Temnenje stekel - POZOR

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zračni uporablja za gorenje zrak od zunaj in je gorilnik povsem ločen od notranjosti, greje pa zrak iz notranjosti, podobno kot če daš zračenje avta na notranje kroženje. Iz tega naslova ni not nič več dioksida in monoksida kot brez, je pa treba v tako malem avtu za spanje odpret kako šipo za par cm, ali pa naredit zračnik.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Torej zračni grelnik montiraš nekam pod havbo(če je seveda sploh kje še kaj prostora) in ti piha v avto topel zrak?

A tisti drugi, ki ogreva vodo pa poleg gretja avta dovaja tudi svež zrak?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jao ne. Zračni gre praviloma pod sedež (v glavnem na dno vozila), pa luknja skozi podn ven. Predstavljaj si T zabit v poden, zgoraj na eni strani vleče zrak not, na drugi piha ven (vse v kabini), spodnji pa zajema zrak pod avtom za gorenje in piha skozi izpuh ven.

Vodni pa je by-pass ogrevanja motorja in deluje vse enako kot ko motor laufa, le da tu pač en drug grelec greje in ne motor.

TOREJ NOBEN NE DOVAJA SVEŽEGA ZRAKA OD ZUNAJ!
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za trud.
Še malo pa mi bo končno vse jasno
wink-1.gif


Sem mislil, da je vodni enak kot običajno avtomobilsko gretje in ti preko avtomobilskega ventilatorja dovaja ogret svež zrak skozi reže.

To se pravi, da moram v vsakem primeru kupiti zadaj odprt avto in niti slučajno ne z železno steno vmes(takega itak ne mislim kupiti-razmišljam samo še o tem ali bi bil zadaj popolnoma brez stekel ali pa bi vsaj zadnjo šipo imel).

Od kje pa zračni grelec dobiva gorivo-verjetno po cevki po dnu avta?
Je to popolnoma varno in gre normalno čez tehničnega ali moraš tako kot stekla tudi to kaj homologirat?

Koliko pa ta zračni grelec ropota? Se da zraven normalno spat?
Za temperaturo pa najbrž lahko nastaviš termostat in se avtomatično ustavi, ko doseže primerno temperaturo in ti ni treba ročno vse vklapljat?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
če bo avto zadaj brez stekel bo tudi stena oziroma mreža montirana. Ker je to pogoj
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja moja napaka, seveda vodni dela preko avto zračenja in če imaš nastavljeno na zunaji zrak, ga zunaj jemlje, ampak tu je toliko izgub, da se ti s štromom ne bo izšlo.

Za gorivo ima vsak webasto seveda svojo cevko ali iz rezervoarja (zajem mora bit par cm nad dnom, da ko ti vse popije imaš še do prve črpallke) ali iz svoje "kantice" in seveda pumpico na elektriko. Cev se napelje po primernem delu karoserije, da jo ne more nič pretrgat. Jaz na tehničnih nisem imel težav, pri ADjih itak nimajo pojma, kaj je vse serijsko gor. Predstavljaj si pač še eno "cev za bremze".

Ropot: rabljeni starejši na začetku in koncu kar fajn zatulijo (jaz sem se zafrkaval, da bom poletel), ko pa se po kaki minuti dobro zalaufa pa ga še komaj slišiš, pač kot en fen na ne preveliki hitrosti.

Imaš lahko preprosto termostat zadevo, ali pa programsko uro,...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Najlepša hvala vsem za vsa pojasnila.

Zdaj mi je v bistvu čisto vse jasno.

Edino kar mi ni jasno je kako se znebiti avta po neki normalni ceni
wink-1.gif


Za megana res nima smisla, da urejam tole kar precej komplicirano gretje, pa temnenje šip, zavese in še vedno bo zelo slab za spanje...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Vidim, da se spoznate na te zadeve okrog registracije.

Če mi uspe prodat moj avto, bom verjetno kupil takega brez stekel zadaj.
A mora biti obvezno stena zadaj a ni dovolj že navadna tekstilna mreža?

A ga sploh lahko registriram na fizično osebo za uporabo v izključno zasebne namene, če je prej slučajno registriran na firmo za službene potrebe?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Če boš kupil takšnega, da bo imel zadnja stekla "blindirana", bo tako ali tako že imel montirano mrežo. Potem ga čisto normalno registriraš in vržeš mrežo ven.
cool-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ravno to me zanima, če ga lahko potem normalno registriram na svoje ime in ga uporabljam izključno za zasebne namene kot mini avtodom?

Pa ti lahko policija in tisti na tehničnem kaj težijo, če vržeš mrežo ven?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
seveda ga lahko uporabljaš
smile-1.gif


Teoretično ti lahko težijo, saj je po teoriji vsak poseg predelava, v praksi pa pri zasebni uporabi še nisem slišal za tak primer. Pa poznam ogromno ljudi, ki so na firmo kupili tak avto, uporabljajo ga pa kot osebno vozilo, brez mreže.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Ravno to me zanima, če ga lahko potem normalno registriram na svoje ime in ga uporabljam izključno za zasebne namene kot mini avtodom?

Pa ti lahko policija in tisti na tehničnem kaj težijo, če vržeš mrežo ven?

ne omenjaj da boš imel mini avtodom... to bojo sam koplikacije...

če kdo vpraša, reč, da voziš kolo in kosilnico zadaj, in zato rabiš več placa...

mi enkrat v kombiju nismo imeli vse sedežev notri, pa je kompliciral... zakaj, pojma nimam...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Država naj se že raje začne ukvarjati kako bi ljudem olajšala življenje, ne pa kako ga nam bi zakomplicirali čisto do konca.
Pa kaj državo sploh briga kaj in kako imam urejen avto znotraj.

Smisel tehničnega je, da preverijo dejansko varnost avtomobila, delovanje zavor, luči, karoserije, izpušnih plinov.

Ne pa ali je v avtu neka stena ali je mreža ali je ni.... Če ne prevažam nobenega tovora, potem je stena ter mreža itak brezvezna in celo škodljiva, ker je avto zaradi tega par kil težji in zato več kuri in bolj onesnažuje
wink-1.gif


Potem avto sploh ne bo šel čez tehničnega že zaradi dodatno montiranega zračnega grelca(dovod goriva po cevki po dnu avta je zagotovo že do neke mere nevarna zadeva, da bom imel pa še dodaten tank za grelec s kurilcem, mi znajo pa očitno še avto zapleniti
bonk.gif
...)
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Ravno to me zanima, če ga lahko potem normalno registriram na svoje ime in ga uporabljam izključno za zasebne namene kot mini avtodom?

Pa ti lahko policija in tisti na tehničnem kaj težijo, če vržeš mrežo ven?

ne omenjaj da boš imel mini avtodom... to bojo sam koplikacije...

če kdo vpraša, reč, da voziš kolo in kosilnico zadaj, in zato rabiš več placa...

mi enkrat v kombiju nismo imeli vse sedežev notri, pa je kompliciral... zakaj, pojma nimam...

A ta država res nima pametnejšega dela, kot nadlegovati ljudi?

Kaj pa, če me kdaj policaj dobi, da spim v avtu na kakšnem parkingu, lepo pravilno zaparkiran?
A me bodo še zaprli oziroma koliko bo za plačat?

Res se čudim zakaj ljudje vse to namerno je banje še kar naprej mirno prenašajo?
confused-1.gif

Za vsako tako neumnost bi se nas moralo pa par tisoč zbrati in iti pred parlament/vlado štrajkat...
10.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Policaj ti 99% ne bo tezil, ce spis v avtu. Ti pa zna tezit kaksen zagret mestni serif (redar), ces da divje kampiras. Ampak ce imas cas in voljo, se pritozis, ker spanje v vozilu po definiciji ni kampiranje.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Policaj ti 99% ne bo tezil, ce spis v avtu. Ti pa zna tezit kaksen zagret mestni serif (redar), ces da divje kampiras. Ampak ce imas cas in voljo, se pritozis, ker spanje v vozilu po definiciji ni kampiranje.
v vseh državah v Evropi, razen na Hrvaškem in v Bolgariji, lahko eno noč spiš povsod,razen tam kjer je z znakom izrecno prepovedano.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ravno zato kupujem nek večji avto ali pa mini dostavnik, da bi šel lahko kam na daljši izlet, cel dan hodil po tistem kraju si ogledal znamenitosti, zvečer še kje kaj spil nato pa lepo prespal v avtu, naslednji dan pa ogledal še kakšno znamenitost in odšel domov.

Nekoč sem sredi noči, sredi Portoroža vprašal policaja, če lahko prespim v avtu, ker sem preutrujen za vožnjo domov.

Povedal mi je, da lahko samo ne ravno v centru Portoroža ampak naj se preparkiram nekam na obrobje.

Od takrat vedno parkiram nekje čimbolj v miru na obrobju kraja in tam prespim, pa še nikoli nisem imel problemov-razen tega, da me ob petih zjutraj zbudi ali promet ali pa se kdo s kakšnim deročim psom sprehaja okrog in me čudno gleda kaj je z mano narobe, da spim v avtu(zato bi najraje imel zaprt avto, da se sploh ne vidi ali je kdo v avtu ali ne.).

A na hrvaškem pa raje vidijo, da greš utrujen in pijan vozit, kot pa, da bi lahko prespal v avtu?
Njihovi politiki so pa očitno še bolj bolni kot so naši.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Ubistvu bi potem veliko turistov to izkoriscalo, ker je obala dost velika za 14dni, ce vsak dan spis drugje...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kvaliteta spanja in udobja v avtu je pa res na vrhuncu.
Po 14 dneh spanja v meganu, bi potem res rabil en mesec dopusta.
cool-1.gif


Za kak dan ali dva še gre za več pa že rabiš vsaj kopalnico.

Sicer sem pa videl, da jih kar nekaj spi v avtih-sploh pa v kombijih.
Ampak na naši obali komaj še kje lahko zastonj parkiraš, če pa plačaš parkirnino, te pa že skoraj ceneje pride kar kamp....