Umetni otok v Izoli?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda!
smile-1.gif
). Zakwa pa imamo državo če ne ravno za takšne primere?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, dol bi furali turiste, nazaj gor pa kontejnerje iz luke
grin1.gif
.
Samo še en dovolj velik koš je treba nekam prišraufat, da bo v njega denar letel.
cheer.gif
Pa gospoda stražmojstra zraven, da bo Cefizeljna odganjal ...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Pred časom je bil sestanek glede cene odvoza materiala ki ga je vlada predvidela za predore drugega tira. Avtoprevozniki so rekli da jim za ta denar celoten izkop odvozijo do Rima, tako da Izola ne bo problem
wink-1.gif
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
"Pozabili" so napisat da so v izkopu nevarni odpadki in ima za sprejem takih odpadkov samo ena deponija v sloveniji, ki pa ima ohoho navite cene. To da je v lasti nekoga poznansega sloh nima veze.
v bistvu je za odlaganje izkopanega materiala predvidena čisto nova deponija ob trasi zraven črnega kala, ampak nima veze, vidva kar blebetajta naprej...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
KSZ

Ne bi na ta račun raje podaljšali obstoječi pomol ali naredili novega v Luki Koper?
podaljševanje obstoječih pomolov z nasipavanjem ne pride več v poštev, ker bi se nasipi posedali še več deset let
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.897
3.020
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
floki in koliko je bila cena odvoza? samo odvoz ali odvoz + deponiranje

Ne vem samo prestavnik prevoznikov je rekel takrat da lahko za ta denar zvozijo material do Rima. Šlo je samo za odvoz.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.897
3.020
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Pred časom je bil sestanek glede cene odvoza materiala ki ga je vlada predvidela za predore drugega tira. Avtoprevozniki so rekli da jim za ta denar celoten izkop odvozijo do Rima, tako da Izola ne bo problem
wink-1.gif
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
"Pozabili" so napisat da so v izkopu nevarni odpadki in ima za sprejem takih odpadkov samo ena deponija v sloveniji, ki pa ima ohoho navite cene. To da je v lasti nekoga poznansega sloh nima veze.
v bistvu je za odlaganje izkopanega materiala predvidena čisto nova deponija ob trasi zraven črnega kala, ampak nima veze, vidva kar blebetajta naprej...

Ja saj ravno zato so to rekli ker naj bi bila deponija blizu delovišča cena odvoza pa čisto pretirana. Pač treba je zaslužit saj to je vsem jasno.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
to me zanima, o kakem sestanku je govora? razpis za drugi tir namreč še ni objavljen, saj še ni pripravljena vsa dokumentacija. ne vem, kaj bi se vlada pogovarjala z avtoprevozniki glede prevoza izkopanega materiala? pa jim ponujala visoko ceno za odvoz? ali bodo zemljo vozili s šleparji?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.897
3.020
113
Vlada je že pred časom pripravila stroške izvedbe drugega tira. To je bil tista krepka milijarda. Še pred referendumom se je govorilo precej o teh stroških med drugim tudi o odvozu izkopanega materiala. In takrat so bili na tem posvetu tudi predstavniki avtoprevoznikov ki so povedali da so predvideni stroški odvoza materiala astronomsko visoki. Seveda je šel kasneje ta znesek iz milijarde pa pol navzdol. Verjetno so tudi te predvidene stroške znižali (vsi pa vemo kam bi ti € šli, sigurno ne v bencin za tovornjake).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Sass
Ne vem natancno kaksne predracune so pri nas v sluzbi delal ze leta 2010. Vem, da so jih delal za drugi tir, da je bilo kar nekaj sestankov, tudi po tujini (s podizvajalci...) ... O cenah pa nimam pojma.

Sicer pa ze vrabcki civkajo kako so doloceni narocniki del lahko precej uspesni pri pridobivanju kaksnih donacij in podobno....no pri nekaterih jim to ocitno ne uspe. Ampak tisti pa ne dobi posla nekje drugje. S katerim bi pokril donacijo....
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.175
2.380
113
v lokalni ostariji
floki koliko je odvoz po m3 na deponijo do 10km? floskule kako je vse drago kako bi mogl bit cenej itd so neumne...

mimgrede euroasfati delajo pripravljalna dela... s kolektorjem
wink-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
KSZ
Sem za otok. Na njem zgraditi zapor in dati ime otoku "Mali goli otok"
Samo za SLO tajkune in politike.
zmaga.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Misliš da bi okoljevarstveniki pustili da se poškoduje občutljiv ekosistem ? Da zmede meduze ?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Meni se tudi zdi nemogoče, da bi tak projekt dobil okoljevarstveno soglasje. Ali pa je vseeno možno, če bi šlo za projekt dovolj močnih političnih botrov. Ker pa se to do letošnjih volitev ne more zgoditi, bo najbrž vse potihnilo za par let, vmes pa bodo material že odpeljali drugam.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Am. Morda neumno vprasanje...ampak s cem pa mislis da jo bodo vozili?
običajno se izkopan material odvaža z gradbiščnimi tovornjaki, ne pa s šleperji. in te tovornjake imajo izvajalci svoje, ne potrebujejo avtoprevoznikov za to. res pa da ne vemo točno, o katerem sestanku je govora, kdo vse je bil prisoten ter o čem točno so se pogovarjali. vsekakor pa je cena prevoza 1tone/km nekajkrat večja, če gre za prevoz od gradbišča do deponije, kot pa če gre za prevoz nekega blaga po avtocesti.
zadeva mi je zanimiva zato, ker vem kakšno oceno vrednosti investicije za 2. tir so dali projektanti od sebe in kakšno ceno je oglaševala vlada. in vem tudi, kakšne so bile predvidene cene transporta materiala za različne predore po projektu in te cene niso bile astronomske. ne vem pa, o kakih cenah je bilo govora na tem sestanku, čeprav me tudi to zanima.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.175
2.380
113
v lokalni ostariji
sass, če dovoliš...
- izkopan material se odvaža tudi s šleperji če je to možno. primer imaš na brnčičevi ulici pri ex sct betonarni. od tam izkop vozijo šleperji in nazaj dovažajo material iz kamnoloma.
- svojih voizil izvajalci NIMAJO dovolj. zato najemajo podizvajalce. tudi SCT jih je najemal za avtocestni program. tudi stroje najemajo...

povej kakšna je bila cena 1t/km ali pa m3/km... oziroma koliko naj bi bila plačana ura triosovnica, štiriosovinca in dvoosovinca
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.897
3.020
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
floki koliko je odvoz po m3 na deponijo do 10km? floskule kako je vse drago kako bi mogl bit cenej itd so neumne...

mimgrede euroasfati delajo pripravljalna dela... s kolektorjem
wink-1.gif

Kaj to mene sprašuješ jaz ti samo povem kaj so prevozniki povedali na tistem posvetu. Verjetno sami vedo koliko stane če to delajo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
aja, OK imaš prav. jaz sem si pod izrazom "avtoprevoznik" predstavljal nekoga, ki ima v lasti neko floto tovornjakov vlačilcev (ne vem, ceradarjev in podobno) in si nisem znal predstavljati, kaj bi s takim prevažal zemljo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.298
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Am. Morda neumno vprasanje...ampak s cem pa mislis da jo bodo vozili?
običajno se izkopan material odvaža z gradbiščnimi tovornjaki, ne pa s šleperji. in te tovornjake imajo izvajalci svoje, ne potrebujejo avtoprevoznikov za to. res pa da ne vemo točno, o katerem sestanku je govora, kdo vse je bil prisoten ter o čem točno so se pogovarjali. vsekakor pa je cena prevoza 1tone/km nekajkrat večja, če gre za prevoz od gradbišča do deponije, kot pa če gre za prevoz nekega blaga po avtocesti.
zadeva mi je zanimiva zato, ker vem kakšno oceno vrednosti investicije za 2. tir so dali projektanti od sebe in kakšno ceno je oglaševala vlada. in vem tudi, kakšne so bile predvidene cene transporta materiala za različne predore po projektu in te cene niso bile astronomske. ne vem pa, o kakih cenah je bilo govora na tem sestanku, čeprav me tudi to zanima.

Ne vem kaj je zate gradbiscni tovornjak ampak izkopi se odvazajo s kiperji. triaksarji, stiraksarji ali pa sleperji. In izvajalci nikoli nimajo dovolj svojih kamionov, ker bi v tem primeru kamioni vecinoma stali (ker jih ob izkopu naenkrat rabis veliko, potem pa ne vec do naslednjega izkopa)