Telemach!!!

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Včeraj sem še enkrat naročil EON box, da prinesejo in zmontirajo (stane 36 eur).
Imamo že 2 boxa in en smart tv, upam, da ne bodo komplicirali. Povedal sem, da naj prinesejo nov box, ki ne zahteva koax.kabla in je pupa tam rekla, da bo napisala, ampak nič ne more obljubit.
Ve kdo, zakaj?

A to vedno mora priti tehnik in prinesti ter zmontirati ta EON box? Ali lahko sam prevzames v kaksni od Telemachovih stacun in sam priklopis?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jest ja, mora oni tam aktivirat, pa mislim, da bi mi tudi znali zasukat telefon in serijsko onemu tam prebrat? :)

OK... to da je treba aktivirat mi je jasno... pa serijsko ali MAC naslov prebrat iz skatle ... Ampak to lahko naredi uporabnik tudi sam (ce ni seveda cisti levak za take zadeve :) ) ... ali pa to vpisejo v tvoj profil ze ob prevzemu na prodajnem mestu :p
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Mal majo hude pri TM, sem spremenil paket in pozabil rečt, da rabim dodatni tv. Grem v poslovalnico, da bo tehnik vse skup porihtal, ker itak se ga cel mesec čaka po mojih izkušnjah sredi LJ, pa pravi, da ne more tako, da mora najprej ta odprt nalog zapret, da lahko naročim dodadni tv in bo spet tehnik prišel...ni čudno se tok čaka, v tej dobi more tehnik 2x pridt, ker ne more v 2020 updejtat naloga al kaj?
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Mal majo hude pri TM, sem spremenil paket in pozabil rečt, da rabim dodatni tv. Grem v poslovalnico, da bo tehnik vse skup porihtal, ker itak se ga cel mesec čaka po mojih izkušnjah sredi LJ, pa pravi, da ne more tako, da mora najprej ta odprt nalog zapret, da lahko naročim dodadni tv in bo spet tehnik prišel...ni čudno se tok čaka, v tej dobi more tehnik 2x pridt, ker ne more v 2020 updejtat naloga al kaj?
Kako si pa predstavljaš "updejtanje naloga"? Vse ne gre tako po domače, kot "updejtati" neko aplikacijo.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Kako si pa predstavljaš "updejtanje naloga"? Vse ne gre tako po domače, kot "updejtati" neko aplikacijo.
Dobr pa dodat nov nalog zraven, bo tako ok, tehnik dvigne dva naloga za isti naslov pa je, ne vem, hočeš zadevo poenostavit pa ne gre, d3 mam doma, zdej bo on montiral eon in d3 vzel in čez en mesec nazaj prnesu, ni to mal zguba cajta z njihove strani, da v 2020 take nesmisle počnejo?
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.469
8.942
113
Evo, prinesel box za koax. ker moram imet optiko za nov box brez koaxa, kot imas ti. Optiko imam pa za Telekom, TM bo baje vlekel svoj kabel.
Tako da je pustil star box tu in zdaj se zacnem menit za dodatno licenco za smart tv, kot mi je rekla po tfn.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej ravno to mi ni blo logično, da bi sedaj kar dajali (SDMC) ALL-IP boxe uporabnikom na coaxu, če so šli (na nivoju grupe) v razvoj hibridnega (Kaon) boxa, ravno zato, da gre live preko DVB-C, kjer je zamik manjši in dodatno ne obremenjuje omrežja (poleg tega da je zaenkrat tudi bitrate tam višji in da 4K kanalov še ni na IP).

Za uporabnike na tujih omrežjih itak, temu je tudi ALL-IP box namenjen, ker z DVB-C tunerjem nimajo kaj počet. Pa mogoče na njihovi optiki tudi BW ni tak problem, ampak za Coax userje je pa logično, da dobite hibridni box. Zdaj čist možno, da sem pa tja dajo tudi kakšnemu userju na Coaxu, ALL-IP box, najbrž že imajo svoje razloge.
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.942
113
Ja jaz spet kabla ne bom vlekel :)
Bomo pac gledali s sekundnim zamikom ali pa prestavili smart tv v sobo, kjer tv laufa vecino dneva...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.466
113
A še kdo zadnje časa opaža slab DL na Telemachu. Predvsem del od od Ptuja proti Ormožu. Kot, da bi nekje imeli preobremenjeno omrežje (v Markovcih je nek center od bivšega Teleinga). Zdaj zvečer DL pade tudi do 46 Mbit, drugače dela do 200. Upload je ok.

 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
TA MOMENT iz telefona s TM. Prijazna gospa je rekla, da novi boxi imajo wifi in RABIJO koax.kabel. ok mogoce ne ve.
Baje je tudi moznost dokupa se ene licence za smart tv, 6 ali 7 eur mesecno.
Porocam v ponedeljek.
Ne vem zakaj bi za smart TV treba doplačat. To bi jim moglo biti v interesu, da imajo čimmanj stroškov z raznimi boxi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.466
113
BOX zanje ni ravno nek strošek, redni mesečni prilivi od licenc za SmartTV so pa lep dobiček za nič stroška.