Triglav nepostena cenitev skode

Sunshine

Pripravnik
23. jul 2008
84
0
6
Pa se je tudi meni zgodilo, zato bi prosil za malo pomoči, kaj se da doseči.

V zadek avtomobila mi je priletel avtomobil, policijski zapisnik je bil, krivda priznana in vsa birokracija.
Zapletlo pa se je pri cenitvi...

Avto je Honda Civic l.98. ... poškodavana je zadnja vezna stena, hauba prtljažnika, zadnji odbijač in neki majhni plehi med blatnikom in prtljažnikom. Cenilec je ocenil da bo zavarovalnica dala 1000 eur z ddv-jem za popravilo. ve se, da ni variante, da se za tak denar vse to popravi, vključno z barvanjem. Naj omenim, da je bil avto pred tem nepoškodovan in max ohranjen.
V bistvu sta dve možnosti ali vzeti ta denar ali pa da priznajo totalko, za katero se bo pa po vsej verjetnosti dobilo še manj kot 1000 €, če se gre po eurotaxu, ne glede na to, da je tržna vrednost vozila cca 3.000 eurov.

kako doseči, da se za popravilo dobi več in da avto popravim, brez da se sam plačujem za stvar, za katero nisem kriv.
Cenilec se je skliceval na zakon, mogoče kdo ve kateri člen zakona je, ki tako ščiti zavarovalnice?

našel sem tudi 164. člen obligacijskega prava, ki pravi:
Vzpostavitev prejšnjega stanja in denarna odškodnina

164. člen

(1) Odgovorna oseba je dolžna vzpostaviti stanje, ki je bilo, preden je škoda nastala.
(2) Če se z vzpostavitvijo prejšnjega stanja škoda ne odpravi popolnoma, je odgovorna oseba dolžna plačati za ostanek škode denarno odškodnino.
(3) Kadar vzpostavitev prejšnjega stanja ni mogoča ali kadar je sodišče mnenja, da ni nujno, da bi to storila odgovorna oseba, odloči, da mora ta izplačati oškodovancu ustrezno denarno odškodnino.
(4) Sodišče prisodi oškodovancu denarno odškodnino, če jo ta zahteva, razen če okoliščine danega primera opravičujejo vzpostavitev prejšnjega stanja.

Je sklicevanje na ta člen možno?

Se da doseči da priznajo višjo odškodnino, po možnosti brez odvetnikov in tožb, ker se mora avto čimprej popraviti?

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Zanimivo. Mene je cenilec na Triglavu poslal po predračun, ker ni znal točno oceniti stroškov popravila.

Očitno je zgodba pri tebi podobna - samo, da tvoj cenilec "ne ve, da ne ve", moj pa je "vedel, da ne ve". Jaz bi se pogovoril z zavarovalnico, ona je dolžna povrniti stroške oz. vrniti stanje zavarovane stvari v stanje pred nezgodo. Imajo svoje pogodbene partnerje, ki bodo znali "pošteno" ocenit stroške popravila. Če ti ne presegajo zneska za ekonomsko totalko (60% vrednosti?), potem ne vidim problema.

Razen, če želiš sklenit poravnavo, pokasirat €€€ in se sam ukvarjat s popravilom. Tu pa nimam izkušenj.

B.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
heba bo, če bo ekonomska totalka več kot pa bo popravilo.
Ne vidim opcije, je pa res da nisem v teh vodah.

Koelga zbil lisico, odbijač, spojler, mrežice, plastika koloteka je bila uničena. Na Triglavu po površnem ogledu priznali, uradni servis popravil, zadnjič pa vidim da je spodnja plastična zaščita motorja v prafakotrjih. Jezen sem v prvi vrsti na pooblaščenega serviserja ker lastnika oziroma zavarovalnice ni obvestil o dodatni škodi,ki je bila uvidevna zaradi istega dogodka. O kakšnih drugih malenkosti ki se brez kanala in šravfanja sploh ne opazijo raje ne razmišljam. Njemu pa se sedaj tudi ne ljbu zajebavat zaradi te platike...., čeprav sumim da je še kaj dodatno
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
zal na triglavu cenilci skode delajo sami cifoti, cefurji, najbolj nesrecni in zatezi ljudje na svetu. zaradi tega se te zavarovalnice izogibam ze od nekdaj... da bos v prihodnje vedel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
V temi o neurju so jo starši s triglavom dobro "odnesli", tako da??
Če bi bil zaheban bi šel ponovno na triglav, pa na servis (zahteval tudi povrnitev potnih stroškov, zaradi nepopolnega popravila), in bil prisoten pri šravfanju avta. Tako bi jim zatežil za vsako razpoko, prasko v tistem predelu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tole pa, prosim, argumentiraj z dokazi (priimki cenilcev, njihov psihološki profil...) ali STF!
Tole tvoje je kar eno nabijanje....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj ni rečeno da je cenilec zaj. Meni je še vsakič (ko sem uveljavljal parking in sneti odbijač, točo, parkiranje tovornjaka v prtljažnik) da naj za vse dodatne, skrite poškodbe servis NUJNO obvesti cenilca.
Sedaj če je pa serviser lolek in se mu tega ne ljubi je pa drug problem...
Osebno so mi 2x b.p. požegnali še plastike in nosilce, katerih poškodbe so se razkrile šele ob demontaži...
Tako da teženje na zavarovalnici ni zmeraj prava rešitev...
Ko pa vrneš podpisano izjavo da je to to, potem pa ni več stokanja...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zakaj bi morala biti v tvojem primeru cenitev nepoštena kot si napisal v naslovu?

Je cenilec vseved?

Vidi kar vidijo tudi tvoje oči, vsak malo tehnično razgledan človek pa ve, da se, ko se avto razdre LAHKO pokaže še marsikaj in kadar je cenilec v dvomu ali bo ekonomska totalka ali pa se ga bo dalo popraviti in plačati popravilo ter ne bo uporabljen kriterij totalne škode, po računu zahteva predračun.
Potem se bo pa odločil.
Nimajo tako vse zavarovalnice?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Citat:
kaj pa je J kombinacija, kaj obsega? Ker jaz imam samo osnovno in S, stekla, zarometi...? so me spet nategnili potem?
Zavarovalnica Tilia

bonk.gif
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Jaz bi pa prej rekel, da cenilčeve oči morajo malo več "videti", tudi tisto kar normalnim ljudem ni vidno. Če opravljajo delo cenilca vejo za marsikatero poškodbo ki nastane in je prikrita očem.
Je pa logično da ima zavarovalnica vsesplošni interes, da ti čimmanj izplačajo zato moraš biti previden in raje sikat cenilcu, da bo ja videl da nisi od muh kot da mu samo prikimavaš. In taka zgodba je na vseh zavarovalnicah ista. Samo da jim ne rabi plačat.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kdor pozna delo cenilca, vsaj na Triglavu, ve, da uporabljajo pri svojem delu program, ki povezuje potrebna popravila ob poškodbi. Torej, če gre za "normalno" poškodbo tedaj ni potrebno nositi predračuna, razen če je vrednostno na meji med ekonomsko totalko in popravilom.

Če pa ne more odpreti havbe, pa tudi ne more predvidevati kaj je poškodovano.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Tudi kleparji - servisne delavnice vejo, da v primeru, da se ob popravilu odkrije še dodatna škoda, ki ni v zapisniku, kar sam o tem obvesti cenilca ter se zmeni za dodatna popravila.

Ali pa obvesti tebe (mene - lastnika vozila), da ukrepaš naprej.
smile-1.gif
 

Sunshine

Pripravnik
23. jul 2008
84
0
6
Nepoštena cenitev zato, ker je bil avto max ohranjen, pol se mi pa en zaleti in mi ocenijo stvar, da je kar malo smešno
crazy1.gif

Avto ima klimo oz. mu nič ne manjka, zdaj pa naj zaradi tuje krivde popravilo doplačujem iz svojega žepa ali pa da bi si zaradi tega moral kupiti drug avto oz. ena jajca za katera se ne ve kako so ohranjena, itd....

Cenilec itak ne odstopa od tega kar je ocenil oz. predračun je na servisu prišel 1500 eur, če bi šel pa po predračun na uradni servis, bi blo pa 2 jurja +. Sedaj se je pradračun poslalo naprej in se čaka, ali bodo odobrili ta znesek ali ne...

Ali sem ravno naletel na takega cenilca, ampak pri neki drugi zavarovalnici (drug avto) teh problemov nisem imel, pa čeprav je bila cena popravila večja od 60% vrednosti avta.