Tlakovanje...

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Delam si parkplac........smo naredli izkop nasutje itd.......zaj pa bomo tlakovec gor položli......in mi zaj pride mojster gledat pa reče, da se brez robnikov neda položi. Ker jaz sem prvotno hotel meti brez robnikov ker mi je lepše. Ne gre se tu za tistih 100€ al klko več. Ampak zaj mene zanima.....če je lažje njemu z robniki položit, al bi mi samo rad robnike prodal, ali pa se res neda.....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Seveda se da tudi brez robnikov ampak se tega ne dela. Robniki so tam zato da imaš trden "zakjuček", drugače bodo čez eno leto ali dve začeli tlakovci odstopati pri robu. Pa vse stvari od parkiranja avta do košnje trave je lažje če imaš robnike.

Ja pa tudi lažje je polagat če imaš postavljen vsaj en raven rob!
grims-1.gif
Sicer zamenjaj majstra ali pa sam položi, ker se da tudi brez robnikov lepo naredit.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
kaj pa bo na koncu tlakovcev?...višinska razlika, 'material? Zdaj če vse skupa jmeji na kako travo potem moraš narediti nek zaključek....če jih boš pa končeval ob kak (dvignjen) zid pa seveda delaš zaključek na njega (brez robnikov seveda).

ti daj kar lepo robnike (v višino tlakovcev) bo vsaj lično zgledalo.

(a nameravaš polagat tlakovce na pesek ali na beton?..ker me zanima cena).
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
naj dodam, ds se kar strinjam s predhonimi odgovori.
Če boš vztrajal, kar ni najboljša rešitev, moraš položiti vse tlakovce na pusti beton in priporočil, bi da uporabiš še q139 mrežo. Krajne 4 (štiri) vrste še dodatno lepo položi v mleko obogateno z elastičninm lepilom.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
midva s fotrom sma sama položila cca. 50m2 tlakovcev, na eno stran mejijo na bajto (direkt na fasado, na drugi na zemljo), že tako imaš celo jebarijo, da ti tisti pri zemlji stojijo, pa čeprav maš robnike, brez si sploh ne predstavljam
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Kaj pa če bi dal vrtne robnike na višino tlakovcev, če je možno?

lahko, moji gledajo recimo 1cm čez tlakovce, ker je pač težko točno trofit, če jih koplješ v pesek/zemljo

oz. zgornji rob tlakovcev je čisto blizu spodnjega roba zaokroženega vrha robnikov, upam, da sem kolkr tolk razumljivo napisal
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
@all.....

Tlakovec se bo polagal na šoder al pesek al neki granulat al kaj jaz že vem kak se temu pravilno reče........Na 3 strani meji na zemljo oz travo na eno stran pa asvalt......če sem sedaj pri večih videl, da je brez robnikov položeno, pa mi lepše zgleda. Mislim pa, da pač zadnjo vrsto položijo na beton tako, da je fiksen zaključek. Nima kam to potem it......Jaz malo sumim, da je mojstru nekak lažje polagat, če ima robnike in še zaslužil bi menda tu rad neke. Ker mi te robnike vsiljuje odkar sem ga kontaktiral.......
crazy1.gif
 

kareden

Pripravnik
23. nov 2007
73
0
6
Ljubljana
Še moje vprašanje glede tlakovcev :
Tlakovce ima položene 2 leti, fugirani so bili s tisto belo mivko.Pomladi in jeseni ne delam druzga, kot da iz teh fug pulim plevel in mah.Ali je boljkše, da namesto fugirne mivke uporabim mešanico cementa in mivke.Ob prvem dežju bi se cela zadeva strdila, fuge bi bile lepo zapolnjene, pa brez plevela in mahu?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Za fugiranje se uporabi kremenčev pesek in ne mivka. Pri mivki pa res vse poganja ven.
 

kareden

Pripravnik
23. nov 2007
73
0
6
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Za fugiranje se uporabi kremenčev pesek in ne mivka. Pri mivki pa res vse poganja ven.

Ja. moja napaka.Sej je bil tisti kremenčev pesek za fugiranje.
Včeraj sem celo popoldne pulil mah in plevel iz fug in je padla odličitev : cement in mivka , pa da vidmo, kaj bo potem s plevelom
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Sicer pa ti bo v vsakem primeru začelo med fugami rasti zelenje. Moraš vedeti, da veter prinaša tudi pesek, zemljo in semena in to se pač odloži v fuge. Ko pade dež so razmere idealne za vznik rastlinic.
Nekateri se poslužujejo boom efekta, tako 2x letno, pošpricajo po tlakovcih in je nekaj časa mir.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Se pa da te fuge tudi enostavno spucat z tlačnim čistilnikom. To narediš enkrat na leto, pa je mir.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Fuge očisti s šrajfiksom - da zmeče vse ven (vsaj zgornja plast) potem pa naredi zelo redko mešanico betona (beton + mivka) daj polivinil vrečko - v kotu odreži rob, pa ti bo v 'lulku' teklo ven...pa greš lepo čez vse fuge. Malo igranja, bo pa mir na dolgi rok.

Če nimaš štrajfiksa se loti s šravfencigerjem pa pošteno pometi.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Evo včeraj je majster to zaklučo....te so zaj pač robniki
smile-1.gif


Mene pa zaj zanima sledeče........zakluček tlakovanja, ki meji na cesto, se je kot ponavadi zabetoniral......majster je reko, da če bo lepo vreme, da bo to že danes suho pa se bo lahko gor vozlo......zaj pa je včeraj zvečer že začelo deževat, pa danes še kr ......kak dolgo se zaj to suši al kak??
crazy1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
beton kot tak se ne suši...zgolj rabi vodo za vezavo. Torej mu je vseeno ali dežuje ali ne....on bo svoje 'naredil'. Iz preventive počakaj še en dan pa bo.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
Tudi jaz se spravljam polagati tlakovce, oziroma pripravljam teren. Nasutje je, zdaj ga je pa treba stolči. Kje bi se dala izposoditi ''žaba''? Vibracijska plošča, ali kako je strokoven naziv...