Turistični boni 2021

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
No o tem govorim


Od turističnih bonov so po mnenju Uran Maravić največ imeli predvsem tisti turistični ponudniki, ki so v poletnih mesecih že tako ali tako polni. Voda na mlin zanje je bila tudi, da so lahko cene svojih storitev zaokroževali na vrednost bonov. “Dosegali so cene, ki jih v istem obdobju v letu 2019 niso. Poleg tega je treba poudariti, da je bilo mogoče za primerljivo ponudbo v tujini dobiti več,” še pravi.

Da so bile letos na račun turističnih bonov cene nastanitev višje, meni tudi Mišo Mrvaljević, generalni sekretar Združenja turističnih agencij Slovenije (ZTAS). “Povišanje cen je logično pomenilo, da se je marsikateri tujec raje odločil za destinacijo, ki mu je bila bolj finančno dostopna oziroma ugodna,” pojasnjuje. Po njegovih besedah smo bili letos v Sloveniji v nekem trenutku po cenah namestitev celo dražji od avstrijske Koroške.

“Načeloma sem vesel, če dosegamo boljše rezultate od Avstrije, ampak povišanje cen ni bilo odraz povpraševanja, temveč odsev dejstva, da je nemajhen del slovenskega prebivalstva bone doživel kot nedenar. Niso razumeli, da gre za čisto pravi denar, in so jih s precejšnjo lahkoto trošili, ne da bi v resnici razmišljali, kaj za neko denarno protivrednost zares dobijo,” poudarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Kako za kako hrano ali kako drugače zapraviti te zadnje bone, koliko jih sploh je bilo. Se, da kje živila ali kaj drugega nabaviti ?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Knjige na bone? Kako ima pa to vezo z vavčerji in turizmom?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Mi smo tudi lani za knjige pokoristili, nekaj malega pa za kakšno kosilo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Je pa ideja vsekakor bolj podjetniško ugodna, saj podpira več podjetniških dejavnosti ki so utrpele škodo in ne samo trapastih hotelirjev. Sploh tale dalmatino sekcija je fasala, ko smo morali vsi biti pod maskami in 2metra distance :rolleyes: . Pol pa rihtaj sto let mlado avstrijko ne da bi ti zaregljala - ali od kapi, ali pa od kovida ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A si pol tudi ti eden od tistih, ko konec junija vzamejo 2 meseca neplačanega dopusta in gredo sezonsko delat v dalmacijo? Sem že nekajkrat imel organizacijske težave zaradi teh podjetnih fantov :evil: .
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Ker ste tukaj sami alter bogataši. Če so komu ostali boni 21, se priporočam za nakup šolskih potrebščin. Za več otrok kar nanese vse skupaj. Sem iz Ljubljane.
Več na ZS.

Lep pozdrav