Težave z želodcem

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.761
4.277
113
Kislinsko ravnotežje urediš s zaviralci protonske črpalke, kot so Nolpaza tablete. Običajno se stanje uredi v dveh tednih, vsak dan eno 20mg tableto. Dobiš jih brez recepta.
To je za blage težave...

Če imaš težave, kisel zadah, zdraženo (belo) grlo, mogoče zbujanje ponoči in žeja...

GERB oziroma refluks - vračanje želodčne kisline v požiralnik, za kar je pa več razlogov...

Pojdi ko osebnemu zdravniku da se pogovorita, lahko je to posledica neprimerne prehrane, preveliki obroki, hranjenje zvečer, (vsaj tri ure pred spanjem naj ne bi jedli) mastna hrana, alkohol, prevelika telesna teža,...

Zdravnik ti bo predpisal Nolpaza 40mg tablete, katere najprej jemlješ 14 dni 2x dnevno in potem še en mesec po eno na dan...

Če to ne pomaga, potem pa na gastro pregled, da se izloči rana na želodcu in s tem hujše posledice...

Pojdi k zdravniku!
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Piton

Guru
11. apr 2022
1.673
-212
113
Mene kofe (turčin) lah zjebe sam, če ga kuha šalabjzer, po uni vajanti, da mora kofe vsaj 3 prevret
tist še za v skret ni dobr, kaj šele u želodec
normalno kuhan in nekolk odležan kofe pa ni nobenih problemov
ene pa tud tak zjebe, nimaš kej. sej na konc zemla vse ven potegne
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.486
8.846
113
Mam tamle đezvico malo bakreno. Nikol nisem trikrat dvigoval kave. Žal je ne morem več. Espreso brez vsega brez težav.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.875
3.001
113
Mene kofe (turčin) lah zjebe sam, če ga kuha šalabjzer, po uni vajanti, da mora kofe vsaj 3 prevret
tist še za v skret ni dobr, kaj šele u želodec
normalno kuhan in nekolk odležan kofe pa ni nobenih problemov
ene pa tud tak zjebe, nimaš kej. sej na konc zemla vse ven potegne

Kava se itak ne sme prevreti, za pravo izvedbo voda sploh ne sme zavreti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Piton

Janja H

Zelenc'
17. avg 2023
5
0
1
B81, to ni trgovina. Naberi si čaj zgolj spletna stran z informacijami, ki sem jo našla pred kratkim in mi je zelo všeč, ker ima informacije, ki so preverjene (imajo vire).