Turistična zavarovanja v Covid časih

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Zdravo,

Ali obstajajo mogoče zavarovanja, ki npr. krijejo tudi stroške karantene v kolikor imaš pozitiven test ob prihodu na destinacijo oz. tekom potovanja?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
Ja, vsi so vključili Covid kritje, če na destinaciji zboliš/pozitiven ti krijejo stroške karantene (7,10dni) in potem tudi stroški kasnejše vrnitve domov,
ni pa kritja, če zboliš pred odhodom na destinacijo (odpoved).
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Pri Triglavu imam sklenjeno letno zavarovanje in je navedeno da krije stroške podaljšanega bivanja zaradi odrejene karantene. To pomeni da če imam pozitivni test takoj ob prihodu v državo (Test itak ponavadi opravljaš ob prihodu v državo), mi tako kritje nič ne pomaga, saj mi dejansko ne podaljša bivanja v državi.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
Tudi to je krito, seveda pod svojimi pogoji, če vzameš zavarovanje, ki to krije. Ponavadi se doplača.
Govora je o Covid kritju in posledično odpovedi potovanja zaradi Covida - pri vseh zavarovalnicah je to izključitev!

Če pa si na primer zlomiš nogo ali zboliš za gripo, je to krito, če pa zboliš za covidom pred odhodom pa ni krito,
če tudi imaš vključeno/doplačano kritje odpovedi potovanja.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
Ups... sem spregledal Grawe...

v njihovem paketu Turist je opcija, da vzameš še odpoved potovanja in tam je vključena tudi odpoved potovanja zaradi Covid-19

*odpoved potovanja velja samo za komplet aranažmaje kupljene preko turistične agencije, ne velja pa na primer če si najameš nekaj prek Bookinga
in kupiš letalsko karto posebej (turistična agencija)
*zavarovanje mora biti kupljeno istočasno ali pred nakupom aranžmaja oz. če je drugače so še omejitve v splošnih pogojih


Ostale zavarovalnice imajo za covid izključitev pri odpovedi potovanj.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
*odpoved potovanja velja samo za komplet aranažmaje kupljene preko turistične agencije, ne velja pa na primer če si najameš nekaj prek Bookinga
in kupiš letalsko karto posebej (turistična agencija)
Jaz nisem tako razumel, krito je najbrž oboje, če je vezano na isto potovanje (časovni okvir).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kakšno priporočilo katero letno družinsko turistično zavarovanje vzet?
Obvezno notri, da krije tudi stroške morebitnega podaljšanja bivanja zaradi Covida.

Dodaten plus bi bil, če obstaja tudi (vsaj delno) vračilo denarja za že vplačane letalske karte, nastavitve in mogoče še kakšne vstopnice zaradi bolezni (recimo Covid ali katerakoli druga bolezen enega od članov družine pred samim odhodom).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Če komu pomaga: kombinacija Grawe in Coris-a. Zbolel za covidom pred potovanjem januarja (vključen riziko odpovedi Grawe letno družinsko), povrnili brez problema letalske karte in namestitev. Imajo pa klavzulo da ne pokrivajo Covid karantene v tujini. Tam pa "vskoči" Coris, ki pa ne pokriva tveganja odpovedi (ker še nisi v tujini), pokriva pa karanteno oz. covid, če zboliš v tujini. Malo overheada, ker nekaj stvar oba pokrivata, ampak s to kombinacijo gre. Še cena: družinsko za 4 osebe Grawe je malenkost čez 200 na leto (vredno vsakega centa če se mene vpraša). Coris mislim da me je prišel nekaj čez 100 prvotno, samo je na obdobje (cca 3 tedne) in sem ga samo podaljšal (ker sem pač prestavil potovanje) in mislim da sem še enih slabih 50 eur dodal.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
Če komu pomaga: kombinacija Grawe in Coris-a. Zbolel za covidom pred potovanjem januarja (vključen riziko odpovedi Grawe letno družinsko), povrnili brez problema letalske karte in namestitev. Imajo pa klavzulo da ne pokrivajo Covid karantene v tujini. Tam pa "vskoči" Coris, ki pa ne pokriva tveganja odpovedi (ker še nisi v tujini), pokriva pa karanteno oz. covid, če zboliš v tujini. Malo overheada, ker nekaj stvar oba pokrivata, ampak s to kombinacijo gre. Še cena: družinsko za 4 osebe Grawe je malenkost čez 200 na leto (vredno vsakega centa če se mene vpraša). Coris mislim da me je prišel nekaj čez 100 prvotno, samo je na obdobje (cca 3 tedne) in sem ga samo podaljšal (ker sem pač prestavil potovanje) in mislim da sem še enih slabih 50 eur dodal.
Turistični aranžma si kupil preko agencije, ali si sam rihtal posebej letalo in posebej namestitev?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Ne, vse sam urejal (posebej letalo online FlyDubai, posebej namestitev Booking, v lastni režiji). Pri letalskih so želeli kopije odpovedi (nekaj dobiš nazaj v obliki voucherja, razliko ti vrnejo), podobno moraš dokazat da si imel odliv bookinga. Nobenih težav, povrnjeno 100%.
To ni bilo prvič z Grawe. V predcovid letih so mi povrnili že zamujene lete, zdravniške stroške v tujini ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas in Garfildd

sousis

Guru
16. nov 2019
1.507
1.002
113
ksz

Če imaš Coris zavarovanje riziko odpovedi, ali ti pokriva stroške namestitve, če vzameš namestitev brez možnosti zastonj odpovedi?

Torej na Bookingu je opcija hotel brez zastonj odpovedi, cena X, in isti hotel z zastonj odpovedjo, cena X + 100 eur.

Če vzamem hotel brez zastonj odpovedi in kdo zboli, da ne moremo na potovanje, a mi Coris vrne ta denar za hotel?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Najbolje da njih pokličeš pa vprašaš, ampak če dokažeš da si moral plačati je fora ravno v tem da ti povrnejo izkazano škodo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ksz

Če imaš Coris zavarovanje riziko odpovedi, ali ti pokriva stroške namestitve, če vzameš namestitev brez možnosti zastonj odpovedi?

Torej na Bookingu je opcija hotel brez zastonj odpovedi, cena X, in isti hotel z zastonj odpovedjo, cena X + 100 eur.

Če vzamem hotel brez zastonj odpovedi in kdo zboli, da ne moremo na potovanje, a mi Coris vrne ta denar za hotel?
Po moji logiki, če vzameš hotel z možnostjo zastonj odpovedi, ne potrebuješ v ta namen Corisa.