turbina

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.227
2.455
113
v lokalni ostariji
zdravo

na enmu perkinsu mi turbina "scije"... tece od nje... olje se nabira v sesalnem kolektorju... motor ima drugace se kar dobro moc... zanima me kdo kaj popravlja turbine in kaksn strosek je to okvirno... ps: koliko cajta bo delalo brez turbine:)))
 

kovcek

Pripravnik
21. avg 2007
72
0
6
MS
Obnova turbine pride od 200 eur naprej.

Obnavljajo pa jih npr. Turbo medija (Trzin ali Domžale - nisem 100%), Bosch servis na Ptuju...
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Preveri najprej oddušek, če je pot po njemu prosta.

Jaz sem imel podoben problem - cev za oddušek je bila nekje stisnjena skupaj, v karterju se je ustvarjal pritisk, tako da olje s turbine ni odtekalo v karter, temveč skozi turbino. V sesalnem delu sem imel precej olja. Ko sem oddušek sprostil, je problem izginil... Upam, da imaš isti problem. Je najcenejši...



Če pa se res izkaže, da je turbina fuč, jo čimprej zamenjaj, da česa ne odlomi in posesa v motor...
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
cena obnove je nekje 200 EUR, meni jo je obnovil Korenjak na Ptuju (BOSCH).
Motor ti ziher ne dela brez turbine ker, ce turbina ne dela motor nima prakticno nikaksne moci, se veliko slabse je kot bi bil brez turbine.
Ne cakat predolgo ker ti lahko unici gred na turbini in potem se obnova vec ne splaca, laho pa kar cela turbina razleti in res lahko motor od tega kaj pozre.