Telemach!!!

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Pozdravljeni. Na Android boxu imam instaliran EON SMart TV app. Dela načeloma ok, vendar mi po nekaj časa delovanja
za 10-20 sekund neha delati daljinec. Box je dovolj močan, verzija app-a je zadnja. Problem je po mojem v app-u, ker tipka
za izhod v osnovni menu takrat deluje bp, tipke za levo, desno, naprej in nazaj in OK pa nič.
Je kdo že imel podoben problem in kako ga je rešil ?

T
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Saj pa je na ta velikem paketu 60 MBit.
Pri meni gre še več tam 120 starta pa na 80 pol pade.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
Meni na Speedtestu kaže 13 na akosu, pa 5.9. Zakupljeno v mojem paketu je 6MBit. Imam na sumu, da ta sepeedtest dela malo tako, tako.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Zanima me koliko procent signala mora imeti preko CI kartice da ti normalno dela TV ima na Telemachu. Ker ima moja žlahtnica težave s TV (Samsung star cca 8 let),ker na skoraj vseh kanalih javi slab singnal včasih je slika včasih ni. Sem zmeril s satel.sprejmnikom kateri ima tudi CI in je pokazal 50% , čeprav je rekel serviser (tehnik) da ima 65% sam jaz mu tega ne verjamem.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če mate težave, je treba na polno težit, da naj pridejo izmerit signal na omarici.
Naj ti napiše ali pošlje na mail ali karkoli, kaj je izmeril.
Jaz sem to izvedel na malo manj prijeten način, ko sem po vmesnih dveh letih pri drugem ponudniku želel nazaj na TM in sem pri priklopu izvedel, da je signal neprimeren za priklop. Po posredovanju po vseh možnih kanalih, so zadevo nekak zrihtali...
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Jaz sem imel enkrat težave s sliko na Sony TV-ju (CI modul, kartica) pa je prišel Telemach tehnik (zelo prijazen) zamenjal coax kabel in konektorje in je vse delovalo in še deluje brezhibno - tudi jakost signala se je povečala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Velikokrat je vzrok v vtičnici in kablu do TV. Tudi meni že ene 2X menjali vse pa je hiša 15 let stara. Vtičnice so sploh problem, ker kao ne spustijo dovolj skozi. Nazadnje pa mi je zamenjal hišni coax razdelilec za dva in sicer tako da prvi razdeli na tri veje, od tega dve direkt za TV, tretja pa se spet deli na tri za tam kjer TVja ne rabimo. Mi je razlagal nekaj o dušenju signala,...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja to že, samo jaz sem imel že na dovodu jajc. Kolikor vem, so med izgradnjo kanalizacije zjahal kable nekje pod cesto.
Fora pa je, da sem imel že pred leti slab signal, najbolj se je to opazilo na analognem TV-ju ("sneg"), ampak jih nisem nikakor dobil na bajto, da bi preverili in sanirali. Ko smo imeli pa na novo priklop in sklenitev naročnine, pa "ugotovijo", da signal že na omarici ni ok. No shit sherlock.
No, zdaj je in čudežno je tudi slika na analognem TV dokaj ok.
Če imaš večje število TV-jev, se lahko nabavi hišni ojačevalnik in bo ok, npr. nekaj takega: https://www.antene-zupancic.si/hisni-ojacevalnik-552240-p-846.html