Terenci na terenu

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
To se prodaja kot specialno vozilo in ga kot fizična stranka (vsaj uradno) ne moreš kupit. Že dolgo niso za EU pomembne samo emisije ampak tudi kup varnostnih pripomočkov in ostalega sranja, ki ga pravi terenci nimajo.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
28
28
To se prodaja kot specialno vozilo in ga kot fizična stranka (vsaj uradno) ne moreš kupit. Že dolgo niso za EU pomembne samo emisije ampak tudi kup varnostnih pripomočkov in ostalega sranja, ki ga pravi terenci nimajo.
V Nemčiji brez težav (uradno kot fizični kupec) kupiš takšno vozilo pri uvozniku. In ga lahko še isti dan registriraš.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
V Nemčiji brez težav (uradno kot fizični kupec) kupiš takšno vozilo pri uvozniku. In ga lahko še isti dan registriraš.
Tako je.

Lahko kupiš tank in ga registriraš, dejstvo je da na žalost živimo v še vedno v yugoslaviji kjer pri nas zaradi idiotov kateri pišejo in sprejemajo zakone marsikaj ni mogoče kar bi lahko popolnoma normalno funkcioniralo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Tanka ne moreš, ker nima EURO 6 motorja! ;)

landcruiser kakšna kategorija je vpisana pri vozilu v tem primeru, ker sem precej siguren da ne gre za klasično registracijo kot osebno vozilo. V nemčiji je pogosta registracija za specialna vozila, samo prinaša pa tudi kup omejitev in problemov z zavarovanji.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
No ja, tole ne bo ravno držalo. Vsaj kar se Landcruiserjev tiče, pa ne govorim o tem SUV iz posnetka, ampak o delovnih heavy duty vozilih, je Toyota že dolgo nazaj prilagodila ponudbo glede na trge. Tako lahko v Evropi (in na ostalih trgih, kjer so eco zahteve po tem) kupiš vse modele Landcruiserja serije 7 (J7), ki imajo Euro 6 motorje. Za Afriko, bližnji vzhod ... in še marsikje drugje, pa je še vedno na voljo verzija s 30 let starim klasičnim atmosferskim dizlom, ki bo po moje na voljo še kar nekaj časa. Pa zadeva niti ni tako poceni, ampak je povpraševanja še vedno dovolj, saj te avte kupujejo tisti, ki potrebujejo zanesljivi delovni stroj.
atmosferski dizel?
katera oznaka motorja?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Samo recte kar hocete, jaz bi prav kupil taksnega land cruiserja. Kaksne so potem variante? Rabljen leto, dve pa uvoz ali kaj drugega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
al pa tole... LC prado
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
En se je mal uštel
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
To pa res ni nč tazga... Jz sm že tolkrat avto potopil, da bi lahko imel podmornico :)
1618232198250.png
 
  • Haha
Reactions: Hondi in Hanzi

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
28
28
Samo recte kar hocete, jaz bi prav kupil taksnega land cruiserja. Kaksne so potem variante? Rabljen leto, dve pa uvoz ali kaj drugega?
V SLO niso na voljo, čeprav so imeli pred kratkim pri Toyota Slovenija nek preblisk in so na Facebooku objavili "reklamo" za Landcruiser 79 s pripisom "Tudi betonska džungla zahteva pravo vozilo."

V EU lahko trenutno dobiš novega samo bencinarja in to vse verzije (71, 76, 78, 79). Več informacij imaš na voljo tukaj.

Dizlov že nekaj let ni več mogoče homologirati, tako da so na voljo samo rabljeni, ki pa so precej iskani in temu primerna je tudi cena, ki gre zlahka čez 40k. Če pogledaš na mobile.de se jih najde nekaj, samo je treba pazit, ker so na voljo tudi tisti, ki se jih ne da registrirati v EU in imajo pripis "Only export".
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
...

V EU lahko trenutno dobiš novega samo bencinarja in to vse verzije (71, 76, 78, 79). Več informacij imaš na voljo tukaj.

...
Poznaš koga, ki je tole dejansko pripeljal v SLO? Je kaj več komplikacij, kot pri 'običajnem' nakupu avta v EU?
Tole deluje zelo zanimivo: :fredi: