Temperatura v avtu gre preko 80C.

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Zunanja temperatura, med voznjo...od starta je bilo 36 in prek, tik pred domom je se tole pokazalo...sem moral slikat, da bom pozimi kdaj pogledal :cheer:
( saj sem ze prej slikal...a kar ni nehala rast temperatura...par minut prej)

Meni je v petek po 10min voznje zunanjo kazalo 40. V kranju... Sem tudi slikala, se ni bilo...
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Dosti tudi pomeni, če avto ima vgrajena termoizolacijska stekla. Je na soncu kar velika razlika. Sem prej imel VW Sportsvana z vgrajenimi zelenimi termoizolacijskimi stekli in se notranjost avta, na soncu sploh ni pretirano segrela.
Sedaj imam Mazdo CX-30 z navadnimi belimi stekli in je vroče dobesedno kot v peklu, ko se vsedem v njega. Res, da so zadnja tri stekla dodatno zatemnjena, ampak niso termoizolacijska. Ko sem menjaval avto, sploh nisem bil pozoren na to. Šele sedaj vidim razliko. Barva CX-30 je srebrna in je morda celo za odtenek svetlejša od piramidno zlate na VW Sportsvanu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Dosti tudi pomeni, če avto ima vgrajena termoizolacijska stekla. Je na soncu kar velika razlika. Sem prej imel VW Sportsvana z vgrajenimi zelenimi termoizolacijskimi stekli in se notranjost avta, na soncu sploh ni pretirano segrela.
Sedaj imam Mazdo CX-30 z navadnimi belimi stekli in je vroče dobesedno kot v peklu, ko se vsedem v njega. Res, da so zadnja tri stekla dodatno zatemnjena, ampak niso termoizolacijska. Ko sem menjaval avto, sploh nisem bil pozoren na to. Šele sedaj vidim razliko. Barva CX-30 je srebrna in je morda celo za odtenek svetlejša od piramidno zlate na VW Sportsvanu.

Lep dokaz, da ima vse drugo večjo vezo, kot barva avta.
-Termo stekla
-Črna stekla
-Dodatni full window senčniki na vseh steklih od B stebra naprej
-Zunanja zaščita vetrobranskega stekla, ko je avto parkiran.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.385
5.893
113
pri taščici
Mogoce je sedaj to se en način kako nekaj centov poceniti proizvodnjo, kupcu pa drago prodati dodatno opremo vredno nekaj centov..
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Ne, nisem se zatipkal :D. Nima, vsaj moja CX-30 MY22, oprema Plus/Style ne. Tudi sam nisem mogel verjeti, ko sem dva tedna po nakupu to ugotovil. Mi je bilo samoumevno, da ima to vsak avto srednjega razreda za 30k€ in sploh nisem bil na to pozoren.
Prva dva tedna po nakupu, preden sem to ugotovil (kupil sem ga konec aprila), mi nikakor ni bilo jasno, kako je lahko v tem avto tako hudičevo vroče.

Nisem 100% prepričan, ampak se mi zdi, da so prvi primerki CX-30 imeli zelena tonirana stekla. In kot je omenil Hanzi je to dober način, kako poceniti proizvodnjo. Vprašanje, na katerih delih so na tak način še privarčevali. Od tod tudi razlaga, zakaj se cena Mazd ni tako močno dvignila, kot pri ostalih znamkah.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Čist tko na hitr. Kle se vidi da so stekla zeleno tonirana, ta v testu ima še zadnja dodatno zatemnjena. Ne rečem, da so atermična stekla, so pa tonirana. Verjetn tvoje nima vse prozorno kot fičo in 101.

 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Dosti tudi pomeni, če avto ima vgrajena termoizolacijska stekla. Je na soncu kar velika razlika. Sem prej imel VW Sportsvana z vgrajenimi zelenimi termoizolacijskimi stekli in se notranjost avta, na soncu sploh ni pretirano segrela.
Sedaj imam Mazdo CX-30 z navadnimi belimi stekli in je vroče dobesedno kot v peklu, ko se vsedem v njega. Res, da so zadnja tri stekla dodatno zatemnjena, ampak niso termoizolacijska. Ko sem menjaval avto, sploh nisem bil pozoren na to. Šele sedaj vidim razliko. Barva CX-30 je srebrna in je morda celo za odtenek svetlejša od piramidno zlate na VW Sportsvanu.
Karjola verjetno tudi nima..sicer za poleti ne morem reči, ker mam jaz praktično avto skoz pod streho ('v senci')...se je pa prednja šipa zjutraj (razen poleti) nenormalno rosila, da praktično brez klime ni šlo.

Predvidevam da termično steklo ni enako barvanemu steklu ...vem pa ne.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Verjetno res ni enako.
Sem gledal na spisku dodatne opreme za Mazdo CX-30 in ne piše nikjer nič glede toniranih stekel, razen za zadnje tri stekla. Za VW T-Roc, Golf, Taigo... piše "zelena termoizolacijska zasteklitev", za Suzuki SX-4 prav tako, za škodo Karoq ne piše nič, za Octavio pa piše le "tonirana stekla".