Terenska vozila in gume - par vprašanj

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Citat:
Uporabnik Lorus pravi:
Imam Freelanderja, kako je v primerjavi s Sorentom v teži boš pa ti povedal. Free ima 1600kg.

Jaz se bom o AllTerrain gumah odločil enkrat spomladi in ti prej ne bom mogel povedati.

Verjetno bom pa vzel tele ki mi jih priporoča kolega ki ima enak avto kot jaz in kar veliko vozi po terenu: Bridgestone Dueler 694.

Kar se pa zimskih tiče imam pa kar dobro iskušnjo preko celega leta z Micheline Alpine, ki so gor odkar sem avto kupil.

So kar zdržale čez poletje in zamenjal jih bom naslednjo zimo, s tem da bom zelo verjetno prešel na manjšo dimenzijo s 215 65 R16 na 195 80 R15. Bomo videli kaj bodo dolgoletni lastniki in predvsem terenski uporabniki Freejev povedali.

Uff Sorento ma pa skoraj 2100 kg in to je za gume izredno neprijazno. Letos smo imeli čez poletje gor Michelin Alpin pa nam je lamele dobesedno potrgalo.
crazy1.gif
( gor smo jih mel zato , ker so ble tako ali tako za zamenjat pred zimo )

Ravno včeraj pa je fotr kupu nove zimske cooper discoverer m+s.
Za sneg mislim da bodo zlo dobre, pa še cena ni pretirana.

Za spirita : profila mislim da je 13 mm , če sem prav zmeru.
grin1.gif


banner-3091.jpg


Poročam kako se obnesejo ko jih malo s snegom seznanim.
grin1.gif
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Cena za dimenzijo 235/75/r16 je bila 115 € po komadu. O tem kako se guma obnaša na suhem, mokrem , snegu itd... pa čez nekaj dni ko jih vsaj malo stestiram.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Za GY sm pa ze bral da so katastrofalne ja...ne bom teh kupil, ponujajo se mi neke nove gume Triangle za 270eur
confused-1.gif
LINK ter neke rabljene Hankook 12mm - 150eur.
Pri Furlanu pa gledam Fuldo Tramp 4x4 mix za 360eur.

Kakšen nasvet?

Sodeč po videzu se s Triangle v zimskih razmerah nebi vozil.
Eno zimo sem se z nivo vozil z offroad gumami, pa nebi več, ne vem, če je tole kaj boljše.
V hrib ni bil problem, vožnja navzdol je bila kriza, in držanje smeri vožnje.

Za poleti imam kramparce, za pozimi pa lamelne, sicer ene poceni nalite Bandagove.

Moje mnenje je, da tud terenc pozimi rabi (lamelne) zimske gume, če se hočeš normalno vozit po snegu.
 

terminator

Pripravnik
24. okt 2007
33
0
6
Jaz sem najprej na Hondi CR-V imel Bridgestone Dueler 684, ki so bile zelo slabe gume, posebej na mokrem cestišču(jih ne dam več gor), nato sem kupil Yokohama Geolandar, ki so bile veliko boljše od Dueler.
Sedaj pa imam Lasso Competus 4x4(http://www.fammcommerce.si/lassa_gume.php?id_proizvod=67), s katerimi sem še najbolj zadovoljen, pa še cenovno so ugodne.Vse gume so bile dimenzij 205 70 R15 .
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
mi smo lani nabavli Dunlop Grandtrek SJ5 205/70 R15 95Q.
cheer.gif
Za po snegu odlična guma. No tako se je lani izkazala, kolker je bilo snega. Ni pa preveč za na asfalt, je dokaj mehka.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
jaz imam sedaj na novi crv dimenzije 225/65/17 in je cel podvig dobiti kakšno dobro in primerno gumo...
originalne m+s continental me pa ne prepričajo ravno...

l.p.