Težava s stekleno streho zaradi bistrih arhitektov

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Kot rečeno...stik je plavajoč in edina opcija je vrezat v fasado. Obroba zgleda kot polovička kljukastega križa. Imam sam identično težavo z lesenim nadstreškom, kjer me ta poseg še čaka (s tem da meni nadstrešek niha par cm).

Cca (vir: https://www.jub.si/sites/www.jub.si/files/documents/jubizol_fasada_detajli_5.3.pdf)

1622720875441.png
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
Padec je v redu narejen, se vidi iz prve slike. Ne vem pa, kako je izvedena žlota. Morda je sploh ni? Pa špenglarija med fasado in steklom - itak so vedno tu problemi. Tesnenje med steklenimi ploskvami ne bi smelo delati težav.

To je za adaptacijo in ne za ponovno gradnjo (če sem prav razumel ono željo zgoraj).
Ma ni padec OK narejen, ker gre vsa voda v zadnjem delu proti obrobi ob fasadi. Če bi šla stran od fasade bi bilo ok. Pomoje je najbolj kritičen stik med obrobo pri fasadi in steklenim delom. Drugi problem je pa kot je rekel Hanzi da so stiki med stekli prečno na padec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in igi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tko nekako. Pod steklom pri žlebu manjka še odkapni profil itd.


1622723253907.png



V glavnem pa nekako tako.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Padec je v redu narejen, se vidi iz prve slike. Ne vem pa, kako je izvedena žlota. Morda je sploh ni? Pa špenglarija med fasado in steklom - itak so vedno tu problemi. Tesnenje med steklenimi ploskvami ne bi smelo delati težav.

To je za adaptacijo in ne za ponovno gradnjo (če sem prav razumel ono željo zgoraj).

Žlota kje? ob steni? na koncu ko se v žleb steka? Ti lahko detajle poslikam.

Ker zadeva visi je v praksi težko oceniti kje natančno pušča, ker ko voda pride na spodnji del itak zateče po konstrukciji in kaplja vsepovsod. Pa tudi ni to takoj mokro ko začne deževati ali pa ko začneš polivati. Traja kakšne pol ure "posebnega" dežja, da prebije. Včasih je dež in vse suho :)

Ponovna gradnja celote seveda ne pride v poštev. Sprememba "strehe" z zamenjavo stekel, obrob,... pa načeloma ja.


Drugače pa Termoglas pravi, da ne delajo montaž nadstreškov in podobnega. Stealum pa piše, da je v stečaju.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Je že na sliki vidno, da se je na veliko silikoniralo zgornji rob odkapne pločevine. V resnisi pa spodaj na stiku s steklom 2cm lufta in zaradi ravnega stekla pod odkapno pločevino zateka. Ta steklena streha pa je s temi obrobnimi letvicami dejansko kot bazen.

Ta večji trikotnik strehe se vidi po oknu, da je konkreten naklon v kot. Po moje bolj ta mali kos spredaj dela probleme (odvisno kje se madeži dejansko pojavljajo).

Mali desni trikot nima odtoka. Vedno ostane nekaj vode na njem, da se posuši. Ampak ta del je OK in ni težaven.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Tko nekako. Pod steklom pri žlebu manjka še odkapni profil itd.


Poglej priponko 45964


V glavnem pa nekako tako.
ja če bi bilo narejeno tako, bi bilo vse OK. Tako pa steklo vodoravno in visi samo "nazaj" proti malemu trikotnemu delu. Voda teče OB fasadi in ne stran ob fasade. Tudi žlote kot si ti narisal ni, ampak je zaključeno z letvico NAD seklom, da je narejen "bazen" in voda spet ob robu teče nazaj proti najmanjšemu delu kjer je odtok. Še link do ene slike v večji resoluciji, če se bo kaj bolj videlo https://www.dropbox.com/s/apu3bavfpc6tvog/IMG_8492.jpg?dl=0

Stik steklo/steklo smo enkrat se pregovarjali ali pušča ali ne in je na ta del nalepljen alu butil trak od sike za test.


Mi je itak čisto mimo, da se moram vsako stvar "učiti" da potem kao pametujem strokovnjakom, ampak jaz imam žal takšno srečo, da naletim na same "strokovnjake" in ne gre drugače, kot da sam nekaj vem o zadevi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, Stealum je sedaj nekaj drugega. Pred desetimi leti so doživeli resnico skozi Rimske terme :oops1: . Bili so pa dobri in slišim da so še vedno.Smo delali z njimi.

Če boš pogledal mojo skico, sta pod odkapno obrobo dve špuri sike, da preprečiš "kapilarne učinke" ali vsaj delno kadar je vesoljni potop iz neba. To je samo navadna špura silikona kot greben.

Spodaj pri žlebu mora pa biti prav tako montiran odkapni profil - tega pa nisem narisal. Če ga ni, bo zatekla voda nazaj pod steklom. Ta profil je enostaven Al kotnik, ki visi izpod stekla kaka 2 cm nazaj od roba, je popolnoma ok. Pomembno je da prepreči torej kapilarne učinke vode.

Nič posebnega. So pa detajli ki se jih moraš držati - sicer GREŠIŠ !
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ja če bi bilo narejeno tako, bi bilo vse OK. Tako pa steklo vodoravno in visi samo "nazaj" proti malemu trikotnemu delu. Voda teče OB fasadi in ne stran ob fasade. Tudi žlote kot si ti narisal ni, ampak je zaključeno z letvico NAD seklom, da je narejen "bazen" in voda spet ob robu teče nazaj proti najmanjšemu delu kjer je odtok. Še link do ene slike v večji resoluciji, če se bo kaj bolj videlo https://www.dropbox.com/s/apu3bavfpc6tvog/IMG_8492.jpg?dl=0

Stik steklo/steklo smo enkrat se pregovarjali ali pušča ali ne in je na ta del nalepljen alu butil trak od sike za test.


Mi je itak čisto mimo, da se moram vsako stvar "učiti" da potem kao pametujem strokovnjakom, ampak jaz imam žal takšno srečo, da naletim na same "strokovnjake" in ne gre drugače, kot da sam nekaj vem o zadevi.

Ojej, sedaj šele vidim, zgleda da sva skupaj pisala ..

Strašno, to pa je izvedba ! :confused:

Torej, zgornji del kpl. razdreti in predelati. Ravna streha mora imeti odtok, drenažo ... žloto. Mora imeti naklon in odvodnjavanje. Pozimi ko vse zmrzne še posebno! Ok, če je klasičen naliv, to človek še morda požre... toda takole - :nigladek:.

Zgornji del kpl. razkriti in predelati. Saj ni tako veliko, je pa. Za dva dni dela. Bivši Stealum je tudi sedaj še v redu, kakor vem. Imaš še Gominšek iz ... Griž, Liboj ali tam nekje. Tudi ta je odličen krovec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Demz
Jaz bi zarezo takole naredil, v drugo se še ne mislim spuščati.
Se pa bom ponovil in te podprl (in ostale) da je treba padec (in odtok vode?) speljati v drugo smer kot je sedaj. To pa brez neke predelave podkonstrukcije do osnovnega okvirja ne bo šlo. Mogoče bi kak del stekla porabili tudi na novi konstrukciji.
Steklarjev na celjskem ne poznam. Lahko vprašaš Rojsa iz "Kamnika" če ga zanima posel.
Niti ne vem ali je to delo za steklarja, ali za "ali oknarja" ali za koga tretjega(krovca, kleparja? ) . Če ne najdeš ene firme v večih vlogah (poklicih) bo treba se iti "inženiring".
 

Priponke

  • IMG_20210603_160650.png
    IMG_20210603_160650.png
    805,1 KB · Ogledi: 157
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, če bi bilo idealno. Na terenu je zadeva drugačna. Zato pa fugo zadelaš s "Sika 11 .. " ? (moram preveriti oznako). Gre za trajno elastični spoj med Al in stirodurjem, betonom, asfaltom.

Ponovno poudarjam, da spodaj pri žlebu manjka odkap. Da me ne bo potem kak nor capi yebal čez tri leta ... :norec:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Nisem iz "foha", pa vseeno: če voda zamaka na vrhu (ne od strani), potem bi sam nadomestil tisto steklo na vrhu s čim drugim in čez dal poliuretanski premaz, na zunanjem robu pa odkapni profil. Poliuretanski premaz pride od fasade (namaz tudi na fasadi ene par centimetrov višje od tega kubusa) pa po celi strehi in vključno z odkapnim profilom.
Na tak način na strehi nimaš več šibke točke.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Bo pa tole zadevo težko speljati v drugačen naklon brez nižanja pri vhodnih vratih, ker imaš zadaj v vogalu pri klimi okno precej nizko in ne moreš veliko dvigniti zadeve.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Eh, zgoraj bo treba dvignit, vse rane bodo ostale pod steklom, ko se bodo pokrpale ne bo nihče več videl.
Obvezno pa prekonstruirati zgornji del. Se ga samo dogradi. Bolj bo kjurba okoli žlebov, ker jih je treba nekam skriti.

Brezveze, saj imamo menda kaj mladih fantov za take podvige ali kako?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Pa je dejansko kje narejeno kot na tem detajlu?


Hja, to je druga pesem. Ker po tem detajlu se obrobo vijači še pred fasado, kar pride v poštev ob gradnji, ko že planiraš nadstrešek (kar bi v igijevem primeru lahko bilo), običjano se dela naknano in se samo zareže v fasado, vstavi profil in zasilikonira.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
igi,
bi predlagal uporabo " natičnega " profila. Izgled v okolici nadstreška z drugo barvo. Kje v Celju pa je to? Fasade ne bi zarezal in tlačil folcano pločevino vanj in tesnil.
Koliko je še to avtorsko delo arhitekta? Se kaj javlja z rešitvami in z kakšnim denarjem od zavarovalne police?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.939
1.253
113
Vidim da nisem edini, ki se mora učiti različnih stvari zaradi "strokovnjakov".
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony