TS Klici VoLTE

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Lepo si povedal, telefon si rootal in nato v CSC changerju spremenil na SIO. Tako ja. Dvomim da ga uporabnik zna in sploh hoče rootati.

Mi se ze ves cas pogovarjamo o tem da si da gor drug ROM in ne da ga predhodno roota. Tako da ne na pamet :valjamse:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Še eno vprašanje zate, torej je SIO multiCSC rom? Oz. zakaj je meni ko sem naredil HR in naložil SIO preko MOT roma spremenilo v BTU?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Ampak saj v njegovem primeru root ni potreben, ker ROM ni MultiCSC.
Potreben pa je bil v mojem primeru, ker sem šel v obratno smer, torej iz singleCSC na MultiCSC.


Vendar pa tudi v mojem primeru po posegu, ko ponovno naložiš ROM, ni več rootan.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Še eno vprašanje zate, torej je SIO multiCSC rom? Oz. zakaj je meni ko sem naredil HR in naložil SIO preko MOT roma spremenilo v BTU?

SIO kot tak ni ROM. ROM je recimo OXX za S5 ali S6 in ta je MultiCSC. Ne vem, po kakšnem ključu potem izbere CSC, a izbere enega izmed vključenih v tem MultiCSC ROMu. Recimo pri S4 izbere Slovaškega, pri S5 madžarskega, pri S6 s pa portugalskega.

Ponavljam pa, da vsekakor izbere enega od tistih, kateri so vključeni v MultiCSC firmware-ju, ki ga boš naložil. Očitno je bil v tvojem tudi BTU.

Ko snameš dol firmware s Sammobile ali updato, tega podatka ne vidiš. Vidiš takole Phone INFO v poglavju CSC code - Available CSC codes. V kateregakoli od teh lahko potem s CSC changerjem spremeniš in bo tako tudi ostalo, tudi če neštetokrat flashiraš, dokler flashiraš z dotičnim MultiCSC FW.


eEJZKzj.png




Če pa boš flashiral z operaterskim FW, kar je v njegovem primeru, se bo CSC tudi spremenil v operaterskega, v njegovem primeru MOT.

Lahko pa flashiraš s kakim drugim MultiCSC, recimo severnoevropskim in ti bo izbralo enega od švedskih, finskih, estonskih CSCjev.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ok torej ce te prav razumem, jaz imam sedaj original MOT in ce si zazelim SIM ki je ROM (operaterski) kot ti pravis temu ga ne rabim rootat, spreminjat z CSC changerjem in bo samo avtomatsko skocilo na SIM? Namrec.... moj telefon je se vedno dobro leto v garanciji...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Ok torej ce te prav razumem, jaz imam sedaj original MOT in ce si zazelim SIM ki je ROM (operaterski) kot ti pravis temu ga ne rabim rootat, spreminjat z CSC changerjem in bo samo avtomatsko skocilo na SIM? Namrec.... moj telefon je se vedno dobro leto v garanciji...

Mislim, da ni 100%, da bo spremenilo v SIM, ker SIM, kolikor imam v spominu, je spet znotraj MultiCSC, se mi zdi, da z Vodafone in še kakšnim. Lahko pa probaš, saj nič ne tvegaš. Na MOT ga lahko kadarkoli povrneš, in bo MOT, saj to pa je singleCSC.
Zato tudi za Poltergeist-a prepričan, da bo res MOT.
Vendar pa če si bo kasneje zaželel nazaj na SIO, pa bo morda moral rootati.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ok... torej... bilo koliko se zdaj igram s temi uradnimi ROM-i in bilo koliko se mi bodo ti CSC-ji spreminjali ga (S7) v prvotno stanje vedno spravim z MOT romom ker je singl CSC? In ocitno edini singli CSC rom med "našimi" Slovenskimi? Koristna informacija če je tako 100%. Namrec jaz sem vedno te ROM-e spreminjal v SIO brez navlake in sem ocitno med trofil na ta MultiCSC rom...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Vsaj za S4, S5, S6, je MOT single. Obenem je za vse tri SIO znotraj multiCSC. Za 100% glede MOT pa še malo pogoole-aj. Sam sem 99.7%. In sam bi si to upal narediti, ne bi pa rad pri tebi prevzel odgovornosti zaradi tistega 0.3%.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A se da to z aplikacijo Samsung info videt ce je multi? Lahko preverim ker ga imam notri....
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Ne znam ti reči. Ampak sem prepričan, da je tako, saj Siol twin in podobno s*ranje ne potrebuje noben drug operater.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Kdo uporablja VoWiFi na aparatu, ki uradno NI podprt?


Nikjer se ne izpostavlja, ampak preko VoWiFi gredo tudi SMS-i.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Se pravi za ta VoLTE rabiš imeti nek zmazek kode od Telekoma? Kakšen beden standard je to? Fail.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Odkar sem pri znanki vklopil VoLTE ne dobiva več potrdila za poslane SMS-e, pa tudi Find My Phone preko Googla več ne deluje.