Terjatev - denar od majstra

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
...kako kaj terjate denar od majstrov, oziroma kogarkoli, ki vam je dolžnik!!???
...naprimer plačaš predujem majstru za polaganje ploščic, nato si on premisli in ne vrne denarja.
...seveda nimaš računa, nimaš predračuna.
...če ga namlatim, bo imel evidentne dokaze za tožbo proti meni, pa še dnarja pol ne dobim nikoli, za vrednost naprimer 550€ se mi ne splača dat kakemu mujotu 300€, da ga on nalomi, plus tega, če ga preveč namlati, ga bom mel spet jaz na vesti.
10.gif

Če ga kličeš in mu daješ roke, je vedno za, samo pol ga ni, pa reče, da je mel nujno to, nujno uno, umrl prjatu, bil na službeni poti, sina povozu vlak, gužva na cesti, počla guma in tako se vleče naprimer 5 mesecev.
Skratka, evo mene, majstore, nema problema, sredičemo to, doči ču ja, evo mene, doči ču sutra, evo nazvat ču te u četvrtak, sredičemo to....bla bla bla...)
Kaj delate v takih primerih, predvsem me zanimajo realne izkušnje?
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
moja realna izkušnja je bila, da bi bilo bolje, da bi pozabil na vse skupaj.

pa nisem. in je potem vseeno nekoč prišel. in je zajeba* vse kar se je dalo.

imel sem dodatne stroške, metal ven ploščice, kupil nove, dal tapravemu mojstru (ki sploh ni bil dražji...).

torej, če mene vprašaš, pozabi na ta denar in si ne delaj dodatne škode.na trgu je dovolj dobrih mojstrov.
 
Nazadnje urejeno:

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Edino pravilo ki se ga držim pri tovrstnih poslih : niti tolarja, pardon evra, ne dam vnaprej. Če nima toliko lastnega denarja da kupi vsaj material (če ga slučajno ne nabavim sam) potem že to dovolj pove o njem.

Izjemo sem naredil le pri menjavi strehe, kjer sem 50% vrednosti predračuna nakazal isti še dan, ko je bil ves material dostavljen na dvorišče. Ostalih 50% pa seveda po zaključku.

Znanca so "mojstri" pri novogradnji nategnili za 30.000€, ko je optimist plačal ves denar vnaprej v upanju, da bo s tem gradnjo pospešil. Po dveh letih se še nič ni premaknilo
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Če si dal denar fušerju potem si
stupid-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Nič ni hudega.
10.gif


Scena pri teh rokoldelcih je na splošno taka.
Namečejo si 10-20 strank in potem skačejo levo in desno, da ne vedo, kje se jih glava drži. Ali pa pride v razkopano kopalnico in dela 2 uri, potem mora pa nujno nekam skočiti (pride nazaj), seveda ga ni, in teče k drugi stranki, ki že tudi dobiva napade besnila za 2 uri in tako naprej. K prvi se p avrne čez 4 dni. Pravijo, da imajo tako vedno dovolj dela. Banda.

Poznam gospo, ki ga je zaklenila v stanovanje rekoč, da ne gre prej domov kot ne opravi posla.

Samo siten bodi in ga stalno gnjavi. Večjega moralnega mačka kot bo imel, prej bo prišel.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Edino pravilo ki se ga držim pri tovrstnih poslih : niti tolarja, pardon evra, ne dam vnaprej.

Fušarju nikoli ne plačat vnaprej.
bonk.gif


Vnaprej sva plačala zdej edino okna, ampak za to imava itak račun in bova lahko uveljavljala reklamacijo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Edino pravilo ki se ga držim pri tovrstnih poslih : niti tolarja, pardon evra, ne dam vnaprej. Če nima toliko lastnega denarja da kupi vsaj material (če ga slučajno ne nabavim sam) potem že to dovolj pove o njem.

To ni cisto res,tako kot so odpiralca posta zahebal,tako lahko ti reces da bos placal on nabavi 500eur materiala in nato ti reces da si se premislil in dobil drugega itd.

Pac fusarjem se glih ne daje v naprej denarja,z obrtniki naj bi bil manjsi rizik,seveda mora bit vse na papirju ali jih moras pa vsaj malo poznat.
Izjeme so pa povsod.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Fušaru se ne daje predujma, mogoče recimo 10%, da pokažeš ti da si resen, in da ga malo "namamiš" da
si ziher pride še po ostalih 90%...

Sicer pa gnjavit, gnjavit, gnjavit, malo zagrozit, malo bolj zagrozit, pol pa tako si sam reko, poiščeš mujota
al pa kake 3 čapce, ki bodo z veseljem za 100€ potalali par batin.

Pa da nebos spet naredo felera pa dal 100€ naprej
rolleyes-1.gif


Prvo daš 20€, pol pa se ostalih 80. Al pa recimo 50/50, ker se negre za velik denar.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Še v torek sem imel zidarje-plačal sem zvečer po večerji. Resda so malo dvignili ceno napram mesec nazaj ampak ni panike.

Material sem nabavil sam.

Kar se inštalacij tiče-ne mislim plačevat vnaprej ampak po opravljenem delu-res pa je da se z vsemi poznam. Glavnino materiala-vodovod, el.kabli itd mislim kupit sam tiste manjše pizdarije pa ima vodovodar/centralnar/električar/keramičar itaq s sabo.

Ne predstavljam si tudi, da bi mi ploščice in fugirno maso, prav tako stikala etc. izbiral mojster.