Težava z gretjem

jezek

Guru
24. jul 2008
2.514
1.174
113
Ja pa peč je v kleti. Na 1 bar ni delalo. Verjetno je kaj narobe, itak pa gre v rušenje zadeva. Naj še nekdo pokomentira kako se nastavlja obroc na ventilu. Na Danfosovem ne vidim referencne oznake. V katero smer se odpira pretok? Obroc je neskoncen
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Soba ima res zunanje stene in slabšo izolacijo, ampak ne vidim povezave med mrzlim radiatorjem in slabo izolacijo. Radiator je prezračen, tudi zgornji ventil je ok. Vse sem preveril. Spodnji ventil pa mora biti najbrž odvit na ven? Čeprav tudi to najbrž ne igra vloge, saj do tja topla voda ne pride...
Daj termostatsko glavo dol, pa slikaj ventil in ti povem kje je težava
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Hvala vsem za odgovore. Žal sem obežal in nisem bil sposoben odgovarjati, sem pa negativen na covid. ;) V glavnem, najprej bom opisal, kako imamo cevi potegnjene. Iz hiše gre v prizidek (kjer se vse to dogaja)veja po stropu v pritličju. Najprej gre v spalnico, kjer po novem tudi ne dela radiator!!!! Spalnica je v prvem nadstropju, torej gre razcep za radiator čez plato gor. Od tu naprej spet po stropu v pritličju še do dveh radiatorjev v dnevni sobi, vezana sta isto kot v spalnici, se pravi skozi plato gor v prvo nadstropje (to se vidi na sliki). Od tu gre nov razcep v otroško sobo, ki je v pritličju. Ta radiator sedaj dela na pol, kar pomeni, da postane topel, nima pa neke hude moči za segrevanje prostora. Po moje dela zato, ker sem upošteval nasvet majstra, ki mi je svetoval, naj priprem radiatorja v dnevni sobi, tako da sem enega čisto ugasnil. Ni pa to neka rešitev, se mi zdi za mrzle dni... Torej imam sedaj mrzel radiator v spalnici in napol delujoč radiator v otroški sobi, če zanemarim, da moram privijati radiator v dnevni sobi.
Če rabite še kakšno info ali sliko povejte, če ne bom zakuhal bom odgovoril.
Torej sploh nimaš razdelilne omarice ampak seštukane cevi iz ene v drugo v nedogled. Temu se pravi ciganska montaža.
Voda seveda pa gre po liniji najmanjšega odpora. Nekje kroži drugje pač ne...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Hja, tako nekako bi lahko rekli. Saj veš, kako se je delalo včasih. Velika nefunkcionalna hiša, ki se je počasi spremenila v dvo ali celo trostanovanjsko stavbo. V kateri je namesto ene kuhinje, ene kopalnice itd. vse dvojno ali trojno. Napeljave, elektrika, voda, gretje, pa se je samo štukalo... Saj, dokler dela je ok, ko pa se začnejo problemi je pa jeba. Tud z elektriko je zanimivo, ko vrže varovalko ven, ne dela v spodnji kuhinji hladilnik, v zgornjem stanovanju pa luč v dnevni sobi... :cool:
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si

Priponke

  • ventil.jpg
    ventil.jpg
    54,2 KB · Ogledi: 145

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Hanzi je naklobasal kup odgovorov, sicer dobrih, kateerga misliš?
Drugače pa, še enkrat: Ta radiator je sedaj pogojno topel, se pravi da voda kroži, ni pa nekega presežka v vročini. Težave so pri drugem radiatorju, ki pa nima termostatskega ventila.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hanzi je naklobasal kup odgovorov, sicer dobrih, kateerga misliš?
Drugače pa, še enkrat: Ta radiator je sedaj pogojno topel, se pravi da voda kroži, ni pa nekega presežka v vročini. Težave so pri drugem radiatorju, ki pa nima termostatskega ventila.

Tebi zadeva laufa termosifonsko, črpalka ne dela. Kakor opisuješ, bo to. Če je radiator napol mrzel/topel, pomeni da pretoka ni. Oz. je premajhen. Kar je znak da obtočna črpalka ne dela in zadeva deluje termosifonsko.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Imaš Vailland-ovo plinsko peč? Če se ne motim, je tam nek tripotni mešalni ventil, ki ima ob strani nekakšen jeziček za ročno spreminjanje režima? Spodaj pod pečjo v tisti inštalacijski zmešnjavi, nekakšna kvadratna škatla?

Tisti ventil je tudi mene zezal in sem ga potem ročno odpiral. Poizkusi najti še to. Generalno pa mislim, da ti pumpa ne dela.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Boš moral še spodnji del peči podret. Torej kontrolno ploščo dol, za njo so tisti ventili in črpalka.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Tukaj mu ziher ne lavfa termosifonsko ampk na pumpo.
Je pa tudi možno da je odzračevalni ventilček na radiatorju na nižji višini in ne na najvišji..torej da radiator kontra visi kot bi smel in posledično še nekaj zraka notri čeprav je odzračen.