Teniški komolec

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Samo da greje. Sam sem imel to pred leti in sem delal to po priporočilu zdravnika. Me je pa tako bolelo, da niti puloverja nisem mogel obleči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.272
113
Torej, kako ste rešili težave s teniškim komolcem?
Namreč mene zadnji teden precej boli, ko se zjutraj zbudim in seveda, če desno roko obremenim in kaj dvignem? Po spominu me je že lani, približno ob istem času bolela desna roko, oziroma komolec, na zunanji strani. Takrat je po določenem času bolečina izginila sama od sebe.
Predvidevam da je v mojem primeru to od računalniške miške. K zdravniku zaradi tega ne mislim hoditi, me pa zanima, ali tisti elastični povoj za komolce pomaga ali ne?

Lp
Masaža, masaža in masaža prečno na mišico. To je edino, kar dejansko pomaga, da se narastišče mišice pravilno zaceli in nimaš ponovitve poškodbe ob ponovni obremenitvi.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Ljubljana, Telodrom
Princip je dost nov, preverja gibalne vzorce in išče napake v njih. Ponavadi je vedno ena mišična skupina, ki ne deluje in pa ena druga ki je facilitirana oziroma hoče pokrit primanjkljaj prve. To potem povzroči nesorazmerje sil v sklepu.
Stane ponavadi 30€
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Ljubljana, Telodrom
Princip je dost nov, preverja gibalne vzorce in išče napake v njih. Ponavadi je vedno ena mišična skupina, ki ne deluje in pa ena druga ki je facilitirana oziroma hoče pokrit primanjkljaj prve. To potem povzroči nesorazmerje sil v sklepu.
Stane ponavadi 30€
In kakšen je postopek, oziroma kaj dobim za 30€?
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Najprej bo to testiranje, v različnih poziciah terstiraš moč vseh tistih mišic ki so tam okol angažirane. Ko najdem par, ki se izklučuje, se sprosti fasilitirana mišica nato naredi aktivacija tiste, ki ni delala. Že takrat bi moglo biti bolše, potem pa moraš delat še par dni vaje v enakem zaporedju. Dalj časa ko je kompenzacija prisotna, dalj časa je potrebno da jo aanuliraš.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Meni gre počasi na bolje. Uporabljam rdečo tigrovo mast in zadeva se kot kaže izboljšuje.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Meni gre počasi na bolje. Uporabljam rdečo tigrovo mast in zadeva se kot kaže izboljšuje.
Izjavo vzamem nazaj.
S tigrovo mastjo se si vnel kožo na roki. Ker sem izgleda preveč na debelo mazal, sem dobil rdeče izpuščaje po koži. Tako da trenutno ne bom mazal z nobeno stvarjo več
Me pa zanima nekaj. Sodelavka mi ponuja konjsko mast (hladilno), saj pravi da pomaga pri vnetju tetiv in mišic. Je treba tale fucking teniški komolec greti ali hladiti? Z rdečo tigrovo mastjo sem grel in kot kaže pretiraval, da imam sedaj na roki rdeč flek vnete kože.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.272
113
Kot sem ti že rekel, edino kar ti bo doma koristilo je prečna masaža mišice/narastišča mišice.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Sicer bolečina ni takšna kot je bila pri Bizi-ju. Dejansko če mirujem sploh ne vem, da imam probleme. Ko pa obremenim, me boli, ampak bolečine ni neznosna, je pa moteča. Najbolj čutim zjutraj, ko se zbudim, saj izgleda poležim roko in takrat ni fajn.
Mislim da bom počakal kakšne 14 dni, ker nekako verjamem, da bo minilo samo od sebe. Lansko leto sem imel podobne težave v tem letnem času in je nekako izginilo, tako da se sploh ne spomnim kako je minilo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Torej, kako ste rešili težave s teniškim komolcem?
Namreč mene zadnji teden precej boli, ko se zjutraj zbudim in seveda, če desno roko obremenim in kaj dvignem? Po spominu me je že lani, približno ob istem času bolela desna roko, oziroma komolec, na zunanji strani. Takrat je po določenem času bolečina izginila sama od sebe.
Predvidevam da je v mojem primeru to od računalniške miške. K zdravniku zaradi tega ne mislim hoditi, me pa zanima, ali tisti elastični povoj za komolce pomaga ali ne?

Lp

Jaz sem to svinjarijo fasal (boli me ena misica od komolca do dlani, da neogret komaj kozarec dvignem) v decembru, ko je padel sneg in sem ga kubical z lopato (zraven delal se malim kup za drsalnico) in me se zdaj matra (ajde..menda da je odtenek boljse). Sem pa ugotovil katero vajo je potrebno delat (z utezjo) da krepis to misico. In ker zdaj delam to vajo na fitnesu se mi je vnela misica se na levi roki . Starost je jeba.
Sodelavci so me potolazili da v roku enega leta mine ;).
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Meni gre počasi na bolje. Ponavadi me bolj boli zjutraj, ko se zbudim, saj izgleda poležim roko. Bolečina ni ne vem kakšna, je pa moteča. Svoji zdravnici sem napisal mail, kaj mi priporoča in mi je napisala recept za Voltaren in pa Brufen tablete. Seveda tega nisem vzel, ker se ne bom giftal. Mi je pa napisala tudi napotnico za fizioterapijo in tja bom pa verjetno šel. Kot sem že napisal, se mi pa zdi, da gre počasi na bolje.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Izjavo vzamem nazaj.
S tigrovo mastjo se si vnel kožo na roki. Ker sem izgleda preveč na debelo mazal, sem dobil rdeče izpuščaje po koži. Tako da trenutno ne bom mazal z nobeno stvarjo več
Me pa zanima nekaj. Sodelavka mi ponuja konjsko mast (hladilno), saj pravi da pomaga pri vnetju tetiv in mišic. Je treba tale fucking teniški komolec greti ali hladiti? Z rdečo tigrovo mastjo sem grel in kot kaže pretiraval, da imam sedaj na roki rdeč flek vnete kože.
@fadi, kje si kupil rdečo tigrovo mast? a ko namažeš fajn zagreje? ker mene še kr rama boli, pomaga pa gretje.