Test "superg"

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik iverson pravi:
Ti ga pa pokaš MalcomX. Mogoče bi še držalo, če jih rabiš za hojo po gozdu ali tek na vsake svete čase. Če tečeš vsak dan ali vsak drugi dan, bi hitro opazil ali so superge prave ali ne. Pa čeprav bi dal 50€ več za njih.

Ja če kupujem teniske za jogging, pol grem v trgovino z športno obutvijo, in ti vrjetno prodajalec zna razložit, ali?

In skoraj sigurno so tiste za 160 boljse od tistih za 80. Pomoje vsaj no. Sicer pa vzames preizkušeno znamko, ni kaj sfalit.

Enako z pohodnimi/gorskimi...

Dajte prasat prodajalca madonca, zato je tam...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik predator pravi:
čisto odvisno od posameznika. Imam sodelavca, ki vsako leto laufa najmanj dva maratona (vsi vemo koliko priprav je pred tem, da ti sploh rata 42km odlaufat) in pravi, da je opazna razlika med posameznimi modeli tekaških čevljev.

Ko se profesionaliziraš res. Ko pa nekdo vsak tretji večer gre 5km, pa je ravno vseeno kake teniske ma, in če so
nekoliko dražji, tolko boljse...
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
glej, preberi si oba testa pa boš videl da ni vseeno, mah brezveze razlagat.....ti imaš svoj prav jaz pa svoj
grin1.gif
 

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
čisto odvisno od posameznika. Imam sodelavca, ki vsako leto laufa najmanj dva maratona (vsi vemo koliko priprav je pred tem, da ti sploh rata 42km odlaufat) in pravi, da je opazna razlika med posameznimi modeli tekaških čevljev.

Ko se profesionaliziraš res. Ko pa nekdo vsak tretji večer gre 5km, pa je ravno vseeno kake teniske ma, in če so
nekoliko dražji, tolko boljse...

To se popolnoma strinjam s tabo. Velik vpliv ima to ali si supinator ali pronator. Tukaj kaj hitro vžgeš mimo.
Osebno pa sem mel za nakup prvih superg kar dobro debato s prodajalcem v tomas sportu in mi je odlično svetoval. Na čopovi so itak najbolši glede tega
zmaga.gif
, saj tako mnjenje imam jaz.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
In skoraj sigurno so tiste za 160 boljse od tistih za 80. Pomoje vsaj no. Sicer pa vzames preizkušeno znamko, ni kaj sfalit.

Enako z pohodnimi/gorskimi...

To pa nikakor ne drži vedno.
Lahko je še tako drag copat, z ne vem koliko tehničnimi zadevami...če ti kopito ne paše na nogo, je vse zastonj. Če ti mesto blaženja ne ustreza, je zopet vse zastonj.

Cena v večini primerov pomeni koliko ima copat tehničnih zadev vgrajenih (zračne blazine, torsion plošče, opore, stabilizatorje...). Ni pa vedno nujno, da neka noga to ali potrebuje, ali dobro penaša.

Zlato pravilo je: poskusi na obe nogi copat, dobro zaveži copat in v njem vsaj par minut hodi po trgovini.
Ne da samo pogledaš na ceno in misliš, da si kupil najboljše zase.

Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Dajte prasat prodajalca madonca, zato je tam...

S tem se pa 100% strinjam.
ne prenesem trgovin (ala Hervis, Intersport...) kjer delajo neki trgovci 8študentje), ki pojma nimajo o stvareh, ki jih prodajajo in potem ne znajo nič svetovati.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik iverson pravi:
Osebno pa sem mel za nakup prvih superg kar dobro debato s prodajalcem v tomas sportu in mi je odlično svetoval. Na čopovi so itak najbolši glede tega
zmaga.gif
, saj tako mnjenje imam jaz.
Enako je bilo pri meni ob nakupu superg. Tam so res carji, lepo si vzamejo čas zate, narediš tekaški test na takaški stezi, potem ti lepo pove med katerimi copati naj izbiraš, glede na to koliko si pripravljen € dati in kot sem že omenil tudi popust ti dajo brez problema.....res super so!
zmaga.gif