udarec v glavo

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
V soboto ponoč me je pred nekim lokalom, zaenkrat še neznanec, udaril z bokserjem v zadnji del glave. Dobil sem tri šive.
Zavarovan sem pri zavarovalnici AS za poškodbe in vzajemna.
Zanima me, če dobim kaj € od zavarovalnice al moram it na bolniško? Torej kaj se da istržit? Mogoče kakšna tožba napadalca?
Hvala za odgovore
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Bolniška in fotokopije vse bolniških izvidov so itak minumum, kar bo zahtevala zavarovalnica.

Kot razumem, imaš nezgodno zavarovanje pri AS (tukaj povzročitelj ni toliko važen, kot pa sama nezgoda in posledice), torej, če nisi bil soudeležen pri pretepu in v alkoholiziranem stanju, boš dobil posledicam in poškodbi primerno odškodnino.
Običajno naj bi bili temelji, če imaš tako zavarovano, za dnevno odškodnino (na osnovi bolniških listov) in invalidnosti, če je do nje prišlo.

Vzajemna, pri njih imaš verjetno dopolnilno zdravstveno zavarovanje (lahko plačuješ tudi nezgodno opcijo, za katero velja enako kot pri AS) iz samega dopolnilnega pa ni nič.

Če bodo policisti odkrili povzročitelja in nisi sokriv za nastalo poškodbo, potem boš lahko ob pomoči ustrezne službe (advokat, razne poravnave) zahteval odškodnino. O višini in temeljih se bodo pa prej imenovani, ko boš pri njih izjasnili.

Skratka, nekaj bo.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
če imaš neko nezgodno zavarovanje, potem bo nekaj iz tega....

iz odgovornostnega zavarovanja pa moraš najti odgovorno osebo za ta dogodek in ji dokazati protipravnost ravnanja ali opustitve.