Transakcijski račun za društvo. Kje najceneje?

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Torej. Transakcijski račun za društvo. Kje najceneje?


Sem že preveril na Revolut in ni bilo odobreno.
Morda je še kje v tujini zastonj?

Hvala vsem za odgovore.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nekje sem prebral, da bi moral N26 business biti OK za drustvo >> https://n26.com/en-eu/plans-business

Edit:

Tukaj med komentarji je napisano > https://hop.si/2019/05/29/spletna-b...-kreditne-kartice-iz-domacega-naslonjaca-ads/

Spletna_banka_N26_omogoča_pridobitev_debetne_kartice_iz_domačega_naslonjača_»_HOPsi.png
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Si ne predstavljam kako bi to šlo, glede na to, da ti N26 račun v vsakem primeru odprejo na osebno ime in je že s.p. "zababavno", ker naj bi bil prejemnik vseh plačil zgolj "Ime Priimek" in ne recimo ime s.p., ki ga običajno napišeš na fakturo in vsebuje poleg imena in priimka še kaj druga (najmanj dejavnost, ki jo opravljaš). Razlika med personal in business je zgolj v tem, da ti personal lahko zaprejo, če nanj prejemaš transakcije povezane z opravljanjem dejavnosti. Nevem če je glede tega ravno za zaupat odgovoru iz nekega random igračarskega portala.... Najmanj kar je, bi moral potem vse plačnike prepričat, da pri nakazilih uporabljajo tvoje osebno ime, in se potem ukvarjat še z davčno, zakaj na "osebni" račun prejemaš nakazila za neko društvo....
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Si ne predstavljam kako bi to šlo, glede na to, da ti N26 račun v vsakem primeru odprejo na osebno ime in je že s.p. "zababavno", ker naj bi bil prejemnik vseh plačil zgolj "Ime Priimek" in ne recimo ime s.p., ki ga običajno napišeš na fakturo in vsebuje poleg imena in priimka še kaj druga (najmanj dejavnost, ki jo opravljaš). Razlika med personal in business je zgolj v tem, da ti personal lahko zaprejo, če nanj prejemaš transakcije povezane z opravljanjem dejavnosti. Nevem če je glede tega ravno za zaupat odgovoru iz nekega random igračarskega portala.... Najmanj kar je, bi moral potem vse plačnike prepričat, da pri nakazilih uporabljajo tvoje osebno ime, in se potem ukvarjat še z davčno, zakaj na "osebni" račun prejemaš nakazila za neko društvo....

TRR mora biti obvezno na točno ime (firmo) društva.

Torej še vedno iščem naprej najceneje ali zastonj vodenje TRRja kjerkoli v EU. :)
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Tudi mene zanima, kje je najčenejse vodenje računa za društvo. Delavska hraniilnica ali Postna banka slovenija naj bi bila najcenejsa ? Sam se zemraj je to preko 120€ letno ... plus racunovodstvo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Tudi mene zanima, kje je najčenejse vodenje računa za društvo. Delavska hraniilnica ali Postna banka slovenija naj bi bila najcenejsa ? Sam se zemraj je to preko 120€ letno ... plus racunovodstvo.
WTF?
Jaz imam poslovni račun na Delavski hranilnici in me pride okrog 5 EUR mesečno, vključno s spletnim dostopom. Vsaj, ko sem nazadnje gledal :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Ok.. hvala ti. Grem danes na Delavsko hranillnico za informacijo. Sem pa klical racunovodstvo ..iz 30€ koker so imeli zdaj stroskov z mano za nicno evidenco..bo racunala zdaj ( ko - če ) odprem TRR celih 100€.

Vprasanje..lahko polagam smo priliv za pokritje stroskov..? Delujemo vse na prostovoljni bazi ..vsak član da pkoliko hoče za tekoče stroske.

Hvala za pomoč
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
KAkor sem zasledil N26 ni za drustva..v neki drugi temi drugje..je nekdo napisal.

Drugace hvala vam za informacije. Hvalezen vsem. Elektronsko bančništvo verjetno ni trakoj potrebno. Prilivi bi bil osebni samo da se pokrijejo stroski računa.
Edino kar moram poiskati je cenejse racunovodstvo... ker zdaj mi bo samo za tekoč priliv stroskov in vodenje bilance..racunali 100€. Zdaj 30€ za nično bilanco.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če nimaš elektronskega bančništva plačuješ vsak izpisek, več za plačila,... Daj si zračunaj kaj se ti bolj izide.

To je na leto strošek računovodstva?
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Aha. Ok to pa nisem vedel. Sem nov v temu. Res hvala. Se bom pozanimal.

Ja na letni ravni 100€ za kniženje in bilanco.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Morala bi bit. Sem pa sedaj kliknil na free bussines in zahteva osebne podatke - nisem šel naprej, ker en N26 privat že imam.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Poglej ta link - prvi stolpec - free bussines!

Kaj točno pa naj bi videl v prvem stolpcu? Imam N26 Business za s.p. in že tukaj imam probleme, ker vztrajajo, da je lahko račun samo na ime priimek, edina razlika je v tem, da ti ga za razliko od Personal ne zaprejo, če nanj prejemaš transakcije povezane z opravljanjem dejavnosti, tako kot sem napisal zgoraj.... Vsaj tako trdi njihov support.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nisem se poglabljal v bussines račune, ampak kakšen je potem sploh smisel teh računov? Kako pa oni vedo katero nakazilo je povezano s privat in kaj z opravljanjem dejavnosti?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Nisem se poglabljal v bussines račune, ampak kakšen je potem sploh smisel teh računov? Kako pa oni vedo katero nakazilo je povezano s privat in kaj z opravljanjem dejavnosti?
Poanta naj bi bila, da ga lahko uporabljaš kot freelancer (za s.p.).
N26 Business Smart bank account is designed for freelancers and the self-employed, and you must register with your personal first and last name. A business bank account is a smart investment to separate your business finances from your personal banking. A dedicated business bank account will make for easier accounting and bookkeeping as you grow your business. With N26 Business Smart, you can manage your business finances from anywhere, on your smartphone or via the WebApp on desktop.
Pri personal računu imaš v pogojih zapisano:
If any identifiable business turnover is transacted via the private current account – with the exception of the regulation in Clause 7.8 - we have the right to terminate the account with an appropriate notice period.
Zdaj kako točno flagajo business transakcije, verjetno vedo samo oni. Realno se pa hitro vidi, če dobiš na svoj račun zgolj nakazila iz drugih svojih računov in/ali plačo od ene firme ter občasno kakšno drugo nakazilo, ali pa če konstantno prejemaš neka plačila od različnih strank.

Vem, da so nekateri uporabljali Personal tudi za s.p. (Jabe ?), pa jim (še) niso zaprli, ampak jaz ne bi reskiral. Itak lahko sedaj v parih minutah zapreš personal in odpreš business, ki je ravno tako zastonj, pa še nek (sicer minimalen - 0.1%) cashback imaš za vsa plačila z mastercardom. Ravno to sem storil tudi sam. Ampak je bilo že nekaj komplikacij glede plačil, sicer smo nakoncu vse uredili z urgiranjem pri banki iz katere je šlo plačilo, ampak ne vem če se mi da še zafrkavat. Mogoče probam enkrat še Revolut business, ampak dokler mi pri Sberbanku pustijo paket poslovenga + osebnega za 3€/mesec verjetno nima smisla komplicirat. Za osebno pa več ali manj vse furam preko Revoluta. Vsekakor pa pri N26 ne vidim opcije za Business račun za karkoli drugega kot s.p., razen če so nedavno kaj spremenili in sem spregledal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Alora potem imam lahko drustvo TRR na N26 ? Prilivov sicer NE bo. Torej nično. Trenutno 2 leti .. potem bo drugače. Zdaj mi FURS tezi ... zato rabim TRR.