Težave z SMS-i iz tujine

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Je možno, da je pri Tušmobilu lahko kak problen z sms-i, ki so poslani iz tujine? Zaznal sem težave z sms-i iz in v Avstrijo.

Pošljem stranki sms iz Tušmobila (nahajam se v Sloveniji, prijavljen v domače Tušmobil omrežje) na avstrijsko številko (ki je prav tako prijavljena v domače avstrijsko omreže). Stranka ne dobi sms-a. Jaz od nje dobim sms brez problema.
Pošljem še enkrat in spet ne dobi sms-a (čeprav meni vedno javi povratnica, da je dostavljeno).
Pride ta stranka v Slovenijo, gostuje pri našem Simobilu in ponovno pošljem sms, pa ga dobi takoj.

Potem drug primer. Jaz sem spet v domačem Tušmobilu, on pa ima Simobil in gostuje v enem od avstrijskih operaterjev. Jaz njemu pošljem sms in ga dobi, on meni pošlje sms in ga ne dobim.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Mednarodni SMS grejo vecinoma preko t.i. SMS hub-ov, ki imajo sklenjene pogodbe z operaterji. Vecino hub-ov spusca vse, sm pa tja pa kaksen zastrika (spet odvisno od pogodb in tehnicne izvedbe). Je pa to, ker je ceneje/enostavneje s takimi SMS agregatorji pogodbe sklent, kakor pa z vsakim posebej operaterjem.