tlelemach router bridge 2023??

flokicat

Zelenc'
15. apr 2023
1
0
1
Zanima me kako dobit router v bridge, klices se zal neda... za koji k se neda tko lepo na officaial situ od modema pise da podpira full bridge in half bridge. zadovoljen bi ze biv ceb vsj DMZ delu pa se to lahko dostopas do vsake j**** naprave v lanu.... (mozno da kj narobe delam sam dvomim k je samu en gumb ;) klices ce se da dobit dodaten ip tud to se neda ce nis biznis klasa.... Kaka ideja samu na pfsense bi rad dubu public ip kr mam ze dost 3x odpiranja portov skoz njihov firewall k tud ce ga neb blo bi blo isto. ps edino kar me se drzi pr telemachu je da ma cloudflare tunneling opcijo.
aja modem je pa calix 854G-2.... pac kje je fora da zaklepajo taksne opcije??? kod da je bol secure zarad tega kje je pa kak firmware update 4 leta isti firmware wtff sj da neb zaklenl tega na GUI. mah skoda besed
ps. sorry for my langue ampak prevec casa zgubljam z taksnimi bedarijami.
tnx za ideje
LP
 

u2ros

Zelenc'
3. jul 2023
2
0
1
imam isti problem in isti modem. Si mogoče rešil? zadaj mi laufa pfsense, ampak mi pol stvari ne dela. A je edina opcija NAT?
 

u2ros

Zelenc'
3. jul 2023
2
0
1
Well, fwiw, klical sem na telemach, pa so mi oni dali modem v bridge mode. Če so ga pa res, bom pa preveril zvečer :D
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Enaki Modem Calix 823G-2 od Telemacha, kot je zgoraj omenjen.
Rad bi mu omejil območje dodeljevanja IP številk tako, da bi modem dodelil samo eno IP številko, katero sedaj ima pri njem moj ruter. Torej bi mu za začetno IP številko določil, kot ima do sedaj 192.168.1.2, vendar za končno IP številko tudi isto 192.168.1.2. (namesto 192.168.254).
Ruterju Asus bi določil naj sam dodeljuje IP številke namesto modema, od številke 192.168.1.3 naprej.
Zanima me, je to možno s stališča morebitnih konfliktov IP adresiranja?



 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Zakaj delaš dvojni NAT? Modem naj ti postavijo v bridge in delaj samo z Asusom.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Namen je itak bridge, samo bi to prej bila nekakšena vmesna faza. Da se naučim nekaj novega :)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Tako se ne boš kaj dosti naučil. Dvojni NAT sicer funkcionira pri nezahtevnih uporabnikih, kakor pa želiš kaj več so pa problemi.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Sedaj Asus dela začasno kot AP, zato ne morem koristiti napredne funkcije firewala, tuneliranja, pogled kamer od zunaj, omrežja za goste... etc.
Vse nastavitve delam prek tablice s kauča, in ni težko sprobavat.
Za bridge je treba poklicat Telemach, in ko preklopijo, takrat ni več šale. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: gali

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Če dela kot AP potem bi kamere delale. Tebi dela kot router. Če želiš, da dela kot AP moraš izklopiti DHCP in po možnosti še požarni zid na Asusu
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Sedaj dela kot AP in Asus vse sam ponastavi za ta način delovanja. Netežavno.



V načinu Ruter mi IP številke za vse naprave na WIFI-ju, vrže na podomrežje 192.168.56.XX, (tista številka 56).Tako mi WIFI zvočnik od Denona, ne vidi receiverja in špila sam. Kamere in NAS imajo fiksni IP, pa je tudi težava. Kamere takrat vidim, NAS pa ne. NAS takrat vidim, ko pogledam s stacionarca, ki je na kablu.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Potem pa napravam na statiki nastavi IPje iz ranga, ki ga oddaja Asus. Vse naprave na mreži morajo biti v istem podomrežju, drugače to nikakor ne dela.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Sedaj dela kot AP in Asus vse sam ponastavi za ta način delovanja. Netežavno.



V načinu Ruter mi IP številke za vse naprave na WIFI-ju, vrže na podomrežje 192.168.56.XX, (tista številka 56).Tako mi WIFI zvočnik od Denona, ne vidi receiverja in špila sam. Kamere in NAS imajo fiksni IP, pa je tudi težava. Kamere takrat vidim, NAS pa ne. NAS takrat vidim, ko pogledam s stacionarca, ki je na kablu.
Potem pač pusti Asusa kot AP. Če želiš funkcionalnosti Asusa, pote mora bit router in vse naprave vezane nanj.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Je možno na eni napravi izklopiti NAT, da ne bi bilo podvojeno?
Seveda je možno. Na Asusu ga izklopi tako, da prestavi iz router v AP način in bo vse routing, NAT in ostale funkcije kot npr dodeljevanje IP naslovov opravljal telemachov modem. Boljše pa je, da telemachov router nastavijo en port v bridge, na katerem dobi stranka javni in direktni dostop do interneta, sem gor priklopi svoj router, Asus in ga nastavi v router način. Vse mrežne funkcije opravlja potem ta Asus router. Opcijsko, ne vem kako ima telemach to rešeno, lahko tudi STB TV vmesnike priklopiš na Asusa.

Dvojni NAT se pa reče žargonsko zato, ker sta zaporedno povezani dve routing napravi ena za drugo, vsaka ima tako ločeno svoje interno omrežje, sa je drugi zaporedni router enakovredna naprava kot ostale naprave vezane v mrežo prvega routerja. Načeloma se da urediti tudi prehajanje proneta iz ene mreže v drugo mrežo in obratno, a to ni ravno domena teh consumer naprav, rabiš kako bolj profi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Seveda je možno. Na Asusu ga izklopi tako, da prestavi iz router v AP način in bo vse routing, NAT in ostale funkcije kot npr dodeljevanje IP naslovov opravljal telemachov modem. Boljše pa je, da telemachov router nastavijo en port v bridge, na katerem dobi stranka javni in direktni dostop do interneta, sem gor priklopi svoj router, Asus in ga nastavi v router način. Vse mrežne funkcije opravlja potem ta Asus router. Opcijsko, ne vem kako ima telemach to rešeno, lahko tudi STB TV vmesnike priklopiš na Asusa.
STB lahko priklopiš kjerkoli v EU na LAN in dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Bom se zmenil s Telemachom za Bridge način.
Naslednji teden, da ne bom jezil žene s prekinjanjem povezave pri gledanju "Skrito v raju", zaradi rebutanja modema.:rolleyes:
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Rad bi da bi mi delal fast roaming wifi v hiši s 3 nadstropji. Trenutno uporabljam telemachov modem/router in nanj s kablom povezane še 3 dostopne točke v obliki Mi router 4A gigabit (DHCP na vseh treh izklopljen). Seveda zadeva ne preklaplja Wifija hitro, zato bi te 3 dostopne točke flešal s DD-WRT in tam nastavil fast roaming. Bo zadeva delovala (hitro preklapljanje wifi) če bo glavni router še vedno od telemacha? Ali bom moral klicati, da mi dajo telemachov router v bridge in bi potem eden od Mi routerjev bil glavni router z vklopljenim dhcp?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Ne vem, če ravno lahko uporabljaš fast roaming, če ga naprava že v osnovi ne podpira.