Toyota Auris težave

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Pozdravljeni,

na TOYOTI AURIS 1.33 VTi letnik 2011 se mi je pojavil CHECK ENGINE - koda napake P0171 - system too lean. Kaj bi to lahko bilo. MAF senzor sem že očistil pa ni nič pomagalo. Po brisanju kode, se le ta ponovno pokaže po cca 5-10 minutah.

Kaki namigi za odpravo težave oz, a kdo priporoča kakega dobrega mehanika za Toyoto - LJ in okolica.

Hvala!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.086
113
ok če je poraba narasla pomeni da vliva več kot je potrebno in vseeno kaže revno. Torej verjetno lambda ne kaže paravilno.
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
188
23
18
okoli MB
Revna mešanica je lahko tudi zaradi preveč zraka, ki ga motor vleče mimo MAF senzorja .Računalnik poskuša to kompenzirati z dovajanjem preveč goriva in vseeno dobiš revno mešanico kljub višji porabi. Glavni osumljenci: sesalni kanali med MAF in motorjem, luknja ali slabo tesnenje na sistemu vakuumskih cevi, okvarjen servo ojačevalnik zavor ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.086
113
Če bi vleko preveč zraka mimo mafa bi bli povišani obrati na prostem teku. (mogoče pa so in tega ni opazil?)
Oziroma to se da na izi pogruntat. brake cleaner špricaš okoli po sesalnem kolektorju in ceveh. Če obrati narastejo si našel mesto kjer mimo vleče.

Blackjack Kak lahko dela revno mešanico z majn goriva ko poraba naraste? Revna je sam po vrednostih lambde. V resnici pa preveč vliva.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Če bi vleko preveč zraka mimo mafa bi bli povišani obrati na prostem teku. (mogoče pa so in tega ni opazil?)
Oziroma to se da na izi pogruntat. brake cleaner špricaš okoli po sesalnem kolektorju in ceveh. Če obrati narastejo si našel mesto kjer mimo vleče.

Blackjack Kak lahko dela revno mešanico z majn goriva ko poraba naraste? Revna je sam po vrednostih lambde. V resnici pa preveč vliva.

Obrati v prostem teku so okoli 800 obr/minuto. Kako pa najlažje lambdo testirat?