Težava po posodobitbi win 10

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.354
27
48
Pozdravljeni,
odkar se mi je WIN10 posodobil na zadnji update se mi dogaja sledeče:
- če izberem ponovni zagon, se mi ob restartu računalnika pojavi spodnje obvestilo (to je čisto takoj, prvo sekundo, ko se boota bios)

IMG_20200625_175901.jpg

- če računalnik normalno ugasnem in ga čez minuto ročno spet prižgem, se mi prvič sploh ne zažene (obstane pri biosu - znak DELL, lučka za disk sveti), ko ga na silo ugasnem (držim 3 sekunde gumb za vklop) in ponovno prižgem pa dela .

Pa še nekaj se mi je zgodilo - moj računalnik (Dell XPS 2720) ima vgrajen 32Gb SSD, kot neko pomoč za hitrejše delo v RAID načinu "Intel Rapid storage" - to ni klasičen disk, ki bi imel svojo črko pogona, ampak če sem prav razumel, za neko odlaganje datotek. No, sedaj mi tega SSD-ja ne zazna več :(

Je še kdo opazil kaj podobnega? Kaj lahko naredim?

Hvala!

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
862
30
28
Kateri update si instaliral? Zadnji release May 2004 build ali junijski patch? Ce ja (oba sta slaba), potem je to znani problem.

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.354
27
48
Vem, ampak 2004 je bila ključna posodobitev in tam nimaš možnosti, da ti jo odstrani.

Sedaj me zanimata 2 stvari - katero verzijo dobiš, če greš na MS stran in si dol potegneš USB za novo inštalacijo?
Ali velja digitalna licenca (zapečena na motherboardu) za Win10, če je na računalniku nalepka Win8 (in se je ta uradno nadgradil na win10, ko je bilo to še brezplačno). Če je odgovor ne - kje dobiti win8?

Hvala!

ngc2392

Fizikalc
4. okt 2007
1.050
70
48
kranj
če greš na uradno orodje (media download tool) imaš seveda zadnji release (2004). licenca velja. priporočam, da prvi korak vpisovanja licence preskočiš, saj ti bo pri priklopu na net zaznal mašino in se ti aktiviral. aja, pa med namestitvijo izklopi mrežni kabel. ker drugače boš moral (jup, moral) narediti mcrosoftov račun in se z njim prijaviti :)