Twingo - zadnje zavore

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Na tehničnem me je majster pri pregledu zavor opozoril, da zadnja nozna zavora prime samo 60 (ne vem katerih enot). Primeta pa levo in desno kolo enako, suma 120 (ne vem katerih enot). Rocna zavora baje prime bp. Twingo ma 55.000 km. A je to kaj alearm za obisk servisa ? Koliko je normalno za twingota ?
confused-1.gif
 

zlatorog87

Pripravnik
14. jan 2008
177
1
18
na Seniku
odpreš boben, noter pa je en šraufek ki postopoma z obrabo paken, le te poriva narazen. probaj ga malo odšraoufat, oz porinit pakne narazen
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
ČE si naredil, se ni za sekirat pretirano. Se mi pa zdi da je avto že star kakih 4 do 5 let in bolj malo vožen.
Lahko zamenjaš zadnje pakne, samo šponanje ne bo nič pomagalo. Delno se izboljša stanje če jih samo očistiš - boben dol, spihat, malo pobrusit in nazaj sestavt.
Če je avto blizu petih let ti najkasneje jeseni priporočam menjavo paken.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Avto je star 4 leta in kar vsak dan vožen, bo mel pa tako in tako kamlu servis, pa se bo tam zadeva pogledala in po potrebi zamenjale pakne
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Twingo bi moral imeti zadaj mehanizem, ki sam skrbi za nastavitev zavor. Pred razdiranjem lahko pri stoječem prižganem avtu večkrat močno (do konca) pohodi nožno zavoro in če je mehanizem OK, bi se morale zav.obloge 'nastaviti'. Če ne bo učinka, upoštevaj zgornje nasvete.
Nasploh mi je čudno, saj bi pri tej starosti Twinga morale biti na avtu že večje zavore (hlajeni 259mm diski spredaj in 203mm bobni zadaj), ki običajno na tem avtu delujejo odlično - pri mojem kljub dirkalnim ploščicam spredaj primejo zadnje zavore celo nekoliko hitro.

LP,

Milan
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Po mojih opažanjih je več ali manj pri vseh renojih podoben problem - staranje oblog. Prva vgradnja so običajno Bosch, Lucas ali še ene, pa se ne spomnim. Pri vseh se zgodi podobno, s časom vse "trše" prijemljejo.
Je pa res tudi to, da samo na preglednika polagat vse tudi ne gre. Če ni res slabo, potem končna številka niti nima pomena. Številka je taka, kolikor je pritisnil na pedal.
Skratka, kot sem napisal - čiščenje pomaga, nastavljene so verjetno dovolj, regulator zavorne sile pa je lahko vprašljiv. Eni modeli so ga imeli na zadnji premi, a ne vsi. Glede na starost pa itak priporočam menjavo pred naslenjo zimo, ker jih ne poznam malo, ki jim je po 5 letih odstopila obloga.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Se bodo upostevala vasa mnjneja in na naslednjem servisu, cez cca 3 mesece se bodo menjale pakne. Hvala !