Težava z gretjem

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
V sobo mi je majster namontiral radiator. Gretje imamo centralno na plin. Težava je, da se ta radiator samo malenkostno segreje in še to samo zgornji del, spodnji pa je popolnoma mrzel. Temperatura drugod po hiši doseže 25 stopinj, v tej sobi pa je mraz kot hudič, ne doseže več kot 16 stopinj. Mi je popolnoma nelogično, ker so cevi iz katerih so bile potegnjene za novi radiator vroče, le v to novo "lajtngo" pa ne gre.... Sem že prezračil radiator 3x, kaj bi lahko bilo narobe, kako zadevo rešit, da ne bo otroka zeblo. Majster je trenutno odsoten, mi je pa predlagal, da naj na ostalih radiatorjih ventile priprem, kar sem tzdu storil, ampak ni popolnoma nič bolje...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ventil spodaj imas odprt?
Slikaj odvzemno mesto in cevi do novega radiatorja. Ima otroska soba bistveno vec zuanjih sten ali pa slabso izolacijo?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Spodnji ventil je pametno preverit prvo ja. Če je zgornji ventil termostatski (na iglo) se splača še preverit če je ok odprt, velikokrat pri poceni robi že iz tovarne pride zapikan. Dober mojster ga sicer pred montažo vedno premiga, samo dobrih mojstrov danes ni veliko.

Sicer teorija. Glede na to da je zgornji del topel, verjetno zrak ni problem, problem je pretok. Lahko je problem z zaprtimi oz. delno priprtimi ventili kot je bilo omenjeno. Lahko pa že po ceveh pride premajhen pretok, kar pa bi moralo vsaj trenutno rešit zapiranje radiatorjev v drugih prostorih (dolgoročno pa s povečanjem moči črpalke ali pa vgradnjoo dodatne črpalke za problematično vejo).
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ventil spodaj imas odprt?
Slikaj odvzemno mesto in cevi do novega radiatorja. Ima otroska soba bistveno vec zuanjih sten ali pa slabso izolacijo?
Soba ima res zunanje stene in slabšo izolacijo, ampak ne vidim povezave med mrzlim radiatorjem in slabo izolacijo. Radiator je prezračen, tudi zgornji ventil je ok. Vse sem preveril. Spodnji ventil pa mora biti najbrž odvit na ven? Čeprav tudi to najbrž ne igra vloge, saj do tja topla voda ne pride...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Če bo spodnji ventil zaprt itak da ne bo topla voda prišla v radiator saj mrzla ne more iz njega. pri meni je tako, da če je zareza pokončno je odprt vodoravno pa zaprt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
sam imam enak problem, predzadnji radiator v vrsti, voglenoot, tip22/1000, topel samo zgoraj, spodaj nič, priklopi so spodaj. ventil spodaj odprt. odzračen je, ker če ne, bi bil zgoraj mrzel-spodaj topel. zadnji za njim tip22/1600 normalno topel. sem skoraj diplomiral na njem. ob priliki ga bom zamenjal z novim, ker nimam pojma kaj ga hebe. ventil dela, odzračen je, pretok je, ker za njim dela, tak, da ne vidim druge, kot da je not zabasan.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Soba ima res zunanje stene in slabšo izolacijo, ampak ne vidim povezave med mrzlim radiatorjem in slabo izolacijo. Radiator je prezračen, tudi zgornji ventil je ok. Vse sem preveril. Spodnji ventil pa mora biti najbrž odvit na ven? Čeprav tudi to najbrž ne igra vloge, saj do tja topla voda ne pride...
Če je spodnji ventil zaprt, bo bolj klinc grelo. Vzemi inbus, pa ga odvij.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Če je spodnji ventil zaprt, bo bolj klinc grelo. Vzemi inbus, pa ga odvij.
Spodnji ventil je na navaden izvijač. Sem pa zdajle v dnevni sobi ( ta nedelujoči radiator gre iz te cevi) oba radiatorja zaprl. Spodnji je sedaj pokazal malo življenja, čeprav še daleč od tega, kar bi moral. Celo spodnji del radiatorja je postal mlačen po pol ure... Ampak to mi nekako ni rešitev, saj sem termostat nabil na 24 stopinj, po celi bajti je spet savna, razen v dnevni, kjer sem oba ugasni in v otroški sobi, kjer je, kot rečeno, topel. Ne morem laufati peči na polno zaradi enega radiatorja.... Mora bit drugačen način, da se prebudi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če se je štukalo iz 1/2" ali celo 3/8" cevi dalje (ki že napaja če prav razumem dva radiatorja) ta dodaten radiator pa da je še z malo razdalje je čisto možno da nimaš ok pretoka niti ga nikoli ne boš imel če misliš v vseh radiatorjih gret na polno.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.895
113
EU
Spodnji ventil je na navaden izvijač. Sem pa zdajle v dnevni sobi ( ta nedelujoči radiator gre iz te cevi) oba radiatorja zaprl. Spodnji je sedaj pokazal malo življenja, čeprav še daleč od tega, kar bi moral. Celo spodnji del radiatorja je postal mlačen po pol ure... Ampak to mi nekako ni rešitev, saj sem termostat nabil na 24 stopinj, po celi bajti je spet savna, razen v dnevni, kjer sem oba ugasni in v otroški sobi, kjer je, kot rečeno, topel. Ne morem laufati peči na polno zaradi enega radiatorja.... Mora bit drugačen način, da se prebudi.
Za pečjo mora biti razdelilec za pritličje in nadstropje. Razdelilec ima za vsako prostor "igličasti" ventil, s katerim lahko dušiš, ali odpiraš pretok določene veje. Poglej in poročaj, če to imaš montirano.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Za pečjo mora biti razdelilec za pritličje in nadstropje. Razdelilec ima za vsako prostor "igličasti" ventil, s katerim lahko dušiš, ali odpiraš pretok določene veje. Poglej in poročaj, če to imaš montirano.
Daj ne vlaci ti se talnega gretja, al kje si ti nasel iglicaste ventile?
Brez slik bos tole tezko resil car.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.895
113
EU
Hanzi.
Khm, nimaš blage veze, ker ni talno gretje. Pritličje in mansarda imata po razdelilcu svoje veje po prostorih.
V vsako sobo gre odvod in dovod nazaj na razdelilec. Razdelilec ima (imbus) vijake s katere privijam (dušišim) pretok, ali ko odvijam omogočam večji pretok.
Na ta način vse prostore (sedemnajest radiatorjev) uravnovesim brez težav.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Imel podoben problem po menjavi radiatorja, dve sezoni poizkušal razne zadeve (tlaki, hitrost črpalke, temperature, odzračevanje, spreminjanje pretokov v sistemu, ...), radiator vedno mlačen.
Sem spraševal 'mojstra' ki je montiral , če je možno, da ima radiator nepovratni ventil, pa pravi on, da to ni možno.
Na pomlad sem imel vsega dovolj, odmontiral radiator, ga zvlekel pred bajto in preizkusil pretočnost s cevjo - in glej čudež, v eno smer je voda šla skozi, v drugo ne. Kličem 'mojstra' da pride obrniti priključka. Nejevoljen, nekaj jamra, končno naredi (jaz sem ves čas odločen, a miren). Ko mi je rekel, da morava poračunati, pa je bila kaplja čez rob in sem ga nagnal iz hiše! Prekleti šalabajzer, zaradi njega sem imel 2 zimi mrzlo kopalnico.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
V sobo mi je majster namontiral radiator. Gretje imamo centralno na plin. Težava je, da se ta radiator samo malenkostno segreje in še to samo zgornji del, spodnji pa je popolnoma mrzel. Temperatura drugod po hiši doseže 25 stopinj, v tej sobi pa je mraz kot hudič, ne doseže več kot 16 stopinj. Mi je popolnoma nelogično, ker so cevi iz katerih so bile potegnjene za novi radiator vroče, le v to novo "lajtngo" pa ne gre.... Sem že prezračil radiator 3x, kaj bi lahko bilo narobe, kako zadevo rešit, da ne bo otroka zeblo. Majster je trenutno odsoten, mi je pa predlagal, da naj na ostalih radiatorjih ventile priprem, kar sem tzdu storil, ampak ni popolnoma nič bolje...
Hanzi.
Khm, nimaš blage veze, ker ni talno gretje. Pritličje in mansarda imata po razdelilcu svoje veje po prostorih.
V vsako sobo gre odvod in dovod nazaj na razdelilec. Razdelilec ima (imbus) vijake s katere privijam (dušišim) pretok, ali ko odvijam omogočam večji pretok.
Na ta način vse prostore (sedemnajest radiatorjev) uravnovesim brez težav.
A si ti kje v objavi Car prebral razdelilec?
Pa iglicasti ventil?
Se to ne vemo s kaksnimi cevmi je narejena stara instalacija in kaksnimi nova.
Ne vemo niti kak radiator (beri tezavo naliM a)
Ne vemo kaksni so ventli. Vem pa iz lastne izkusnje da so jeseni z lahkoto zapikani, ce spomladi glav ne odpres. Ce iglo s klescami ven potegneš, ni garancija da je tud ventil v ozadju spustil ..je pa moznost da ti zacne na igli ventil.puscat.[/QUOTE]
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
cev1.jpg