Toplotna črpalka

Perth

Zelenc'
22. jan 2017
24
3
3
Ima kdo izkušnje z izvajalci toplotnih črpalk? Z ženo sva se končno odločila, da bi imela toplotno črpalko..ampak nisva točno prepričana na koga se obrniti za inštalacijo
 

gurman5

Pripravnik
5. avg 2013
77
3
8
Definitivno Termo Shop. Jaz sem jih sicer na začetku kontaktiral samo informativno, vendar so me prepričali s svojo konkurenčno ponudbo. Sem pa tudi dobil subvencijo iz eko sklada kar mi je zelo prav prišlo. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandiz in frenki500

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Definitivno Termo Shop. Jaz sem jih sicer na začetku kontaktiral samo informativno, vendar so me prepričali s svojo konkurenčno ponudbo. Sem pa tudi dobil subvencijo iz eko sklada kar mi je zelo prav prišlo. :)


Se strinjam - termo shop. Mi imamo tč zrak-voda od daikin altherme in nimam pritožb. Čeprav pa pravijo, da so mitsubishijeve boljše
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandiz

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.359
5.405
113
Kaj pa je z original mitsubishijem narobe? Če že mitsubishi...
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
Jaz sem vzel Panasonic a preko Petrola.
Na 60 obrokov brez obresti. Akcijska cena elektrike.

Pa na Petrol klub kartico je še po banki ne rabiš hodit.

Subvencija pa je bila nakazana 1.7. in je bila za letni dopust.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
petrol ima akcije, ponudbo, treba je paziti na izvajalca. k našim je prišel šalabajzer, ki je bil trikrat, potem pa so mu prepovedali vstop in je petrol poslal mojstra, ki je uredil vse. daikin zrak voda.

drugače pa sam uporabljam storitve milus doo, http://milus.si/ in sem super zadovoljen. priporočal še nekaj uporabnikom in tudi pohvalijo. odnos super, korekten, drži se dogovora. ima pa malce gužve.
 

potovalec

Zelenc'
17. sep 2018
27
3
3
Jaz sem vzel Panasonic a preko Petrola.
Na 60 obrokov brez obresti. Akcijska cena elektrike.

Pa na Petrol klub kartico je še po banki ne rabiš hodit.

Subvencija pa je bila nakazana 1.7. in je bila za letni dopust.

pri termo shopu tudi dobiš subvencijo, če prej izpolniš obrazec na njihovi spletni strani
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Mitsubishiji so že od nekdaj znani po tem da so glasni............................no, glasnejši od drugih TČ
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Jaz imam ecodana, in je notranja enota zelo tiha, zunanja pa je še kar tiha nad 4-5 stopinjam celzija plusa. Bolj hladno je bolj je glasna. Odvisno na kaj se ogrevaš.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
dober dan!
da ne odpiram nove teme me zanima nekaj.

v kratkem, bomo preurejali tlakovce na terasi. pod to teraso bodo nekoč šle cevi za toplotno črpalko.

zanima me, ali je že kdo in kako cev, zakopal pod tlakovce kot predpripravo za toplotno črpalko? kakšne so lahko krivine, da potegnejo cevi za toplotno? kakšen fi mora biti?

kako to najbolje uredit, da ne bi bilo potem potrebno še enkrat vse tlakovce ven pa na novo polagat? vem, da nekaj jih bom mogu recimo pri vhodu v kurilnico.

hiša.jpg

črna je hiša
oranžna je kurilnica
siva je pot in terasa
rdeča puščica je toplotna črpalka
zelena je zakopana cev

lep pozdrav,
matej_
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
Točno to. Gre noter vse bp.
Krivine pa delaj čim manjše da lahko po tem cevi skozi potegneš.
Pa mogoče kakšno močnejšo špago not.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej_

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
To sem pozabil omeniti ja, kako močnejšo vrv daš noter, da lahko vse cevi privežeš in skozi vlečeš, pa ne zakopavaj pregloboko, jaz sem šel kak meter globoko, več ni potrebno, res pa da tudi ne dajaj dosti bolj plitvo
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej_

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Mitsubishiji so že od nekdaj znani po tem da so glasni............................no, glasnejši od drugih TČ
Sem se odločal med Micko in Fujitsujem, pa ti moram žal povedat da je Micka dosti tišja. Verjamem pa da je še mnogo drugih črpalk ki so tišje.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Jaz sem vzel Panasonic a preko Petrola.
Na 60 obrokov brez obresti. Akcijska cena elektrike.

Pa na Petrol klub kartico je še po banki ne rabiš hodit.

Subvencija pa je bila nakazana 1.7. in je bila za letni dopust.

koliko te je pa priša tale panasonic tč? komplet me zanima, brez subvencije.

Lahko tudi na privat.