TMC Italija - prevečkrat me pelje z AC dol

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
relacija: Fernetiči - Milano, od Benetk do Verone mi je TMC nafilal vsaj 5 dogodkov, o katerih ne duha ne sluha, tako da sumim, da so prastari. Še dobro da ga nisem ubogal in šel dol z AC.

Je zadeva znana: italjančki TMC redko posodabljajo ? imam jaz kako staro karto (tomtom december 2011), da so ti dogodki že v njej ?

Za kolikšno vrednost zaostanka minut imate v praksi nastavljeno, da ne ponuja obvoza ? je to mišljen seštevek vseh zastojev ali samo posameznega ? Ker sam sem imel nastavljeno 20minut, posamezen (neobstoječ) zastoj je bil (kao) po 11min, mene je pa vseeno šibalo dol z AC.

Se že kaj ve, kdaj Hrvaška dobi TMC ?
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Zdaj sicer ne vem, če si v pravi temi. Veliko takih težav se dogaja, če imate novejše Garmin naprave in imate vklopljeno funcijo Traffic trends. Ta namreč zbira TMC podatke in jih posreduje navtequ, kateri potem te podatke da v samo karto. Ob vklopljeni funkciji, pa naprava upošteva te zbrane podatke in se jih izogiba. Jaz osebno priporočam, da imate to funcijo izkljopljeno, ker dela samo zgago.
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Wayteq, WinCE, Primo 2.0 --- kje bi bil ta "Trends" ?

Ali mene (ker nisem Garmin) zeza kaj drugega ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi Primo zbira prometne podatke (zgodovina prometa). TMC in ažurnost je zgodba zase. Jaz imam nastavljeno potrjevanje vsakega izogiba, pa še ta mora prišparat minimalno 30 minut.
Po navadi pa kombiniram radio prometne informacije in TMC in se odločam po navdihu.
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Tudi Primo zbira prometne podatke (zgodovina prometa). TMC in ažurnost je zgodba zase. Jaz imam nastavljeno potrjevanje vsakega izogiba, pa še ta mora prišparat minimalno 30 minut.

"Ažurnost" je bila tukaj čisto mimo... izgledalo mi je, kot da imam notri podatke o delu na cesti izpred 6 mesecev
smile-1.gif
sem še ravno obledele rumene črte videl in delo na drugem pasu.

Kam jih Primo zbira ? v samo napravo ? ali na nek strežnik in potem polni TMC ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dvomim, da nelicenciran izdelek fila kakšno bazo razen lastne na napravi. V nastavitvah prometa imaš možnost kljukice pri zgodovini prometa - to je to.
wink-1.gif