trgovine z zmogljivimi PCji oz. delovnimi postajami

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Precej let smo v službi kupovali pri scan.co.uk njihove 3XS systems delovne postaje/zmogljive PCje in bili z njimi izjemno zadovoljni. Nato se je zgodil brexit... Sedaj zaradi podražitev iščemo alternative v EU.
Pri scan.co.uk nam je bilo všeč sledeče:
  • Izbral si si osnovni model njihovega PCja/delovne postaje (Intel, AMD) in nato spreminjal konfiguracijo komponent (GPU, CPU, RAM, SSD...). V tem stilu, kjer imaš pri vsakem PCju opcijo "change configuration": https://www.scan.co.uk/3xs/custom/cad-graphics-workstations/cad-and-cae
  • Nove/sveže komponente z dobro ceno - zadnje generacije CPU, GPU, SSD...
  • CPU overclock, čeprav se mi to več ne zdi tako pomembno, glede na frekvence novih CPUjev.
  • Račun na podjetje, kjer je že bil odbit DDV.
Sigurno obstajajo kakšne takšne trgovine v EU, ampak ne vem zanje.
Hvala za pomoč in predloge!
 
  • Všeč mi je
Reactions: ambroz in ishtar007

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Težka bo, pri nas je tudi pri zmogljivih delovnih postajah najbolj važna cena, kar pomeni, da so nove brandname kište že nekoliko predrage. Zato ponavadi delam reklamo za bbt.si (ti so ugodnejši, čeprav še zdaleč ne poceni), vendar bodo zate verjetno premalo zmogljivi oz. niso v redu, ker gre za rabljeno robo.

Je res tako velika razlika zaradi brexita? Ni carine na rač. opremo le nekaj %? Ni šans, da bi dobil povrnjen DDV ker gre za firmo?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
Mi nabavljamo sicer zelo osnovne pc-je in opremo pri anni. Samo nisem najbolj zadovoljen z njihovo odzivnostjo in včasih površnostjo.
Na začetku so bili ok, so dobro svetovali, potem jim je motivacija šla malo navzdol.

Zahteva je, da dobim pc z nameščeni winsi, da je samo plug&play, pa pač periferija zraven. Ne iščemo najcenjše zadeve, ampak neko sredino, da komponente ne crkujejo takoj po garanciji.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Ta trenutek nebo kaj pametnega, ker je supply v kurcu, sploh za grafike. In vendno več tut za diske.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Mi nabavljamo sicer zelo osnovne pc-je in opremo pri anni. Samo nisem najbolj zadovoljen z njihovo odzivnostjo in včasih površnostjo.
Na začetku so bili ok, so dobro svetovali, potem jim je motivacija šla malo navzdol.

Zahteva je, da dobim pc z nameščeni winsi, da je samo plug&play, pa pač periferija zraven. Ne iščemo najcenjše zadeve, ampak neko sredino, da komponente ne crkujejo takoj po garanciji.
javi se pod zasebno s svojimi željami pa bomo pogledali kaj in kako se da urediti