Tresenje volana in vse novo

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Imam en problem, kjer mi trese volan pri cca 120 km/h.
Predno začnemo dabatirati je stanje tako, da sem menjal nova platišča, nove gume (Bridgestone Turanza), centrirano vse v nulo. Prema in podvozje ni zamaknjeno. Če damo ista platišča na drugi avto je vse OK.

Kaj bi še lahko bilo narobe? Mogoče polosovina?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Feltne niso v "centru" .

Dvigni avto,lahko tud en kolo po en, in zateguj vsak vijak samo po 1 obrat.
Mogoce se ti bo zdelo brezveze,ampak dejansko sem skoraj 100% da je to razlog. Vsak vijak daj po EN OBRAT in še to križno.

Greva stavit za en pir da je to to.



Razlog? Centrirna luknja očitno ne "sede" popolnoma in bi rabil centrirne obročke,ampak problem lahko resis tudi tako kot sem ti rekel.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hvala za nasvet bom preveril.

Ampak felgne so namenske originalne, "fi" je povsem pravi, platišča brez vijakov ne grejo za mm gor in dol in na drugem istem avtu je vse OK.

Bom vseeno preveril jutri, nič ne stane.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Feltne niso v "centru" .

Dvigni avto,lahko tud en kolo po en, in zateguj vsak vijak samo po 1 obrat.
Mogoce se ti bo zdelo brezveze,ampak dejansko sem skoraj 100% da je to razlog. Vsak vijak daj po EN OBRAT in še to križno.

Greva stavit za en pir da je to to.



Razlog? Centrirna luknja očitno ne "sede" popolnoma in bi rabil centrirne obročke,ampak problem lahko resis tudi tako kot sem ti rekel.
Točno tako kot si rekel! Pri menjavi platišč velikokrat pride do tega,če pa niso original pa sploh!
wink-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.401
1.356
113
S temi Bridgestone Touranza je križ... Letos sem iz Švabije naročil 4 komade (made in spain, letnik 2006), in sem imel podobne težave kot ti - od 100 do 125 km/h je treslo volan...

Rešitev? Po 3k prevoženih km sem jih dal ponovno scentrirati (bila kar opazna razlika!), ker imam pogon zadaj, so bile zadnje malo bolj obrabljene in so lepše tekle na centrirki kot sprednje, tako da je majster priporočal menjavo na sprednjo os (kar sicer tovarna avta eksplicitno ne priporoča - vendar naj bi bilo 3k km za obrabo gume še zelo malo). Po menjavi so simptomi izginili, čisto čisto malo se tresenje sedaj čuti na dnu, pri pedalih. Spomladi jih bom še enkrat scentriral, in pričakujem, da bo potem vse 100%.

Je pa zanimivo, zimske gume (BFgoodrich) sem scentriral samo ob nakupu in nikoli več (so na svojih feltnah), pa ni bilo nikoli nobenih težav.
tongue-1.gif