total hd reciver - snemanje na disk

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
imam ta total hd reciver in ima usb priključek za snemanje, pa sem priključil kar 8gb ključ, sicer je napisalo, da naprava morda ne bo delovala pravilno, vendar je vse delovalo normalno kar 3 mesece - snemanje 5 ur, time shift, ustavljanje, previjanje, vse gladko, sedaj pa naenkrat ne več, sem mislil, da je ključ zanič - (na računalniku je napisalo, da ima kapaciteto samo 4 mb in da je prazen, formatiranje ni pomagalo). Kupim nov 8gb ključ in ko vstavim v reciver, napiše, da je ima disk premalo prostora za snemanje. Pokličem monterja in pove, da moram nabavit sata disk. Sedaj pa bi prosil za nasvet, kakšno "čudo" je ta disk, imam kakšne 3-4 leta stara zunanja diska, brez napajanja verbatim in wd - 500gb. Kaj ta dva nista sata? Res nimam pojma o diskih in kot sem gledal na mimovrste imajo sata 2 in sata3 diske, tako, da mi je še manj jasno. Hvala za kakšen nasvet.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.263
5.840
113
verjetno se da disk tudi vgradit in ta mora bit očitno sata. druge logike pri vsem skupaj ne more bit. kakšen disk je priključen na usb nima nobene veze.
 
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
ja za snemanje

ampak serviser te itak ni štekal
aplauz.gif
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
dobro, tu na alterju očitno ni mogoče več normalno kaj povprašat, ker so vsi prepametni
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Poglej, če je mogoče disk vgraditi.
Če imaš zunanji disk, ga odpri in poglej, če ima SATA priklop, pa ga uporabi za vgradnjo.
Ali pa ga priključi na USB.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.039
488
83
Za USB ključek poglej kako je formatiran, pa da nima slučajno več particij.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kot je @hgard predlagal, daj ključek na pc, pa ga formatiraj. eni ključki imajo že gor kak program nameščen...
probaj najprej formatirat kot ntfs, če ne dela, še kot fat32, če ne dela, probaj še 4GB ključek, če ne dela, nesi receiver na servis. je bil kak updejt narejen in je potem nehalo delat?
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Opala, to pa je nekaj novega. sem mislil, da funkcije snemalnika sploh niso podprte. Testiral na WD Passport 500 GB in dela, tudi s HD kanali
cool-1.gif
D res pa javi na začetku opozorilo o nepravilnem delovanju. Je možno gledati med snemanjem drugi program ?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

sicer nimam te naprave a jaz lahko snemam eno in gledam drugo
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
ne, ne gre snemat en program, gledat pa drugega. Ne da se snemat ostalih satelitskih kanalov, ki niso v total shemi. So pa me malo nasankali s hd programi, zaradi katerih sem vzel novo naročnino, dražjo za 3 evre - ni možno gledat hd eurosport in pa ne obstaja sport klub1 hd, ampak samo hd sk2 in sk3, namesto sk1 pa je skhd in tako večina nogometnih prenosov, ki so na sk1 ni na hd sk.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Glede Eurosporta; oba, 1 in 2 HD se da gledati, mora pa biti drugi LNB usmerjen na Hotbird.
 
Nazadnje urejeno: