Toyota CH-R

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Tole bom moral iti malo pofirbcat. Ga že imajo na Toyoti pri BTC-ju?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.822
113
na avto.net so že v salonih

tud jaz bom šel pofirbcat, čeprav mi je 30 jurjev zaenkrat malo preveč za to kar ponuja (brez 4x4 in prepočasen za moj okus)
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.954
2.416
113
A nisi napisal, da si 98% na AC? Nuja 4x4?
smile-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.822
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
A nisi napisal, da si 98% na AC? Nuja 4x4?
smile-1.gif

v bistvu se mi hebe za 4x4, samo potem grem lahko tudi po golfa za 30 jurjev, pa bo v primerjavi s toyoto raketa z warp pogonom
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Sploh, če bo oblak dima za tabo že pri zmernem pospeševanju.
smile-1.gif
Malo pretiravaš s sarkazmom, ker vem, da veš, da sodobni dizli že kar nekaj let ne proizvajajo nobenega VIDNEGA oblaka zadaj. Oz. ga ravno toliko kot hibridi in sicer oblak kondenza, dokler se zadeva temperaturno ne ujame.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Vidnega ni, če so temperature nad 20 stopinj celzija. Je pa še vedno dobro dati gas masko na glavo.
tongue-1.gif

Pozimi, ko so vse protiemisijske zadeve v ECUjih dizlov deaktivirane, pa se še vedno vidi kak oblak že na daljavo.
grin1.gif


Čistega dizla ni, razen fake čisti dizel. Kar se je izkazalo pri VW v ZDA. V Evropi se drži izključno zaradi subvencioniranja cen dizelskih goriv.
Če tega ne bi bilo, bi bila tudi konkurenca pri bencinarjih in hibridih v EU večja. In ne bi samo Toyota imela bencinarja z izkoristkom 41% temveč še kdo drug. Verjetno bi vse šlo više, ker bi bila konkurenca. Tako pa je, kar je. Po liniji najmanjeg otpora - kjer denarnico najmanj boli, skratka dizel.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
To vse razumem in mi je jasno.
Ampak še vedno: VIDNEGA oblaka dima NI. Razen pri tistih, ki so DPF odstranili ali pa je kakšna druga težava pri motorju.
In vem, da se tudi ti zavedaš, da tvoj hibrid ne sadi ravno rožic za tabo.
wink-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Eh, sem 100% prepričan, da če bi Ogo napisal megane, astra, focus, trabant, XXX, karkoli razen VAG, tvojega komentarja pod njegovim postom ne bi bilo.
priden.gif


Vem, da živiš predvsem od VAGovcev, amapak je res hecna tvoja emocionalna navezanost na te germanske "Kunststücke".
d055.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
grin1.gif
No, motiš se.
In še glede moje navezanosti na VAG: pojdi brat moje poste, pa boš našel post, kjer sem PRIPOROČAL HIBRIDE, pa ne od VW, temveč ravno od Toyote. Toliko o tem. In moj odgovor se ni nanašal na VAG dizle, ampak na splošno na dizle... Torej tudi na Renoje, Forde, itd. Na Trabanta pa se res ni nanašal, ker je lep fajn moder dim puščal za sabo, pa še dizel ni. Pač najdaljši avto na svetu.
grin1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.056
1.462
113
39
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Tole bom moral iti malo pofirbcat. Ga že imajo na Toyoti pri BTC-ju?

Imajo. Ravno bil tam.. Mater.. Imel bi ga
smile-1.gif

Pa naceloma nisem ljubitelj teh "malih" napihnjenih kvazi "urbanih" terenckov al kak jim recejo..
Znotraj je vecji kot se zdi od zunaj...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
rečite kaj hočete. te mali terenčki so čedalje bolj všečni. da ne govorim, da se uporabnost takega avta veča. populacija v Evropi se stara in čedlje več takih zadeva je čedalje bolj uporabnih. zadnjič sem pred eno gostilno v RH gledal infinitja. mercedes proti VAG križancem, pa naj bodo škodilak al pa super duper avdi.. Všečno, takoj imel

http://www.infiniti.com/si/models/current_models/qx30.html#
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
na avto.net so že v salonih

tud jaz bom šel pofirbcat, čeprav mi je 30 jurjev zaenkrat malo preveč za to kar ponuja (brez 4x4 in prepočasen za moj okus)

Hibrid ima že v osnovi stopnjo višjo opremo (C-ENTER) in se ga dobi s popustom za 22.850 €, je pa baje že čakalna vrsta kot v zdravstvu (se je pošalil nekdo na drugem forumu)
http://www.avto-magazin.si/novice/novo-v-sloveniji-toyota-c-hr/
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Včeraj vozil hibrida. Pozitivno presenečen nad voznimi lastnostmi. Položaj za volanom odličen, ergonomija tudi.
Sedež vsaj voznika odličen. Neobičajno za japonski avto.

Hibridni sklop je pa itak špica.

Za volanom ne za vse. Vzdolžnega pomika zna biti premalo, volan se ne da dovolj dvignit. Ampak OK, obstajajo tudi mnogo slabši.
Pa na žaslot so šli iz tega delat kao nekaj bolj športnega, pa im azato prekratek menjalnik plus benciski motor se v hibridu za vsak drek zaganja v vrltjaje, izolacija pa ni niti približno tako dobra kot v Priusu. Po tej plati me je malo razočaral. Pa sedeži bi bili lahko tanjši, da bi bilo malo več placa zadaj. Pa grdo visok rob prtljažnika ima. Počæez nazaj (kamor ponavadi gledaš za kolesarje, ko zavijaš desno),s e pa itak nič ne vidi.
Je pa dobra cene in oprema pri hibridu.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Jest sem preizkusil 1.2 turbo mlinček s polno opremo. Položaj za volan je super in daje občutek, da voziš večjega jeepa. Motor je po mojem mnenju prešibak in sem imel večja pričakovanja glede pospeškov. Šesta prestava je dolga in se na avtocesti pri 130km lepo vrti pri nizkih obratih. V kabini me je še motilo neko šumenje vetra zunaj, kot da je premalo izoliran. Za ozvočenje pa kapo dol :D