Tipkovnica HP ProBook450 G4

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Zdravo

Na omenjenem laptopu - star ene 5 let - so prenehale delovati nekatere tipke - recimo y, x, c, ž, pa glavni enter, pa levi shift... Vse ostalo dela kot mora in za potrebe dovolj učinkovito.
Probal sem z menjavo driverja za tipkovnico - brez sreče. V bistvu karkoli sem probal ni delovalo. Po nekih navodilih je še ena možnost - odmontirati baterijo, pa neki reset napravit pa nazaj baterijo pa....
Zanima me, ali je imel kdo podobno težavo?
Kje pa nabavit nadomestno tipkovnico?

LP Borča
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
Pomoje boš moral menjati tipkovnico.
Priporočam, da kupiš v tujini in si potem prelepiš s slovenskimi znaki.
Za slovensko verzijo pa se lahko obrneš na pooblaščeni servis...ampak pričakuj zelo visoko ceno tipkovnice.

Če nisi vešč menjave tipkovnice me lahko kontaktiraš.

BTW....za kater prenosnik sploh gre?
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Jutro

Hvala za odgovor - sem tudi sam razmišljal o menjavi tipkovnice - sem vzel narazen. YT ima vsa mogoča navodila.
Je pa HP ProBook450 G4.
Bom poiskal v tujini in potem probal tipke menjat z našimi pa bo - če se seveda da.
LP
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Naročil drugo tipkovnico preko ebay, 40€ s poštnino. Potrebne bodo nalepke na tipkah, ampak bo že.. Počasi pride - upam vsaj.
A je kdo slučajno že menjaval tipko - zgornji del - bi iz stare SLO dal tipko na novo?
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Danes prišla tipkovnica. Menjal in glej ga zlomka. Iste tipke ne delujejo. Tak le ni tipkovnica. Morda je še kakšen kabel kje v drobovini. Počakam na vikend in razmontiram. Seveda še prej preiščem splet za možne rešitve.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
A je to normalno za ta laptop da tako slabo lovi wifi?
Nobena naprava vbistem nadstropju vbhisi nima tezav z wifi jem, ta hudic ga pa ne vidi, prakticno dokler ga ne odneses v sobo kjer je rutet
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Na mojem ni problema z wifi. Tudi v zgornji etaži lovi in dela z wifi spodnje etaže, zgornji wifi pa je tudi dve sobi stran. Samo tipkovnica...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
NA YT sem našel še foro, da je treba podložiti konektor od tipkovnice - v videu so kazali, da g in n ne delata. Ko je s papirom podložila in zaprla konektor pa je začelo delat. To pa bom probal v prihodnjih dnevih. Če pa to ne bo špilalo, pa je še baje možnost, da odstranim baterijo in 30 s držim gumb za vklop, potlej pa nazaj sestavim. ČE bo kaj uspeha javim - morda bo nekoč komu pomagalo.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Nič od tega ni pomagalo. Sem preveril še HP help forume - hja kot zgleda nič ne bo. Bo delal prenosnik kot stacionarna mašina priklopljena na zunanji mor in tipkovnico.
JBG
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
Kaj pa v BIOS-u so možne kakšne nastavitve tipkovnice. Mogoče je potrebna posodobitev BIIS-a z novejšim, v katerem je odpravljena ta težava.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Naložil sem bios update, pa ni nič bolje. Je pa fora, da ne morem priti v bios ob zagonu. Ne prime ne esc, ne F1, ne F2 in ne F10.
Ima kdo idejo kako priti v bios?
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
ESC, F1 ali F10 bi morale biti prave tipke.
Je pa čudno, da ti samo 2 tipki ne bi prijeli.
A tam kjer se kabel od tipkovnice vklopi na ploščo še imaš tisti plastični zatič?
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Ne dela več tip - v spodnji vrsti y, x in c
v sredini ž in glavni enter, zgoraj pa r in t.
Menda še kakšna funkcijska na levem delu tipkovnice.
Na servisu so na prvo žogo rekli - napaka na matični.
Kabel od tipkovnice je OK, pa tudi zatič prime.