Umazana voda - zamašeni perlatorji

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

V 3-4 tednih se perlatorji zamašijo do te mere, da postane pipa skoraj neuporabna (beri: voda zelo počasi teče).

Slika:

Zamasen%20perlator.JPG



A je to normalno in je stvar vodovoda (Ljubljanski vodovod) ali je nekaj narobe na napeljavi (čeprav si ne znam točno predstavljat, kaj). Gre pa za manjši blok (grajen po letu 2000, vendar pa ne vem točno, kakšne cevi so v napeljavi, kovinske ali plastične).
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Cevi so verjetno že plastične... Pri nas v hiši ob menjavi vodovoda smo dobili plastične. (2005)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.878
113
pri taščici
v treh tednih?
POdatek ki še manjka: približno koliko litrov vode je šlo skozi (mesečna poraba vode je?=)
V vsakem primeru se mi zdi svinjsko.
Sam mogoče enkrat letno spucam perlator (pa to ne pomeni da preden pucam skoraj ne teče več)

Kaj pa pravi hišnik, upravnik, VO-KA.
Pošlji slike njim!
Voda je itak sedaj 2x dražja kot lani, zato bodo mogoče kakšno dodatno cev lahko zamenjali.
NIč ti ne pomaga če imaš v bloku novo instalacijo, če imaš pa do bloka instalacijo izpred xy(z) let
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Obstaja zelo enostavna rešitev.

Od Blancota dobiš čistilni filter, ki ga namontiraš pred pipo in se ti večina svinjarije ustavi v tem filtru.

Filter dobiš na Vošnjakovi (zraven hotela Lev) v Ljubljani, kjer ima Tehnounion salon. Lahko ti ga tudi zrihtam, samo bo pomoje za oba več dela, kot če ga greš sam tja iskat.

lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Običajno se montira na vhodu v stavbo tudi čistilni filter (na glavni dovodni cevi)...ki bi ga mogoče bilo treba spucat (ker ne orpavla svoje naloge..če je seveda sploh montiran).

Ko spucaš perlator..predno ga daš nazaj najprej do konca odpri vodo da spere cev oz. pipo...tako bo (z)držalo malo dlje.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Hvala za odgovore...


Se bom obrnil na upravnika zgradbe pa malo razmislil o filtrih.

Tudi ideja, da pipo po menjavi "prečistim" se mi zdi fina.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Tudi ideja, da pipo po menjavi "prečistim" se mi zdi fina.
ne fina, potrebna
smile-1.gif



meni je ravno pr. stroj javljal napako...po pregledu navodil smo ugotovili zamašenost dovoda vode...razlog...identičen tvojemu. Sem očistil...pa je bilo OK ravno 3 tedne..zdaj par dni nazaj spet napaka....potem sem pa očistil filter, ter predno sem dal nazaj cev sem parkrat pošteno odprl vod...ne moreš verjeti koliko sr.anja (kosovnega) je še prišlo ven.

Isto je s perlatorji...ko so enkrat zamašeni voda nima pretoka in se umazanija nabira pred pipo...ko jih očistiš pa prej fino odpreš vodo pride dobsedno gnojnica ven (ko spere cev)..na lijaku pa ostane nebroj teh malih delčkov.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Verjetno so kaj popravljali pa je svinjarija ostala v cevi, sedaj se pa počasi izpira...
Tele mrežice čez noč v Cillit (ali vsaj v tamočen kis). A imaš možnost Vulcano namestiti? Tista reč je baje zakon (predvsem za vodni kamen, ampak to pri tebi ni problem) - baje ko to inštaliraš nimaš nikoli več lis na šipi od tuš kabine, Calgon za pralni stroj ti odpade ipd. Samo cena je pa preveč za moj okus...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Malo si berem o napravah za mehčanje vode.

Opciji sta dve:

- z ionskimi izmenjevalci
- z reverzno osmozo

Tole elektromagnetno (Vulcano) mehčanje je povsod omenjeno kot "kontroverzno". Imaš morda kakšne konkretnejše podatke, kako stvar deluje?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Probaj jih zamenjat z novimi. Pri meni je sedaj bolje, saj sem dobil občutek, da je bilo not že toliko svinjarije, da se je ni dalo več sčistiti.
Na momente je bil pa že tako slab pretok zaradi zamašenosti, da sem že skor lonce z rezervno vodo filal
smile-1.gif
.

Je pa bil problem samo v kopalnici, v kuhinji pa ne.

Z zamenjavo je sedaj bolje.
 

Podobne teme