Trgovanje Forex in MLM

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
sem pogledal pepperstone, web trader je mal bogi,...nima niti surovin nafta, niti kovin posebej zlato srebro,.....
a je mt4 kej bolj obsežen?
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
ok plus500 sem aktiviral, imam še nekaj vprašanj:
-za bonus eure, ko je potrebno zbirati točke, kaj pomeni 1 točka je za 1000 eur nafte? jaz kupujem z vzvodom 500, to pomeni da s 100 euri kupim 50.000 nafte, je to 0,1 točke ali 50 točk'
-ali na plus 500 plačujem swap, če DA koliko na noč/vikend, nisem našel tega podatka nikjer?!
-ali nakupe prijavljate na fursče DA, kako to izvedete , teh transakcij je lahko tisoče???

hvala lp
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
plus500 je amaterski broker... Nauci se preko mt4 trgovat, pepperstone je ok, ICMarkets je se boljsi, nizji spread isto mas vse kar zelis. Zastonj depozit preko kartice in nazaj. Imas pa se brokerje ki so v UK, axitrader je OK ima tudi vse zivo a mt4.

Prednost mt4 pred webplatformo so tudi EA oz. boti ki jih lahko uporabis kot zascito npr. equity protection, kjer nastavis kdaj ti zapre vse pozicije, da ti ne gre v vecji minus, raznorazni indikatorji.

Seveda, da bi nekdo klikal gor in dol pa ni. Trgovanje je eno najtezjih del, zlasti iz psiholoskega vidika, ce si emocionalen ti odsvetujem. Kdor gre amatersko v to bo slej ko prej izgubil denar. Nekje do 6 mesecev zdrzijo amaterji in se ce zelis trgovati z vzvodi 1:500 bos tudi nasrkal slej ko prej. Priporocam trgovanje 0.01 na 1k. Vzvod vzames 1:500 vendar odpiraj majhne pozicije, tako bos imel dosti margina riziko pa bo ostal majhen.

Glede tocke pa ce ne ves kaj to pomeni, potem prvo nastudiraj preden sploh odpres pozicijo. Imas demo racune, kjer lahko treniras
smile-1.gif

Swap se placa ko je rollover time torej ob 23h po nasem casu in je odvisen od obrestne mere valute ki jo kupujes. Lahko dobis ali pa placas. Npr EURUSD short je pozitiven swap in ti broker placa, long pozicijo pa placujes ti. Davcni ne rabis nic kazat ker ni davka na forex, ce trgujes kot fizicna oseba. Ce bi kaj zeleli jim das pa izpisek mesecni in vse kar si podpisal z brokerjem pa naj studirajo kaj to je
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Poglej si njihov myfxbook in ti vse pove... Zbrisan... Ko sem jim zastavil par osnovnih vprasanj nisem prejel odgovora...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Pri njemu imam nekaj vloženega. On je bil prej na Zulu, sedaj ima pa MAM. Kr vredu zaenkrat.
 

mdob

Zelenc'
24. dec 2016
14
0
1
Jaz sem ga našel preko ForexSignals.com. Je sicer ok, ampak za 1.5% mesečno se mi zdi 11% DD previsok. A ima opcijo v MAM kjer si lahko izbereš recimo 2x višje tveganje?
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Te nekaj časa sledim. Samo mi ni všeč, da jemlje denar ven, zgleda kot da ne zaupa večji znesek v svoj sistem. Zgodovino majo skrito, kar ni dobro, ker ne vidim kako trgujejo. Pravijo da majo le 2% rizika na pozicijo, samo ne veš kolko pozicij naenkrat odprejo. Pa loti so kar veliki za račun ki ima le 2k.

Upam da ni to kaj povezano s temi: http://www.talkgold.com/forum/r102858-.html

Vsekakor je še prezgodaj, da bi karkoli rekel. Zanekrat se držijo dobro, bomo videli čez kake pol leta.
 

mdob

Zelenc'
24. dec 2016
14
0
1
Sem govoril po Skypu z managerjem danes. Za 2% na pozicijo uporabljajo leverage približno 1:10, stop loss za vsako pozicijo je 20 p. Trgujejo 4 pare, odprt je samo 1 trade na paru ob istem času. Scalping strategija, imajo mesec star PAMM račun ne drugem brokerju kjer so rezultati še nekoliko boljši. Vsak vlagatelj si lahko izbere svoj rizik, lahko je večji ali manjši kot na prikazanem računu.

Ni povezano s tistim linkom, tu gre za trgovanje in ne garantirajo dobička. Imajo postavljen equity stop pri 20%, torej je maximalna izguba 20% kar se mi zdi sprejemljivo glede na povprečen mesečni dobiček.
Zame je 9 mesecev dovolj, vložil bom nekaj za začetek pa da vidimo.
 
Nazadnje urejeno:

mdob

Zelenc'
24. dec 2016
14
0
1
Sem odprl račun pri tem managerju in vložil nekaj za začetek. Prvi teden je šlo odlično, dobiček približno 3% kar je v skladu s preteklim trgovanjem. Meni se sistem zelo dopade saj točno vem, kdaj se trguje in lahko spremljam v živo tisti 2 uri na dan.

Zaenkrat sem zelo zadovoljen, upam da bo šlo podobno še naprej.
 

gator12

Zelenc'
16. jun 2017
1
0
1
Citat:
Uporabnik mdob pravi:
Sem govoril po Skypu z managerjem danes. Za 2% na pozicijo uporabljajo leverage približno 1:10, stop loss za vsako pozicijo je 20 p. Trgujejo 4 pare, odprt je samo 1 trade na paru ob istem času. Scalping strategija, imajo mesec star PAMM račun ne drugem brokerju kjer so rezultati še nekoliko boljši. Vsak vlagatelj si lahko izbere svoj rizik, lahko je večji ali manjši kot na prikazanem računu.

Ni povezano s tistim linkom, tu gre za trgovanje in ne garantirajo dobička. Imajo postavljen equity stop pri 20%, torej je maximalna izguba 20% kar se mi zdi sprejemljivo glede na povprečen mesečni dobiček.
Zame je 9 mesecev dovolj, vložil bom nekaj za začetek pa da vidimo.

A lahko malo bolj podrobno razložiš kako celotna stvar poteka? Sem nov na forumu in mi deluje zelo zanimivo. Lahko tudi na ZS...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.233
113
Pravilno si predlaga - pogovarjaj se sam s seboj preko ZS in ne zali nasega intelekta s tako d.ebilnim poskusom oglasevanja.