Toplotna črpalka mitsubishi zubadan orca

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Ups, na to pa nisem pomislil!?!

"zakaj ko zakuriš peč enostavno ne daš toplotne na zelo nizko temperaturo? mi pa vseeno nekako manjkajo ventili med tema dvema viroma, ki bi onemogočali nepotrebno cirkulacijo oz ogrevanje kotla s tč, kar je nedopustno."

Seveda ima ventil. Bom preveril, kako se odzove, če zaprem pretok. Če nima kakšnega varovanja, glede pretoka.
Da znižam željeno temperaturo, bi zadevo rešil, tako kot sedaj naredim, ko začnem kuriti. V meniju izberem izklop sistema, torej se vse skupaj ustavi. Zaplete se takrat, ko mi temperatura v peči malo zaniha, se zopet zažene TČ.

PS prosim na zasebno, koliko bi me prišla takšna vaillant regulacija, ter kako bi to paralelno vezal, bi moral imeti svoje nova tipala temperature?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tč verjetno zna vrtet mešalne in obtočne na eni strani, na drugi pa dovajat potrebno temperaturo. ko znižaš temperaturo v tč na minimalno..koliko je to? kaj se zgodi? črpalka dela? mešalni dela? ker ti bi moral, če pravilno razmišljam, imeti krivuljo, ki bi v talno in radiatorje pošiljal recimo 35, istočasno pa tč ne dovolila na več kot 30 ali 25. nekako tako.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Ja če imam vključeno talno, je željena temperatura cca 30 -35 st. Če vklopim radiatorsko ogrevanje zahteva 52-57. Ja to bo rešitev, da izklopim radiatorsko ogrevanje, dokler peč ne pride na 70 in nato bom vklopil radiatorsko ogrevanje, super, dobra ideja, to bo za to zimo, drugo zimo dobim novce in lep pozdravim inštalaterstvo Huptman.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
lahko poenostaviš. črpalko od talnega vežeš direktno, tam ni mešalnega, dela skoz. če je v sistemu 35 bo to pošiljalo, če 70 pa 70. al pa na kako stikalo vezano za peč, da ni ravno direktno.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Talnega je za 60 m2, radiatorjev 7 kom.
V talno je najbolj važno da ne gre preko 40 st. mešalna ventila sta na obeh vejah. Pri talnem mora biti, za radiatorje je tudi prav, če kurim na drva, je temperatura včasih preko 80. st. Za letos bo tako ostalo, na začetku kurjena blokiram radiatorsko in ko imam temperaturo, vklopim nazaj.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Cevi do radiratorja so nameščene tudi pod tlakom. Temperatura zmeraj po 80 ali več stopinj.
Torej brezvezno klobasanje da v talno ne sme iti več kot 40 stopinj. No ja ...edino če imate tlak ulitega iz putra.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Cevi do talnega so res tudi pod tlakom, vendar tiste od peči so drugačne, do razdelilca, kjer so tiste plastične. Seveda te plastične prenesejo več kot 40, saj se v postopku prave še malo višje dvigne temperatura. Cevi do radiatorjev, pa imam pod stropom, in so v celoti bakrene. Priporočilo da ne gre v tlak prevroča voda saj delovanje na človeka, ni ugodno, če so tla prevroča
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Plastika ti bo brez problema prenesla 90 stopinj. Spoji pri plastiki so pa pogojeni s temperaturo in tlakom. Tlak max 2 bara ti bo prenesel spoj tudi vrele vode.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Glede na ideje, ki jih ima avtor teme, je razvidno da ne razume koncepta talnega gretja. Ali zakaj za boga bi ugašal toplotno črpalko in potem peklapljal na radiatorje? Če že hoče furat dva sistema, potem naj naredi talno gretje prek toplotne črpalke, radiatorje pa na drva, pa brez križanja sistemov ...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Boljše bi bilo, da bi nehal, ko si ugotovil, da si pihnil mimo. Sedaj se samo še bolj smešiš. Talno gretje ne deluje tako, o znanosti pa ti rajši ne razpravljaj, mogoče o srednješolski snovi.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Imam talno in vem kako deluje in imam veliko za ogrevat.
Najbolj pametni so pa zmeraj blokovci tam v 50 m2 velikih luknjah.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Še enkrat bom enostavno napisal.
Talno lepo deluje, regulacija lepo vzdržuje temperaturo v prostoru. To je nastavljeno da drži temperaturo nekje na 21 ponoči podnevi 23.
Radiatorsko imam nastavljeno da vzdržuje nekje na 21,5. To je aktualno, ko odpiraš vrata, prezračujemo prostore. Ko zasije sonce, se kuha v prostoru takrat radiatorji mirujejo.
Gre se samo za vir energije, ki je običajno toplotna črpalka. Občasno pa kurim v peč na drva. Takrat bi rad da jemlje toploto za obe veji samo iz peči, brez da obratuje TČ. Samo tu je problem. Ne potrebujem kakšne visokošolske matematike. Samo stikalo, ki bi za čas ko kurim na drva, blokiralo delovanje TČ . Njeno regulacijo potrebujem ves čas.
Torej stikalo, ki ga že imam montiranega, potrebujem samo mojstra, ki ve med katere sponke ga vežem. To bi znal sam, če bi imel načrt vezave TČ.
Za regulacijo talnega pa je tako vseeno ali ogrevaš 50 ali 200 m2. Mogoče je samo večja akumulacija.
PS, nisem v bloku, sem v hiši.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
ne rabi bit tisočak. pokliči štromarja, ki zna delat z zubadani in naj veže kot je treba. če ne ti jaz poceni prodam vaillant regulacijo, ki jo vežeš vzporedno, ampak mora it s toplotno.
Če bi našel štromarja, ki dobro pozna orco, bi to že lahko uredil.
ps
zakaj ko zakuriš peč enostavno ne daš toplotne na zelo nizko temperaturo? mi pa vseeno nekako manjkajo ventili med tema dvema viroma, ki bi onemogočali nepotrebno cirkulacijo oz ogrevanje kotla s tč, kar je nedopustno.
Ko zakurim peč, bi prav tako rad, da mi regulacija skrbi za vklop črpalk in mešalnih ventilov.