trajekt do igumenitse

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Več kot 20 let nisem šel s trajektom do Grčije. Takrat je še vozil Anekline in rezervacija, ter nakup kart ni bi nek bavbav. Sedaj gledam kako do kart, cela znanost, pa že sedaj so nekateri trajekti polni, postalo je prekleto drago. Iščem prevoz do Igimenitse za 4 člansko družino z otroci in avto do 5m. Če se le da, tudi kabina ( 6 in 8 letnik težko zdržita tistih 28 ur vožnje). Nasveti.
Aja, gremo v Albanijo: Serende :cool:.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Trajekti so postali noro dragi. Jaz sem ga nazadnje gledal nekaj let nazaj, za povratno karto (2 odrasla, 2 otroka, avto, kabina) so hoteli cca. 1.000 EUR, medtem ko bi za 14 dnevno nastanitev v apartmajih na Krfu dal 600 EUR. Seveda kart nisem kupil. Zdajle sem na hitro nakucal podatke, kot deck potniki bi karta pri Anek-u za štiri prišla slabih 700 EUR (brez kabine, jasno).
Smo se se pa že večkrat peljali do Grčije (približno ista razdalja), z vmesnim postankom/spanjem si enako hiter kot trajekt, pride te pa vsaj pol ceneje. Tudi tisto dolgotrajno svaljkanje po ladji se z otroci vleče 100 na uro. Nam recimo 13 ur vožnje do Grčije ne predstavlja neke drame, 8 ur na trajektu do Sardinije je bilo pa blazno mučnih, čeprav smo imeli tudi kabino. Jasno, da ni nihče spal...
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
To tudi sam odkril. 20 let nazaj moja in avto do Patrasa in nazaj cc. 300 €. Danes pa pod 700 ne gre. Alternativa je avto, vendar mi je malo muka tako daleč voziti, sploh čez Albanijo.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Potem pač vprašanje, kako do Grčije (Igumenitsa) z avtom in dvema otrokoma 6 in 8 let, kje postanki oz. spanje da ne bo preveč stresno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu ti je najlažje, HR, SRB pa v MK vse avtocesta in potem proti Bitoli, pa v GR - Kozaniju na AC proti Igumenitsi. Bo še najhitreje. Mogoče si spotoma ogledate Skopje in tam nekje prespite. Obvezno pa v Leskovcu na čevape - lahko tudi tam spite - priporočam Hotel/restavracija Groš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Tale Leskovec s čevapi je za nas neuporaben. Vedno naredimo nočno furo, da tamali prespijo večino poti, zjutraj smo v Skopju. Tam okrog štirih ali petih zjutraj je v Leskovcu vse zaprto... ;)
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
214
43
28
ljubljana
Mi smo bili lani na dopustu v Sarandi. Šli smo kar lepo z avtom prvi dan do Budve,tam prespali.Drugi dan pa do Sarande.Brez divjanja ,z odmori za wc in kosilo ter ostalo,pa še kaj smo vmes videli.
Nazaj pa smo šli preko Podgorice in prespali v Sarajevu.Drugi dan pa do doma.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Srbi bi naj letos končali celo avtocesto.

Lahko pa greš 1 dan do dorjanskega jezera.

Pol pa počasi dalje. Pred 3 leti sem šel do Vasilikija, pa lepo z eno nocitvijo in kosilom BP.
Cene trajektom pa so Nemci nabili
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Kak koli obrneš je trajek tam tam glede na stroške z avtom.
Drugače pa če ste 4 vzameš otroka v kabino starša sta pa palubna potnika. to pride pol benetke igoumenitsa nekaj čez 500€. Vozi 24 ur.
Je pa res da so še nekateri termini polni. To je treba v začetku januarja najkasneje rezervirat.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Plan ; Beograd - Leskovac - Skopje-Thessaloniki - Igumenitsa - Sarande. Spanje najbrž v Leskovcu, nato pa nekje v Makedoniji. Kaj vse pogledat z dvema otrokoma?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Če boste uspeli v kosu pičiti do Leskovca (cca 800km), nekako ne vidim smisla spanja v Makedoniji. Na poti do Igoumenitse imate z malim "izvozom" na voljo Meteoro (560 km od Leskovca) in lahko prespite tam, spotoma pa si še ogledate vse skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Kaj vse pogledat z dvema otrokoma?

Na tej ruti smo si mi pogledali naslednje:
- Zasavica pri Sremski Mitrovici
- Skopje, tudi spali smo dvakrat tukaj
- Stobi, spotoma, ob avtocesti, ima celo svoj izvoz
- že omenjena Meteora
- Ioannina, mesto ob jezeru, luštno za pogledat in narediti krajši postanek
- slikovita Parga
Poleg teh smo bili tudi v Novem Sadu in na Dojranu, vendar sta oba izven poti. Leskovac je sicer vedno bil opcija, vendar nikoli nisem dobil občutka, da je tam dejansko kaj uporabnega za videt, tiste čevape in druge vrste odlično pečenega mesa pa dol dobiš itak na vsakem koraku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Podobne teme