Terenska vozila in gume - par vprašanj

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
K hiši je prvič prišel terenec in še nimam vseh osnov okoli tega. Zanima me nekaj...

Koliko mm profila imajo nove gume za terenca? Sprašujem o bolj cestni različici gum, ne o kakih kramparicah za offroad.
Koliko profila je minimalno potrebno za terensko vozilo, da ustreza kot zimska oprema? 4mm, tako kot za os.vozila?


Hvala
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Mislim da ni nobene razlike kot za osebna vozila.

Kakšnega terenca pa imaš?

V vsakem primeru če ti navodila za uporabo avta dovoljujejo imej ketne v prtlažniku.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
velaj enako kot za osebne avtomobile, čeprav imaš ti bolj verjetno letno zimske gume ......... ni si že dobil sporočilo od SV?
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
slovenska vojska, ko ti bo avto zasegla
grin1.gif
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
No pa dejmo eno o gumah rečt.

Ma kdo đipa pa na njem Bf goodrich all terain gume? Kako se kej obnesejo na snegu glede na to da je to ubistvu univerzalna celoletna pnevmatika?

Na prejšnjem terencu smo mel od Bf goodrich winterslalom pa so ful hude za v sneg. Samo moraš imeti pa za poletje spet nove gume ker se te nenormalno obrabljajo. Pri Sorentu, ki ga mamo zdej bi se obrabljale še toliko bolj zaradi same teže avta.

torej izkušnje z Bf goodrich all terain. + -
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
To je delala včasih Civilna zaščita, da te je obvestila, da v primeru vojne ali kakšne akcije si mobiliziran ...

Jaz tega oz. takega obvestila nisem dobil ne za Picassoja ne za Freelanderja ...

Da se ne bo kdo čudil k sem omenil Picassoja, kolegica, ko je kupila Renault Express cca. 8 let nazaj je dobila tako obvestilo od CZ ...

@Spirit: Profil gum mora biti tako kot je za osebna vozila (so ti tudi drugi potrdili) ... Edino če se boš želel voziti po malo bolj terenski podlagi, ti bodo slabe ... Za sneg bodo pa čist OK! Pa za policaje tudi
wink-1.gif
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
K hiši je prvič prišel terenec in še nimam vseh osnov okoli tega. Zanima me nekaj...
Koliko mm profila imajo nove gume za terenca? Sprašujem o bolj cestni različici gum, ne o kakih kramparicah za offroad.

BFGoodrich Winterslalom okoli 10mm.


Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

Koliko profila je minimalno potrebno za terensko vozilo, da ustreza kot zimska oprema? 4mm, tako kot za os.vozila?

Zakonsko najmanj 3 mm, tako kot ostala os. vozila.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
CZ je civilna zaščita, kar pomeni da potrebujejo za množično evakuacijo večprostorce oziroma večje avte, SV pač rabi terence ........ zdaj če to še delajo ali ne, pa nisem prepričan
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Baje da še delajo to. Pred kratkim sem slišal za primer, ko so vzeli nekega Sorenta. Da bi meni to naredili ... predno pridejo odšrafam polosovino ven in naj se jebejo. Za takšno ******* državo, ko denar leti na veliko za cigane in delomrzneže ne dam niti starih spodnjih gat, kaj šele avto.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
In koliko profila imajo nove terenske gume?

Sprašujem zato ker mi jih nekdo ponuja rabljene z 12mm
confused-1.gif
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Saj sem ti zgoraj nekje naspisal, BFGoodrich winterslalom ima 12/32 inče.
BGF Allterain pa 17/32 inče.


p.s. Da ne boš slučajno kakih Goodyear wrangler AT/R kupil..
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Imam Freelanderja, kako je v primerjavi s Sorentom v teži boš pa ti povedal. Free ima 1600kg.



Jaz se bom o AllTerrain gumah odločil enkrat spomladi in ti prej ne bom mogel povedati.



Verjetno bom pa vzel tele ki mi jih priporoča kolega ki ima enak avto kot jaz in kar veliko vozi po terenu: Bridgestone Dueler 694.



Kar se pa zimskih tiče imam pa kar dobro iskušnjo preko celega leta z Micheline Alpine, ki so gor odkar sem avto kupil.



So kar zdržale čez poletje in zamenjal jih bom naslednjo zimo, s tem da bom zelo verjetno prešel na manjšo dimenzijo s 215 65 R16 na 195 80 R15. Bomo videli kaj bodo dolgoletni lastniki in predvsem terenski uporabniki Freejev povedali.
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik gregor pravi:
Saj sem ti zgoraj nekje naspisal, BFGoodrich winterslalom ima 12/32 inče.
BGF Allterain pa 17/32 inče.


p.s. Da ne boš slučajno kakih Goodyear wrangler AT/R kupil..

Kaj potem, 17/32= 0,531 * 2,54 = 1,34 cm ?

Za GY sm pa ze bral da so katastrofalne ja...ne bom teh kupil, ponujajo se mi neke nove gume Triangle za 270eur
confused-1.gif
LINK ter neke rabljene Hankook 12mm - 150eur.
Pri Furlanu pa gledam Fuldo Tramp 4x4 mix za 360eur.

Kakšen nasvet?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Jaz sem imel Bridgestone Dueler 694 na Foresterju - to so res zelo slabe gume in jih ne priporočam.
Zelo glasne, brez oprijema pozimi (očitno zaradi temperature), na mokrem zelo slab oprijem. So pa kar vzdržljive in solidne na suhi cesti poleti.