Težave nuvi 200W in AR

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Imam zadnji teden težavo, po uspešni namestitvi AR na nuvi 200W, gor imam tudi še orginalno karto Alp, sem naredil routo do cilja npr. iz Bežigrada v center Lj, on mi pa izriše kar pot od Trzina in ne od začetne lokacije Bežigrad do Viča po obvoznici, potem pa v center po Tržaški...Pa tudi po obvoznici ne nariše, ampak kar neke daljice mimo nje in skozi se oglaša da preračunava...Ali je mogoče kaj narobe z AR oz. kje je težava; v napravi sem odklopil karto Alp??
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1. Poglej če se ni kaj spremenilo v nastavitvah naprave, da imaš nastavljeno na zračno linijo/direktna linija.
2. Še enkrat naloži AR iz mapsourca, morda si po pomoti pozabil odkljukati ali pa ni bilo odkljukano, da se s karto prenesejo tudi rutabilni podatki.
 

Saxnfeld

Zelenc'
16. mar 2008
2
0
1
Pozdravljeni!
Imam težavo z Garminom nuvi 200W. Prenesel sem si nekaj kart z AdriaTOPO v2.01 SLO = SLOTopo. Avtek med vožnjo lepo sledi karti. Problem pa je v tem, da ko vpišem cilj potovanja, vse najde OK, ampak ko pa izriše pot, vedno štarta v enem kraju, ki je dosti oddaljen od izhodišča kjer se trenutno nahajam.. Poskusil sem ga resetirati, nastavil tovarniške nastavitve, pa še vedno ni OK. Zdaj sem zbrisal karte dol, tako da je ostal samo City navigator ENT 2008([1]Alps) pa je še vedno enako. Ker sem nov v tej stvari, se zahvaljujem za pomoč.
bonk.gif
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
V primeru da računaš pot v sobi kjer ni signala, izračuna pot iz zadnje lokacije signala. Probaj stimulacijo do doma in potem na naslov ki ga vpišeš.

LP
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Pa še to: Adria Topo ni rutabilna karta, zato motaš imeti pri izračunu poti vklopljeno tudi rutabilno karto - AR ali CN.

LP
 

Saxnfeld

Zelenc'
16. mar 2008
2
0
1
Frko hvala, vendar se vse to že poizkusil.pa ni učinka. Imam poln signal, spozicionira se OK, vendar štart simulacije vedno dela z iste točke neglede kje se nahajaš. Trenustno imam gor samo CN.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Sigurno Ti bo probal pomagati še kakšen "stari maček", drugače pa svetujem da v ponedeljek povprašaš na sevisu.

LP in reši problem
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Ta napaka se pojavi, če nimaš pod spiskom zemljevidov v Mapsourcu vključene možnosti
"Vključi podatke izračuna načrtovane poti (Pripoočeno, če GPS podpira samodejno navigacijo)"

Torej označiš vse karte, ki jih želiš prenesti na napravo ali SD kartico, ter narediš kljukico pod zgoraj opisano možnostjo.
 

zlatorog

Pripravnik
25. okt 2007
73
0
6
<Snecer> Ko si odgovarjal <voznikvozniku> kje se označi v Mapsourcu da se prenese rutabilni podatki. Hvala