TPMS senzor

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Nameravam kupiti še en komplet ALU platišč za letne pnevmatike. Na original ALU platiščih imam TPMS senzorske ventile. FORD.
Na platiščih, ki jih nameravam kupit ni teh senzorjev. Original Ford.
Kje dobit čim bolj ugodno te senzorje? Je smiselno kupit rabljene senzorje? Kako preverit rabljene senzorje ali nove, da so kompatibilni?
So kakšne druge možnosti?
To da bi se vozil brez njih ni možnost.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ja vem, da bo svetilo. Toda to ni največji problem. To se da tudi izklopit. Problem je bolj zavarovanje in teh. pregled.
Novi so tam okoli 40€ rabljeni pa od 10€ naprej. Če bi bila kakšna srednja možnost bi kar sprejel. Bolj me skrbi kompatibilnost pri kakšnih rabljenih oziroma neoriginalnih.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Hvala za info. S tega linka ne pošiljajo v slo. Cene so pa tam tam, kot če kupim v slo na avto netu.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Vpiši notri v ebay, je polno te ponudbe. Ko sem v jeseni iskal tole, v slo nisem prisel pod 130 za 4 TPMS senzorje, tako da nisem imel kaj razmisljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Škoda, da te na linku zgoraj ne pošiljajo v slo. :(
Sem na telefonu (težko zdejle iščem po ebayu) trenutno, samo sem prepričan, da je še kakšen ponudnik gor za podoben denar, ki pošilja v slo.
 
Nazadnje urejeno:

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ja, mal sem skeptičen glede tega nakupovanja preko ebaya in podobnih trgovin. Res da je ceneje toda ni neke garancije, da bo to tudi kompatibilno, ko bom to dal gor na platišča. V prihodnjih dneh bom šel itak do vulkanizerja v menjavo zimsko letnih gum in po vsej verjetnosti te letne dal na original ALU platišča in pri tem pogledal te ventilčke kakšne imajo oznake ter se potem za zimske odločil ali kupim ALU, po vsej verjetnosti bom pa vzel kar jeklena platišča za zimo in potem na njih namestil te ventilčke.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ali je delovanje-kompatibilnost teh ventilčkov možno kakorkoli preverit, razen da jih daš na avto?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ma kaj komplicirate. Celo zimo se vozim brez senzorjev, sicer gori lučka ampak ne moti. Enkrat pritisneš OK in to je to. Med krajšimi vožnjami se včasih lučka ne prižge cel teden. Sicer pa ta ten grejo nazaj originalna platišča z letnimi gumami in s senzorji tak da bo pol leta spet mir.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Tudi sam se vozim čez zimo brez teh senzorjev, je pa sila tečno tisto piskanje na začetku pa lučka ki nonstop utripa. Če jo zresitiram pa zdrži natanko 10 minut preden se zopet vklopi,saj moj mondeo ima tak sistem. kompatibilnost teh alter senzorjev pa verjetno ni tak problem v kolikor se izbere prave (frekvenca oddajanja za določen sistem,..) Več ali manj te senzorje izdeluje par firm vse ostalo so le lepo zapakirane škatlice in visoke marže prodajalcev. Jaz do sedaj iz te trgovine, ki sem dal link, še nisem naletel na slabo izkušnjo res pa je, da teh senzorjev še nisem preizkusil. Meni na splošno ti senzorji niso ravno "življenskega" pomena in so mi nesmisel v avto industriji. So le še ena stvar za nepotrebno "luplenje" potrošnikov. Cena teh senzorjev je že skoraj takšna,da človek dobi za ta denar že komplet novih pnevmatik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Luce