Temperature na izpušnem loncu Clio 97

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Torej o kakšnih temperaturah govorimo pri izpušnih loncih?
Skratka za reperaturo izpušnega lonca sem uporabil http://www.uhu.si/Catalog/Product.asp?ID_Product=40

Na cca fi 3 cm veliko luknjo na spodnjem delu izpušnega lonca sem nalepil del pocinkanega žleba.
Morda se boste nekateri smejali, toda študentski socialni status mi ta mesec še ne dovoljuje investicije v nov izpušni lonec, ki je povrhu vsega še privarjen na celotni izpušni sistem €€€

Torej z dvokomponentnim uhu lepilom sem lepil že vse in svašta zanima me temperaturna obstojnost nad 200 C.

Ali mi bo del pločevine padel z izp. lonca?
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
odgovor uhujevcev:

Spoštovani!



V kolikor temperatura preseže 200°C se začne lepilo mehčati in se spoj zrahlja. Vsa dvokomponentna lepila delujejo po istem principu: trdnost spoja je odvisna od temperature, ne od pritiska. Največjo trdnost doseže od strjevanju pri temperaturi 180°C. Če pa hočemo oba dela ločiti, ju segrevamo na 200°C ali več, da se spoj zmehča.



Lep pozdrav,



Ana Novak

Produktni vodja



Zdej me zanimajo samo še maximalne temperature na izpuhu?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Padel bo dol ko keks
smile-1.gif


Zakaj bi se pa sekiral, če imaš luknjico v loncu? Te čaka tehnični?

Priporočam, da zadevo pelješ popraviti (torej samo zašvasati luknjico) v delavnico, ki popravlja auspuhe. Priporočal bi sicer Merčuna iz Preserij pri Domžalah, čeprav niso najbolj poceni, ne vem pa niti s kje si...
tongue-1.gif


Za konec še nasvet: stena lonca je iz 2 plasti: notranja je tista, ki omejuje izpušne pline (in je na tehničnem lahko problem, če je preluknjana), zunanja pa je samo toplotni ščit, da ne bi npr. zažgal travnika na katerem si parkiral, ta plast jih na tehničnih nič ne briga. Če je luknjica šla čez obe, enostavno preveri tako, da s tankim kovinskim predmetom previdno (pazi, da se pri vročem auspuhu ne opečeš) pobezaš vanjo
grin1.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
ne tehnični je mimo za eno leto mam mir, problem mi je preveč športni zvok ki ga povzroča fi 3 cm velika luknja.
Ne razumem tudi zakaj je izpušni lonec privarjen na sistem a je to praksa. Ker če bi bil spojen z objemko bi zadevo tudi kljub pomanjkanju € sam menjal.

drugače sem iz celjskega konca med tednom v MB...torej kje v MB popravilo izpuha? Oziroma menjava ugodno? Izpušni lonec za clio pride cca 55€.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
No koliko misliš da so temperature na loncu? Ker do zdaj mi pri enourni vožnji zadeva še ni odpadla.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
O Renojevih praksah tovarniške montaže izpuha nimam pojma...

Če je cel lonec 55 eur (verjetno ponaredek?), je to zelo poceni, kljub temu, da je načeloma orignalen lonec vedno najboljši (ampak glede na to, da imaš luknje v njem....
rolleyes-1.gif
)... Korektno švasanje je lahko takoj nekaj deset evrov...

Moj predlog bi bil, da se vozi kolikor dolgo bo pač šlo, kasneje pa kupi novi lonec... Ker se z neoriginalnimi lonci rado zgodi, da so fuč že po kakšnem letu, starega vseeno obdrži, mogoče ti bo še kdaj prišel prav...
tongue-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Temperatura izpušnih plinov je pri bencinskih motorjih in polni obremenitvi 700-800°C. Temperatura na izpušnem loncu je torej precej odvisna od načina vožnje, lokacije izpušnega lonca, zunanje temperature,... Po mojem mnenju bo temperatura slej ko prej narasla nad 200°C in bo lepilo odpadlo.
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Take stvari ljudje ponavadi pacajo z "tekočo kovino", ki zna biti zelo podobno tvojemu lepilu. Če je to na zadnjem loncu se jaz ne bi sekiral. Temperature so različne od avta do avta, 700 stopinj pa na tem avtu ne boš dosegel nikoli. Tudi lonci se ne segrevajo toliko kot npr. kolektor.

Izpuh je zavarjen verjetno zato ker je bil že prej na spoju gnil in je nekdo dal cev čez in zavaril, lahko pa da mehanik ni imel pri sebi objemke
rolleyes-1.gif

Izpuhi za te avte so že v originalu iz navadnega pleha in po parih letih zgnijejo. Originala ali ponaredka iz Aluminoxa ki bi zdržal 10+ let ne boš dobil razen če bi komu dal delati iz rostfreia.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pojdi k kakemu mojstru ki ima co2 in ti zavari za par evrov.
Mozno je da je izspuh z enega kosa.Recimo pri audiju Q je pri menjavi potrebno cev prezagat, nov del pa je ze narejen tako da se natakne z starim.
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Če ti ni predeleč pejt v Moste, kjer dela en striček Račič, zašvasa vse živo. Men je zadnji lonec dol padu pa mi ga je zašvasu nazaj. Računu 10 eurov
cheer.gif