Telemach!!!

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
134
6
18
Kvaliteta je na coaxu boljsa.
Imam kombiniran EON box na telemachovem kablu, priklopljen je na dveh kablih:
1. Coax za ogled v zivo
2. Ethernet za ogled nazaj, video on demand in ostale EON pametne stvari.

Ce zavrtis nazaj je razlika vidna, sem opazil pri prenosu sportnih tekem. To je bilo pred casom, verjetno sem zadnjic gledal sport enkrat lansko leto, in takrat je bil coax vidno boljsi. CBR na max kvaliteti 7mbps, 4K TV nekje srednje zalosti.
Kako je pa izvedeno ce nimas koaksialnega kabla in imas samo opticni prikljucek? Predvidevam da je potem v EON box u samo utp kabel prikljucen
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja tako, če nimaš DVB-C.

Ampak če si na njihovi optiki (ne Telekomovi ali kak OŠO kjer najemajo samo bitni tok) imaš običajno tudi DVB-C (pride po ločenem optičnem vlaknu ali kot RF overlay na drugi valovni dolžini potem pa RF converter in naprej coax za interno inštalacijo), tako da imaš lahko tudi hibridni box. Jaz imam recimo na Telemachovi optiki 1x hibridnega (Kaon) in 1x all-IP (SDMC) , verjetno pa dajejo vedno več all-IP, ker se vse premika v to smer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazko

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
134
6
18
A potem nekako prav razumem da ce imam dober tv in na njemu namesceno aplikacijo EON dejansko ne potrebujem EON boxa? Sam ne vidim nobene prednosti...ali se motim?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A potem nekako prav razumem da ce imam dober tv in na njemu namesceno aplikacijo EON dejansko ne potrebujem EON boxa? Sam ne vidim nobene prednosti...ali se motim?
Ja, če je novejši TV z dobrim HW, zna na TVju app delat hitreje in še ne rabiš nobenih dodatnih škatel. Edino XXX kanali so skriti (mogoče ti jih omogočijo, če si dovolj tečen :p), kao zaradi pravil app storeov. Tako da če nimaš DVB-C, neke prednosti boxa dejansko ni.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
T2 Smart TV aplikacija ima v seznamu tudi programe za odrasle.

Drugače pa je tako, kot je povedal XSIDE, ko sem lani nekomu urejal prehod na EON na COAX omrežju je dobil hibridni BOX, par dni nazaj pa so sosedu na optiki prinesli samo IP varianto. Edino kar ne vem je, če se zadeva priklopi direkt v Internet na modemu (routerju) ali uporablja tiste ločene porte, kot jih na optiki uporablja D3 sistem.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ni ločenih protov, samo dostop do neta rabi. Lahko ga priklopiš tudi na poljubnem netu znotraj EU in bo delal. Edino, če imaš hibridni box, brez coaxa seveda ne dela live (moraš preverteti nazaj), pri All-IP pa niti to ni problem.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Ni ločenih protov, samo dostop do neta rabi. Lahko ga priklopiš tudi na poljubnem netu znotraj EU in bo delal. Edino, če imaš hibridni box, brez coaxa seveda ne dela live (moraš preverteti nazaj), pri All-IP pa niti to ni problem.
Odlično potem. Je pa seveda še zmeraj tista omejitev 50% delovanja v Telemach omrežju.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
134
6
18
Morda zna kdo odgovoriti zakaj imata SPORT KLUB 4K in EUROSPORT 4K tako sprane barve? Gre za kaksen drug nacin oddajanja ali pac Telemach prejema tako sliko od ponudnika?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Imamo tule se kaksnega insiderja na Telemachu?

Rad bi prisel do visjega uploada na njihovem kabelskem internetu. Imam paket EON light, ki mi z izjemo UL povsem zadosca, televizije ne rabim sploh. Uraden odgovor Telemacha: to pri fizicnih osebah ni vec mogoce, edina moznost je menjava paketa.

Ce grem na EON premium, dobim vseskup nikakav dvig UL na 60mbps (ok , bolje kot nic) za precej visjo ceno in en kup dodatnih stvari, ki jih ne potrebujem. Ampak placat bi jih pa moral.

Vem da bo tezka kak individualen deal dobit, ampak vprasat ni greh.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Nič ne boš dobil. Jaz jih že celo večnost nadlegujem, da bi dali v pakete na optiki večji UL, pa nič od tega, kaj šele, da bi jih dali na kabelski, kjer so še večje težave s hitrostmi.
Kvečjemu sem se sedaj malo vdal v usodo in Extra optiko menjal v EON premium sedaj, ko imajo 2 EON OTT boxa standard, s tem izgubil 150 UL, ki je padel na 60, imam pa DL za izvoz, ki ga nikdar ne bom rabil toliko. Plačal bom sicer par EUR več, ker imam še eno Conax kartico in še eno na dodatnem paketu, ki pa ima samo razširjeno shemo.

Drugače EON boxe proti tistemu odpadu od D3 lahko samo pohvalim, programe menja izjemno hitro, na splošno zadeva dela odlično, gor mi je tudi uspelo naložiti KODI in prilagojen Youtube.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
D3 boxi je res ena skatla, ki jo je ze zdavnaj povozil cas ... in bi bil cas, da jih tudi ukinejo in zamenjajo z Eon boxi ... Meni je sicer sedaj vseeno, ker sem se jih znebil... mami ima pa se vedno ta stari D3 box ... in vsake toliko casa moram it nastavljat, ker se skatli sfuzla in nastavi kot privzeto nek drug seznam programov, kar pa jo totalno zmede, ker ni nic vec na mestih, kjer jih je navajena ... Poleg tega je funkcija "ogled nazaj" prekomplicirana za starejse ljudi... in tega nikoli ne uporablja ...
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.443
103
63
40
Malo tu,malo tam :)
Imamo tule se kaksnega insiderja na Telemachu?

Rad bi prisel do visjega uploada na njihovem kabelskem internetu. Imam paket EON light, ki mi z izjemo UL povsem zadosca, televizije ne rabim sploh. Uraden odgovor Telemacha: to pri fizicnih osebah ni vec mogoce, edina moznost je menjava paketa.

Ce grem na EON premium, dobim vseskup nikakav dvig UL na 60mbps (ok , bolje kot nic) za precej visjo ceno in en kup dodatnih stvari, ki jih ne potrebujem. Ampak placat bi jih pa moral.

Vem da bo tezka kak individualen deal dobit, ampak vprasat ni greh.
Imam EON LIGHT in naročen EON UPLOAD 50 dodatek in tako 150/50 Mb/s

Paket je možen le na Telemachovem omrežju, izbranih omrežjih OŠO ter na izbranih območjih optike Telekoma Slovenije d.d. Paket ni možno naročiti na optičnih omrežjih z bitnim tokom Telekoma Slovenije d.d.
Stane pa 1€ mesečno
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Imam EON LIGHT in naročen EON UPLOAD 50 dodatek in tako 150/50 Mb/s

Paket je možen le na Telemachovem omrežju, izbranih omrežjih OŠO ter na izbranih območjih optike Telekoma Slovenije d.d. Paket ni možno naročiti na optičnih omrežjih z bitnim tokom Telekoma Slovenije d.d.
Stane pa 1€ mesečno
Ti imaš Optiko. On ima COAX.
 

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Blazko, Telemach ima že nekaj časa v ponudbi pakete, ki vključujejo samo internet. Kot alternativo paketu EON Premium sem izbral paket NET Full. Prejel sem tudi popust za vezavo. UL ima svojo ceno, vedno jo je imel. Seznam paketov: https://telemach.si/internet-paketi/
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Blazko, Telemach ima že nekaj časa v ponudbi pakete, ki vključujejo samo internet. Kot alternativo paketu EON Premium sem izbral paket NET Full. Prejel sem tudi popust za vezavo. UL ima svojo ceno, vedno jo je imel. Seznam paketov: https://telemach.si/internet-paketi/
Zanimivo, da ima UL tako ceno medtem, ko ga večina tako ali tako pade na SIX.