Telemach!!!

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.474
113
Saj ponavadi je tako. Visokoleteče obljube, zavite v celofan in ko pride ta dan vsi razočarani, ker enostavno operaterji nočejo več posodobiti in modernizirati ponudbe brez obveznih mesečnih doplačil... Ali bolj popularno v primeru Telemacha - omejevanje števila sprejemnikov z obrazložitvijo laični javnosti, da tehnično ni možno imeti več sprejemnikov (dokler ne doplačaš še ene naročnine na kabelsko, ko kar naenkrat postane možno imeti več sprejemnikov)...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Daniel ali pa rešiš drugače z card spliterjem in tudi lahko gledaš nekje do 9 TV jev, če so le dovolj skupaj, sicer pa malo predelaš naprave, pa potem deluje.

Mene so zaklali, ker imam TV z 2 tunerjma, pa še zunanji snemalec z svojim ( komponenta), pa DVB-C radijo (komponenta) pa še 1 TV v spalnici , no samo za to rabiš 5 kartic, res da tile spliterji rabijo občasno na 2- 3 mesece , da se 5 minut z njimi ukvarjaš (nadgradnja original kartice v TV ju in pa potem ponovno uparjanje vseh 5 kartic), samo deluje pa zadeva solidno po zraku.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.474
113
Saj uporabljam to rešitev, mi je dobro poznana. Jaz zaenkrat nisem rabil ponovno uparjati, ker kot kaže kodiranje pri nas še ni ponovno vklopljeno (bivši Teleing) Problem je zavajanje ljudi z izjavami, da to tehnično ni možno razen če doplačaš čez 20 EUR/mesec. Njihov strošek je zgolj kos plastike in vpis številke kartice v sistem, naročnik pa že sedaj za ta luksuz drugega ali tretjega sprejemnika plača 3 EUR/mesec oz. 36 EUR na leto.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Saj uporabljam to rešitev, mi je dobro poznana. Jaz zaenkrat nisem rabil ponovno uparjati, ker kot kaže kodiranje pri nas še ni ponovno vklopljeno (bivši Teleing) Problem je zavajanje ljudi z izjavami, da to tehnično ni možno razen če doplačaš čez 20 EUR/mesec. Njihov strošek je zgolj kos plastike in vpis številke kartice v sistem, naročnik pa že sedaj za ta luksuz drugega ali tretjega sprejemnika plača 3 EUR/mesec oz. 36 EUR na leto.
Prvič slišim, da bi kdaj govorili o kakšnih tehničnih omejitvah glede tega. Enostavno je število sprejemnikov omejeno zato, da pol Slovenije ne glede na isto naročnino. In čisto lepo ti povedo, da za več televizij lepo plačaj. Že tako se folk tudi po tem forumu hvali, da uporablja sprejemnike/kartice od žlahte in fehta/prodaja/kupuje proste slote za EON. Se čudim edino, da ni še kaj več omejitev, predvsem za EON first screen naprave, ki jih lahko enostavno omejijo na priključek...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.474
113
Ti bom kopiral iz Telemachovega FB komentarje:

Pozdravljeni! Maksimalno število kartic, ki jih lahko pridobimo za vašo televizijo je ???
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Telemach Pozdravljen ****, na eno naročnino za televizijo imate lahko 3 kartice. Če sklenete potem še dodatno naročnino za televizijo pa imate lahko še dodatne 3 kartice.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
xxxx:Tako da sploh več kot 3 kartice na eno naročnino ni možno? Tudi z doplačilom kartice ne?


Telemach Pozdravljena xxxx, žal ne. Na eno naročnino lahko zagotavljamo dovolj signala za 3 digitalne televizije.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tudi če folk prodaja, deli kartice nimam jaz nič s tem, mene, ki imam npr. 5 DVB-C sprejemnikov (velika družina+tv v sobi za goste) to le tepe, torej plačujem za to, da pač očitno nekdo da svojo kartico kakemu sorodniku. Je pač lastnost DVB-C sistema, da se ne da kontrolirati števila sprejemnikov, sami so izbrali ta sistem, lahko bi šli na IPTV in omejevali na drugi tehnologiji. Njih to dodatno ne stane popolnoma nič, le mene.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Verjetno lahko skleneš kako poslovno naročnino, saj predvidevam da recimo apartmajska hiša nima 3 naročnin za 9 apartmajev. ;)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ti bom kopiral iz Telemachovega FB komentarje:

Pozdravljeni! Maksimalno število kartic, ki jih lahko pridobimo za vašo televizijo je ???
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Telemach Pozdravljen ****, na eno naročnino za televizijo imate lahko 3 kartice. Če sklenete potem še dodatno naročnino za televizijo pa imate lahko še dodatne 3 kartice.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
xxxx:Tako da sploh več kot 3 kartice na eno naročnino ni možno? Tudi z doplačilom kartice ne?


Telemach Pozdravljena xxxx, žal ne. Na eno naročnino lahko zagotavljamo dovolj signala za 3 digitalne televizije.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tudi če folk prodaja, deli kartice nimam jaz nič s tem, mene, ki imam npr. 5 DVB-C sprejemnikov (velika družina+tv v sobi za goste) to le tepe, torej plačujem za to, da pač očitno nekdo da svojo kartico kakemu sorodniku. Je pač lastnost DVB-C sistema, da se ne da kontrolirati števila sprejemnikov, sami so izbrali ta sistem, lahko bi šli na IPTV in omejevali na drugi tehnologiji. Njih to dodatno ne stane popolnoma nič, le mene.

V prvem citatu piše točno to, kar sem napisal. Torej če plačaš ekstra, je možno. Ni goovora o nobenih tehničnih omejitvah. In če se ne motim to piše tudi v njihovih pogojih/ceniku.

Ta drugi citat je pa BS. Definitivno ni kul, da nekdo na ta način odogovarja, ampak vseeno mislim, da to ni njihovo uradno stališče, glede na to, da drugje piše drugače.

Kar se tiče kontrole števila sprejemnikov, je seveda možno. Saj ravno to počnejo. Ne pustijo ti več kot treh.... Malo težje kot kontrola njihovega števila, je v tem primeru omejitev delovanje na določeno lokacijo, pa še to bi teoretično v določeni meri lahko počeli, vprašanje pa če je smiselno. Z EON appom/sprejemniki je to lažje, pa kolikor vem tega vsaj zaenkrat ne počnejo. Sem pa prepričan, da bodo, če bo preveč zlorab. Še vedno pa neverjamem, da boš tudi takrat lahko uporabljal neomejeno število appov/sprejemnikov na enem priključku.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Z odkodirnimi karticami Conax, se da vse, nadzora ne morejo imeti ! Sam imam recimo na wekendu v Izoli samo najcenejšo analogno Tv za 12 eur mesečno, no tam je povsem drug operater Elta, samostojni, niso povezani z Telemachom, razen s tem, da od Telemacha kupujejo ves signal.

In ja, na morju dam svoj Conax modul z Telemachovo odkodirno kartico v TV in vsi kanali mi delujejo, ker zakaj bi 2 x plačeval polno, tako ali tako, ko me ni doma, tam te kartice ne rabim......
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.474
113
Glede na to, da je vse v tvoji lasti načeloma v tem ne bi smelo biti nobene težave. Je pa zanimivo, da deluje tudi pod drugim operaterjem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj ni drug operater, je samo drug upravljalec/lastnik omrežja, ki pa je pogodbeno vezan na Telemach. Imamo mi enako, s tem, da so nas najprej fiju-fiju, da smo "lokalnemu društvu" plačali za omrežje - ki smo ga sami zgradili, potem pa ko smo v nekem trenutku hoteli direkt na Telemach (preklop iz analogne na digi shemo, pa smo morali podpisat, da se odpovedujemo vsem pravicam iz naslova omrežja.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.443
103
63
40
Malo tu,malo tam :)
Telemach EON paketi so novi paketi, ki svoj fokus usmerjajo na EON storitve. EON mobilno in TV aplikacijo poznamo že nekaj časa, sedaj pa je Telemach ponudil tudi EON Smart Box, ki zamenjuje D3 sprejemnik. Novi paketi so na voljo od danes, 18.10.2018.

EON Lite, EON Full in EON Premium
Paketna ponudba EON je sestavljena iz treh paketov EON Lite, EON Full in EON Premium. EON Lite ne vsebuje EON Smart Box-a, ima pa zato vključeno EON Smart TV aplikaciji, ki jo uporabnik lahko namesti na Android TV televizijo. Internetne hitrost v paketih je 75/5Mbps v EON Lite, 150/10Mbps v EON Full in 300/15Mbps v EON Premium. Vsi paketi vključujejo določen nabor SVoD storitev, ogled nazaj do 7 dni ter fiksno telefonijo.


Klikni na sliko za povečavo.
EON Lite / 41€ mesečno (29.90€ za prvih 12 mesecev ob 24 mesečni vezavi)
-internetna hitrost 75/5Mbps
-120 + TV programov (39 HD) in 60+ radijskih programov (Začetni paket
-D3 sprejemnik
-EON Smart TV aplikacija
-EON mobilna aplikacija (3 hkratni streami / 5 naprav)
*SVoD (Pikaboo, AXN, Epic Drama)
-Ogled nazaj do 7 dni
-Brezplačni klici v fiksnem omrežju Telemach in regiji, UNIFON

EON Full / 51€ mesečno (29.90€ za prvih 12 mesecev ob 24 mesečni vezavi)
-internetna hitrost 150/10Mbps
-150 + TV programov (48 HD) in 110+ radijskih programov (Osnovni paket)
-EON Smart Box
-EON Smart TV aplikacija
-EON mobilna aplikacija (3 hkratni streami / 5 naprav)
-Festival 4K televizijski program
-Cinestar TV Premiere HD
-SVoD (Pikaboo, AXN, Epic Drama, Cinestar Premiere Plus, Pixkbox)
-Ogled nazaj do 7 dni
-Brezplačni klici v fiksnem omrežju Telemach in regiji, UNIFON

EON Premium / 61€ mesečno (29.90€ za prvih 12 mesecev ob 24 mesečni vezavi)
-internetna hitrost 300/15Mbps
**Možnost nadgradnje na 1Gbps/50Mbps na lokacijah kjer je to mogoče. V tem primeru je doplačilo na mesečno naročnino 30€ in ta na koncu znaša 91€.
-200 + TV programov (71 HD) in 110+ radijskih programov (Razširjeni paket)
-EON Smart Box
-D3 sprejemnik
-EON Smart TV aplikacija
-EON mobilna aplikacija (3 hkratni streami / 5 naprav)
-Festival 4K televizijski program
-Cinestar TV Premiere HD
-HBO Premium
-SVoD (Pikaboo, AXN, Epic Drama, Cinestar Premiere Plus, Pixkbox, HBO OD)
-Ogled nazaj do 7 dni
-Brezplačni klici v fiksnem omrežju Telemach in regiji, UNIFON



Več na: http://www.blog.uporabnastran.si/#ixzz5UGIURdRs
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
WeWatchingYou V bistvu samo 1X ampak to pošteno. Naselje je gradil investitor od katerega smo kupili (no nekateri smo od podizvajalcev). Vsa infrastruktura je bila na ključ, torej tudi KTV omarice v ulici, dovodi do hiš,... Plačana ni bila "priključnina" na lokalno KTV društvo, ki pa je bilo takrat že programsko zlizano s Telemachom, le za analogni signal so še nekaj kasirali - ko je bila možnost digitalne sheme smo šli brezplačno direkt k Telemachu, le naš vložek (cca 200 sedanjih tojrov) smo morali pozabit.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Pa tudi samo en Eon box v EON Full paketu, in pa slabša TV shema od Gold Extra. Je treba videt, koliko stane dodaten Eon Box, pa doplačilo za boljšo Tv shemo, da bomo lahko primerjali...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Najbolj butasto pa se mi zdi samo ena EON Smart TV aplikacija !!! Ljudje imajo vedno več Smart TV-jev kateri omogočajo EON. Samo kaj ko tega ne bodo mogli koristiti in boš moral vzeti box.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.474
113
Tole ponudbo si lahko praktično nekam zataknejo. Samo 1 BOX na naročnino in še zmeraj ostanejo D3 sprejemniki (nikjer ne piše koliko na priključek). Saj praktično niso ničesar spremenili, samo dodali so Android BOX z DVB-C tunerjem v ponudbo in malo dvignili hitrost interneta ter premetali TV shemo. In omejili so št. ogledov na mobilnih napravah na 3 naenkrat. Pod vsakim nivojem za leto 2018.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.577
685
113
toti Maribor
Tole ponudbo si lahko praktično nekam zataknejo. Samo 1 BOX na naročnino in še zmeraj ostanejo D3 sprejemniki (nikjer ne piše koliko na priključek). Saj praktično niso ničesar spremenili, samo dodali so Android BOX z DVB-C tunerjem v ponudbo in malo dvignili hitrost interneta ter premetali TV shemo. In omejili so št. ogledov na mobilnih napravah na 3 naenkrat. Pod vsakim nivojem za leto 2018.
+1:bonk: