Treking tekaški copati

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Imam precej težave z nabavo športnih copat, saj imam zelo široko nogo in vse kar dam gor me nenormalno tišči.
Lahko kdo predlaga kakšne tekaške copate za makadam s širokim stopalom. In pa po možnosti brez super duper blaženja, ker laufam na prednji del noge in vse to novodobno sranje mi le otežuje tek.
Včasih nisem imel nobenih težav s copati, sedaj jih pa skoraj ne morem več dobiti ustreznih.
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
525
33
28
Sairach
Altra in Topo sta znan po tem, da delata širše modele (predvsem v sprednjem delu) in imata manjši drop (Altra so vsi zero drop). Je pa slabost, ker jih nikjer ne moreš sprobat, pride v poštev samo nakup prek neta.

Npr:
Altra (Superior je najmanj blažen, lone peak malo bolj)
Topo
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Če tečeš po urejenem makedamu, brez hudih klancev, lahko komot gledaš tudi za asfaltnimi copati.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Je nekaj klancev, tako da bi raje malo bolj robustne podplate. Poleg tega so cestni običajno še ožji.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Imam precej težave z nabavo športnih copat, saj imam zelo široko nogo in vse kar dam gor me nenormalno tišči.
Lahko kdo predlaga kakšne tekaške copate za makadam s širokim stopalom. In pa po možnosti brez super duper blaženja, ker laufam na prednji del noge in vse to novodobno sranje mi le otežuje tek.
Včasih nisem imel nobenih težav s copati, sedaj jih pa skoraj ne morem več dobiti ustreznih.

Sam že praktično od začetka uporabljam Saucony, sicer Guide model, ki je za pronatorje, pa imam tudi širšo nogo. Sem vmes probal Mizuno, Brooks, Ascic, pa sem po parih tekih vedno prešaltal nazaj na Guide...

Poizkusi najti model, ki ti odgovarja, oz. povej a si pronator ipd... Imajo pa to v Intersportu, da vsaj probaš, naročiš pa če je ceneje prek sportsshoes.com ;)
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Mislim , da so vsi trail copati nevtralni in sploh ni posebnih modelov za pronatorje itd...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ne vem, kako je s tem danes, ampak pred leti sem kupil Mizuno "superge", ki so bile spredaj nenormalno široke ... meni niso ustrezale, zato so bile "bolj malo v uporabi".

EDIT: aja, treking ... ne vem, če ma Mizuno tud treking obutev ...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Ne vem, kako je s tem danes, ampak pred leti sem kupil Mizuno "superge", ki so bile spredaj nenormalno široke ... meni niso ustrezale, zato so bile "bolj malo v uporabi".

EDIT: aja, treking ... ne vem, če ma Mizuno tud treking obutev ...

Imam podobno izkušnjo , imel Asics,Brooks ,Mizuno, Adidas, trenutno Saucony......in spredaj najširše in udobne so bile Mizuno, ki pa so imele drugače najbolj "čuden" občutek...,in jih verjetno ne bi še 1x kupil, čeprav so se izkazale za najbolj vzdržljive.
Drži pa tudi , da se modeli že pri isti firmi razlukujejo med seboj kako sedejo na nogo.
Danes imajo vsi proizvajalci tudi trail variante copat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Brooks ima ene, gtx (jih imam za sneg par let) ter po novem guide 13 trail:

Hvala za nasvet. Sem se malo izobrazil in sem očitno pronator, glede na to, da vse pošvedram na notranji strani.
Hm, samo tile pa izgledajo kot da imajo 2cm podplata.
Neke Mizuno imam trenutno in mi ne ustrezajo najbolj.
Izjemno sem bil zadovoljen z nekimi Salomonkami, vendar tistega modela ni več. Moram preverit za naslednjika.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Slučajno sprobal Adidas kanadia, poceni, pa po dveh trailih dal naprej, so bili presiroki spredaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Hvala za nasvet. Sem se malo izobrazil in sem očitno pronator, glede na to, da vse pošvedram na notranji strani.
Hm, samo tile pa izgledajo kot da imajo 2cm podplata.
Neke Mizuno imam trenutno in mi ne ustrezajo najbolj.
Izjemno sem bil zadovoljen z nekimi Salomonkami, vendar tistega modela ni več. Moram preverit za naslednjika.

- ne gledat copatov kako izgledajo. Pri Saucony-ju tudi maratonski "papirčki" zgledajo kot da bi bilo 3 cm podplata čeprav gre za dejansko skoraj copat brez blaženja
- trail copat je to kar ime pove, copat za trail. Če boš tekel po cestah (ne glede na to kakšnih) potem je trail copat napačna izbira. Razen če ti je prednost to da koristiš vse slabosti copata.
- da je trail copat po defoltu širši ne drži
- če maš več kot 70 kg na mizuno pozabi
- pojdi probat 5 cestnih copat v trgovino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Laufam več ali manj 95% po makadamu. Tistih 5% je pa asfalta, da pridem do makadama, ob tem ponavadi tam še hodim in niti ne laufam.
Mizuno mi niti ni toliko slab glede širine spredaj, ampak ne bi ga pa več vzel, ker mi je preveč debel podplat. Imam pa par kil čez 70, tako da to verjetno ni taka težava.

Sem gledal cestne in čisto vsi so me nenormalno tiščali spredaj. Imam za hodit trenutno neke Alpina in so preozke. Lahko pa, da sem ravno slučajno gledal take modele, ki so bili ozki. Ampak sem gledal po izgledu in tiste, ki so izgledali malo širši.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Jaz za makadam, če je kolikor toliko urejen ne bi izbral trail variante, če ne tečeš v dežju,snegu, blatu pa kakšne GTX variante sploh ne.

Pred leti sem bil s ponudbo in svetovanjem zelo zadovolen v TomasSportu (čopova v Lj.(sedaj se drugače imenujejo....?).Poveš kaj želiš, .....če hočeš preverijo tvoj načinteka (s kamero)......in ti dajo za probat cca 5 različnih copat, ki naj bi bili primerni za tebe.
Tudi nekateri Intersporti imajo analizo teka.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Katere pa so trgovine, ki imajo veliko izbiro tekaških copat trenutno na zalogi? Pa da je po možnosti izven Lj proti Štajerski. Nekaj sem hodil po par intersportih, pa ko najdeš model, ki se ti zdi, da bi bil (težko), potem najdeš še prodajalca (veliko težje), da ti prinese pravo številko, praviloma dočakaš, da te številke pa ni. Rabim pa 43 ali 44, odvisno od firme in ne nekega eksotičnega čolna.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Kakšen predlog kje imajo več tipov Salomon copatov? Gledal v Hervisu pa Senseride nimajo.