TV - ukinitev

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Zgleda super in točno to kar iščem.
zmaga.gif
Se bom še malo v iskanje vrgel glede boxa.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Torej če ponovim vprašanje - če nabaviš karkoli od teh malih škatel - najsibo android/apple/win, je TV v tem primeru samo zaslon tega sistema?
Drži. Rabiš le (večinoma) HDMI na TV-ju in to je to.
Če ti TV podpira CEC in boš TV rabil le s to ''škatlo'', potem je zelo udobno, da ti škatla podpira HDMI CEC in tako prakično ne rabiš več daljinca za TV. Saj se TV samodejno vključi in izključi hkrati s to škatlo.
cool-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Torej če ponovim vprašanje - če nabaviš karkoli od teh malih škatel - najsibo android/apple/win, je TV v tem primeru samo zaslon tega sistema?
Drži. Rabiš le (večinoma) HDMI na TV-ju in to je to.
Če ti TV podpira CEC in boš TV rabil le s to ''škatlo'', potem je zelo udobno, da ti škatla podpira HDMI CEC in tako prakično ne rabiš več daljinca za TV. Saj se TV samodejno vključi in izključi hkrati s to škatlo.
cool-1.gif

Je pa fino (če računaš na uporabo dalinca od TV), da CEC preverjeno deluje in tudi za kaj več kot samo prižiganje/ugašanje. Na Apple TVju recimo nikoli nisem imel problemov s HDMI-CEC, medtem ko naj bi ga Mi Box TV podpiral, vendar je v resnici bolj žalost.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
T2 to go ali kaj je že tisti app od T2-ja dela bp. Ne sicer meni, ker nimam T2, ampak bratu laufa v nulo že ohoho časa, cena za tisti Šišonček je bila točno 21,97 EUR. S poštnino vred.
In za EON je tudi en potrdil, da točno na tistem Šišončku zadeva laufa.
Če pa želiš zadeve krast ala video streaming v smislu filmov, oddaj, itd. potem je pa stvar drugačna. Ampak tudi na Winsih se boš moral za to namatrat in vsak mesec kaj ''štimat'', ker se bodo streaming viri spreminjali.
Glede tvojega komentarja o ceni elektrike pa takole: laptop recimo da žre nekje 30W, če je non stop vključen je to ranga (na palec) 30 EUR elektrike LETNO. Napram 2 EURoma za Šišončka, ki je BISTVENO bolj udoben in lepo imaš daljinca kot se za človeka spodobi, ne pa da se jajcaš z laptopom, itd.
Pa gor lahko rukneš karhočeš (app-i), recimo YouTube in zadeva dela v nulo. Čeprav za YT pa rabiš drug daljinec, ki pa stane še 8 EUR, če hočeš kot človek zadevo uporabljat. Se da tudi z original, ampak je rahlo ''tečno''. Potem je dovolj le ta daljinec.
Toliko o hebanju...

Hej, mi poveš o kakšnem Šišončku je tu govora? Bi prosil za link, da ne berem celotnih tem.

Hvala za info.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sem si vzel po ure časa in pogledal nekaj predstavitev, recimo
Sem že skoraj vzel Minix A3, ki je izgleda top zadeva, ampak žal nima opcije za IR učenje, kar pomeni, da moraš TV vključevati z drugim daljincem.
Sedaj sem kupil tole zadevo (celih 7 EUR
grin1.gif
):
Izgleda ok, dela tisto kar rabim, pa še TV lahko vključuješ in nastavljaš.
cheer.gif

Bomo videli čez kakšen mesec.
grin1.gif