Umrl psihiater Andrej Marušič

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Umrl psihiater Andrej Marušič

Ljubljana - V zgodnjih jutranjih urah je po hudi bolezni umrl psihiater in nekdanji direktor Inštituta za varovanje zdravja RS Andrej Marušič. Med drugim se je ukvarjal s problematiko samomorilnosti.


"Spomin na znanstvenika in psihiatra mednarodnega formata bo spremljala glasba, ki jo je ustvarjal vseh svojih 43 let. Vendar je bil prof. dr. Andrej Marušič predvsem oče, mož in prijatelj. Zapustil je ženo Katjo, sina Maja in hčerko Karo," je v imenu družine Marušič sporočil Boris Ugrin. Podrobnosti o pogrebu bo družina sporočila v naslednjih dneh.


Marušič je med drugim sodeloval s Primorskim inštitutom za naravoslovje in tehnologijo (PINT) Univerze na Primorskem in s Psihiatrično kliniko Ljubljana.

Delo.si

Izgubili smo še enega dobrega Slovenca. R.I.P.
roza.gif


Sploh nisem vedela, da je bolan. Kdo ve, kakšna bolezen ga je pestila?
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
vcasih clovek skor ne more verjet ko kaj takega prebere
frown-1.gif
...

Naj pociva v miru ... Sozalje vsem svojcem
frown-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ta je bil pa res dobr človk in strokovnjak na svojem področju.

Prehmal je šel.
roza.gif
 

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
Se ga spomnem iz predavanja urgentne medicine v Portorožu;izredno dober predavatelj in velik strokovnjak.
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
stavek iz ene spletne klepetalnice ... vprasanje o stresu ...

<Andrej Marusic> pravzaprav ga imam najvec kje drugje, saj je sluzba zame delo, slednje pa vselej kreativno, sicer me bolj malo zanima. doma tudi ne, a vselej se ga najde, saj delo in dom ni vse, mar ne? spopadam se tako, da se vselej spopadem, nikoli se ne predam, tu in tam umaknem, a redko. na kratko, jemljem ga kot izziv in ne kot problem.

Bil je velik clovek ... umrlo je telo, duh ostaja ...
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
roza.gif



(sem že marsikaj napisal, a vse zbrisal. V takih trenutkih človek žal pač ne najde primernih besed ....)
roza.gif


Noker
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Brat Andreja Marušiča

Citat:
Sem Dragan, Andrejev najstarejsi brat. Vsem v imenu druzine najlepsa hvala ze socutne besede. Najprej da ne bo nepotrebnih ugibanj, ki se pojavljajo v komentarjih: Andrej je bil junija 2006 operiran zaradi raka na tankem crevesu.
Oglasam se pa zaradi komentarja 42. Janezmaj (02.06.2008 || 00:36:56) o tem kako naj bi imel Andrej medicinsko
zagotovo najboljše možno zdravljenje kar jih obstoja. To zal ni res. In to je Andreja tudi najbolj bolelo. V Andrejevih besedah: zelim si samo, da bi me zdravili tako kompetentno kot sam zdravim bolnike ki prihajajo k meni v ambulanto. O podrobnostih zakaj je tako mislil v tem trenutku ni govoriti.

Moje osebno mnenje pa je tako. Andreju smo v boju pomagali vsi njegovi bliznji, prijatelji in drugi ljudje ki ga imajo radi, nekateri zdravniki s sirsim pristopom do zdravljenja raka in v zadnjih dveh mesecih osebje Bolnice Izola, nikakor pa ne uradna onkologija ki si edina lasti pravico do s strani davkoplacevalcev financiranega zdravljenja raka. Kot matematik nekaj vem o znanosti, onkologijo sem v teh dveh letih, ko sem bil ob Andreju, spoznal za precej neznastveno vejo medicine, ki ji obenem se manjka osnovne cloveske empatije.

Andreja seveda najbolj pogresamo vsi njegovi bliznji. Zapusca nas s krasno a zal nedokoncano knjigo o zdravljenju depresije, ki jo je socasno pisal v anglescini in slovenscini in z mnogimi inovativnimi idejami in pristopi k zdravljenu depresije in raziskovanju samomorov. Potrudili se bomo da bo cimvec njegove zapuscine bilo na voljo za tiste ki jim je bila namenjena. Andrej je eden tistih ljudi, ki nosijo v sebi toliko daru, brezkompromisnosti in neugnane energije, da jih ne morejo izraziti na enem samem podrocju. Zato znanost, klinicno psihiatricno delo in pomoc ljudem, predvsem pa glasba ki jo je Andrej morda imel se najraje. Ves ta cas je za mesec junij nacrtoval koncert s predstavitvijo svojega CDja. Tudi zato bo njegov pogreb spremljala glasba iz tega CDja.

Žalostno res...
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Zdaj je na TV Papriki ponovitev oddaje v njegov spomin - intervju z Andrejem.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ni prostor za najedanje, ampak tako pač je v tej državi in dokler bo ta stroka vztrajala na svoji slepoti, bo tako še naprej.

Sožalje družini.