Traktor

Julijasav

Zelenc'
7. mar 2022
9
6
3
Pozdravljeni,

kupujem rabljen vrtni traktor brez košare. Finančno nekako do 1300€. Na internetu sem zasledil MTD SilverTrack 107/17,5, ki ima Briggsov motor. Glede motorja verjamem, da je zelo dober, zanima pa me nasploh kvaliteta teh MTD trahtorčkov. Zasledil sem tudi znamko Wolf - Garten. Tudi ti trahtorji uporabljajo Briggsove motorje. Doma imam približno 800m^2 travnate površine, ki bi jo rad kosil s tem traktorjem.

Hvala za mnenja.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz imam MTD optima LN200RTG sedaj tretje ali četrto sezono. Načeloma sem z njim zadovoljen, pogrešam edino zaporo diferenciala kar pa pri teh cenejših traktorčkih itak ni lih serijska oprema ter piskač kateri ti sporoči kdaj je koš poln ampak pri tebi to itak ne igra vloge, ker iščeš traktorček brez koša.... Motor je res dober, brigs ne razočara, teh 18 konjev je dovolj pa nimam čiste ravnine.. jaz imam okoli bajte okrog 5k m2 in si življenja brez traktorčka ne predstavljam.. tudi teh 800m2 bo užitek kosit čeprav ima tvoj samo 12 konjev ampak itak nimaš koša..

Z vodo ga operem menda 1x ali 2x na sezono, drugače pa kosišče čistim samo z lopatko/grabljico ali špohtlom - kar imam pač pri roki.. Ležaji bodo zdržali dlje.
 

Julijasav

Zelenc'
7. mar 2022
9
6
3
Jaz imam MTD optima LN200RTG sedaj tretje ali četrto sezono. Načeloma sem z njim zadovoljen, pogrešam edino zaporo diferenciala kar pa pri teh cenejših traktorčkih itak ni lih serijska oprema ter piskač kateri ti sporoči kdaj je koš poln ampak pri tebi to itak ne igra vloge, ker iščeš traktorček brez koša.... Vedno ga uporabljam za košnjo cbg vršičkov. NAto z mobilna davčna blagajna upoštevam kolikšen je moj neto zaslužek.

Z vodo ga operem menda 1x ali 2x na sezono, drugače pa kosišče čistim samo z lopatko/grabljico ali špohtlom - kar imam pač pri roki.. Ležaji bodo zdržali dlje.
O moj bog obošujem cbd vršičke, lahko se kej dogovoriva.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.293
5.328
113
O, to foro pa prvic vidim.... Pa se gledala sem, kaj Romexu dogaja, ker sem najprej citat videla
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.653
498
83
41
povsod malo
A pa rabiš traktor? za 700 kvadratov dobiš dobre robotske kosilnice.
In ja imam vrtni traktor s košem sam je takšen gor dol teren da bi dal 3k za robota da se mi ne vozi vsakih 100m filat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
A pa rabiš traktor? za 700 kvadratov dobiš dobre robotske kosilnice.
In ja imam vrtni traktor s košem sam je takšen gor dol teren da bi dal 3k za robota da se mi ne vozi vsakih 100m filat.
Si kaj gledal robote, ki ne potrebujejo mejne žice? Jaz si ogledujem Ambrogio RTK modele, ampak še ni takšnega z dovolj visoko površino. No, mogoče Ambrogio Twenty ZR, ampak je le malce nad mejo.