Težava s Samsungom galaxy Xcover

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Se opravičujem, če je bil vzrok tega problema že kje opisan!
Torej: brez meni znanega razloga, se je telefon naenkrat 'odločil', da omrežja ni več. Poskušal sem vse mogoče, resetiranje, kartico ven, kartico nazaj, pregledal sem menije, če ni kaj neznanega vključeno in še in še.
Pa ni bilo uspeha.
Nato sem okrivil kartico, jo vstavil v rezervni telefon, kartico z drugo številko pa v Samsunga.
In delalo je naenkrat vse!
Tudi po vračanju kartice še vedno deluje vse
shocked-1.gif

Sicer sedaj vse deluje, vendar me (upravičeno ? ) skrbi, da bi se težava ponovila.

Če kdo pozna ta problem, njegov vzrok in rešitev, mu bom hvaležen!
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Zadnjič je punci na S3 med uporabo kar vrglo ven sporočilo naj vstavi SIM kartico, ona pa se je par sekund pred tem normalno pogovarjala preko telefona. Probala sva s čiščenjem kartice, jo preizkusila v drugih telefonih in nikjer ni delala. Potem sem pustil kartico izven aparata in sem rekel da bom čez nekaj časa spet probal. Čip na kartici sem dobro podrgnil in kar naenkrat je kartica delovala spet povsod. Sma vseeno šla naslednji dan na Simobil, kjer so brezplačno dali novo SIM kartico, ker so že vajeni takšnih simptomov pri karticah so povedali. Do danes punca ni imela več težav.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Pomoje je nekaj zmotilo telefon in to ni nič takega. Če se še ponovi se pa oglasi pri operaterju in probaj zamenjati sim, če bo kaj pomagalo.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Od zadnjega javljanja se mi je težava ponovila še dvakrat.
Kaže, da bo res treba do Mobitela, še posebej, ker se zadeva zgodi brez opozorila, le v levem kotu se pojavi ikonica s klicajem.
Torej, če ravno ne odpiram prikazovanje ekrana, sem v bistvu nedosegljiv lahko poljubno dolgo.
Zoprna zadeva.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.753
114
63
Isti telefon, isti operater, ista težava dokler nisem menjal predpotopne SIM za novo.
Od takrat dalje nisem več izgubil omrežja.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če drži, da SIM zamenjajo brez težav, potem bom to poskušal takoj jutri.
Hvala!
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
jezen.gif


Kartico so mi menjali brez težav in mislil sem, da je sedaj težav konec. Vendar pa danes zjutraj spet vidim, "da me ni", oziroma, da sem nedosegljiv.
Kakor kaže, je problem v telefonu in sem močno razočaran nad tem modelom.
Lahko da sem pričakoval preveč in da te nove zadeve delujejo bolj tako 'na častno besedo', kakor smo včasih rekli, pa vendar imam občutek, da gre za navadna "jajca", ki sem jih mimogrede precej drago plačal (150€ na naročnino!!!)
Prejšnji HTC Touch je brez težav služil svojemu namenu nekaj let, dokler ga nisem sam poškodoval...

Ker je Samsung še v garanciji, star je le dobro leto dni, ga bom sicer nesel na servis, čeprav že sedaj vem, kaj bom moral doživljati!

jezen.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Moj kolega ima iste težave že nekaj časa in na žalost ni nič rešil. Zgleda da je kaka slaba serija prišla v Slovenijo. On kot vem je sedaj obupal in bo telefon zamenjal, ker se mu s tem ne da več ukvarjat.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Kolegu so zaradi podobnih težav z enakim telefonom v garanciji zamenjali že tri aparate. Pošlej ga na servis, čez npr. 14 dni dobi novega.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Hm.
Dobra informacija.
Sicer zelo korekten in prijazen fant v sprejemnici na servisu kaj takega ni omenil, le da 'bodo pogledali' in mi sporočili kako in kaj.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Mojemu znancu so zaradi take napake tudi zamenjali telefon za novega, ampak šele po 40 dneh.. Star je bil pa 2 tedna.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Da zaključim (upam) zgodbo - telefon so mi zamenjali v celoti, razen baterije.
Razlaga je bila, da te vrste telefonov zaradi njihove nepropustne lastnosti niti ne popravljajo.
Odnos na servisu RAM2 profesionalen in vljuden. Pisno priporočilo serviserja pa, da naj menjam kartico, če je starejša od dveh let.
Torej so se moji strahovi o tem, "kaj bom moral doživljati" pokazali za neupravičene in se omenjeni firmi (v kolikor kdo tam to bere, ali pa tudi ne) iskreno opravičujem za prehitro sodbo !

LP