Telemach!!!

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če menjaš Handan CV 5000 za HD sprejemnik potem lahko gledaš HD kanale kljub temu da imaš 10 let staro televizijo ki ne podpira HD?
Sprašujem,ker to zanima soseda,ki bi pa to rad videl napisano črno na belem.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.591
699
113
toti Maribor
Hvala
nahrung002.gif
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik MihaM pravi:
Koliko pa stane zamenjava starega ciscota za katerikoli model je že HD sprejemnik?

Novi Cisco HD 4682 sprejemnik ni možno prevzeti osebno v poslovalnici,menjava je možna samo z obiskom tehnika na domu tako,da je v tem primeru enkraten strošek menjave 25eur.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Če menjaš Handan CV 5000 za HD sprejemnik potem lahko gledaš HD kanale kljub temu da imaš 10 let staro televizijo ki ne podpira HD?
Sprašujem,ker to zanima soseda,ki bi pa to rad videl napisano črno na belem.


Kolikor sem sam ugotovil zadevo pri drugem operaterju, mislim pa da ta ni nič drugačen, je potrebno zagotoviti dva pogoja za TV, katera ne podpira HD in sicer;

1- Sprejemnik operaterja mora podpirati HD

2. TV uporabnika mora podpirati HDMI prklop, če tega ni, lahko pozabiš na HD sprejemnik s priklopom na scart.


Če je kdo ugotovil drugače, ga prosim, da mi predstavi. Hvala


Lp.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik bob_goba pravi:
imaš tudi HD sprejemnike ki imajo scart

Imaš, vendar vseeno mora biti HDMI kabel zraven sicer zadeva ne gre čez. Meni ni ratalo zadeve vzpostaviti pri družinskem prijatelju. TV ima HDMI vhod ter scart, vendar preko scarta enostavno ni delala zadeva, ima pa ta tanov Cisco sprejemnik od Telemacha.

Sedaj pa ali je to še kaj odvisno od samega sprejemnika ali ne, ne bi vedel, dejansko preko scarta ne distribuira signala čez na TV, ki ne podpira HD, ko pa priklopim na HDMI kabel na isti TV, slika v HD tehniki normalno deluje
smile-1.gif



Lp.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če ni HD TV, potem zakaj bi sploh "tlačil" HD programe gor? So kaki, ki obstajajo le v HD verziji? Potem bi lahko sprejemnik skaliral dol na SD, vprašanje, če kateri to omogoča.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.717
6.626
113
Citat:
Uporabnik Dekster pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Če menjaš Handan CV 5000 za HD sprejemnik potem lahko gledaš HD kanale kljub temu da imaš 10 let staro televizijo ki ne podpira HD?
Sprašujem,ker to zanima soseda,ki bi pa to rad videl napisano črno na belem.


Kolikor sem sam ugotovil zadevo pri drugem operaterju, mislim pa da ta ni nič drugačen, je potrebno zagotoviti dva pogoja za TV, katera ne podpira HD in sicer;

1- Sprejemnik operaterja mora podpirati HD

2. TV uporabnika mora podpirati HDMI prklop, če tega ni, lahko pozabiš na HD sprejemnik s priklopom na scart.


Če je kdo ugotovil drugače, ga prosim, da mi predstavi. Hvala


Lp.

Ne, ni res, recimo siol ima sprejemnik, ki ima scart in podpira HD programe. Slika na TV je pa za odtenek boljša od SD kanala. Seveda na nekaj let starem CRT televizozju preko SCART priklopa.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Če ni HD TV, potem zakaj bi sploh "tlačil" HD programe gor? So kaki, ki obstajajo le v HD verziji? Potem bi lahko sprejemnik skaliral dol na SD, vprašanje, če kateri to omogoča.

Pri Telemachu na njihovih sprejemnikih malo verjetno, sodeč iz izkušenj.


Lp.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Pri znancih imajo doma 2 ta HD sprejemnika Cisco 4682. No in na obeh preklapljanje kanalov dela po sistemu "najprej pritisni gumb cca 10x (CH+)" in šele potem preklopi. Potem dela normalno naprej. No in ko nekaj časa spet ne šaltaš ponovi vajo, najprej je potrebno ene 10x (govorim na pamet, 10x je približna številka, včasih je potrebno pritisniti tudi "samo" 6x) pritisniti gumb, da se program premakne. V čem je fora?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ta Cisco še ima težave z monterjem,ki ga pride priklopit.
Pride do kolega in cel čas nekaj hodi sem pa tja in 10x kliče na centralo kaj naj naredi in potem naj še človek da 25€?
Pa saj niste resni,prej ga sam priklopiš,kot pa ta kao monter,ki očitno nima blage veze kaj dela.
Saj zato pa so same težave z temi sprejemniki,če jih priklapljajo neki amaterji.
@Digitel, za vas bi bilo bolje da daste na centru vsakemu škatlo v roke tako kot v starih časih pa bo potem vse delalo ne pa kot sedaj,kam se obrneš poslušaš ljudi,ki so nezadovoljni nad Celotno Telemach ponudbo in njihovimi storitvami.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Premakni se bližje....ta cisco ima težave z dometom.
Ni to problem, ker je isto če imam daljinec 20 cm od Ciscota, 1m ali pa 3m, nikoli pa ni večja razdalja. In vedno je daljinec usmerjen direktno v škatlo. In vedno je isto, ko se nekaj časa ne šalta, škatla očitno "zaspi", ker vsakič ko pritisnem CH+, zažmiga tista rdeča lučka na daljincu (D3 al kva je že), ni pa efekta, no in ko ene 10x pritisnem ta gumb potem se škatla "zbudi" in lahko normalno šaltam... To ni normalno...
13.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.988
3.277
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
moj.telemach.si je spet #fail, kot večina Telemach novosti. Kdo jim to testira? Noben?

Če imaš samo internet se ne moreš registrirat, če imaš TV dela normalno.
stupid-1.gif

Ravno registriral dva TV računa + internetni, ki ne deluje.
Od kar obstaja moj.telemach.net sem jim poslal 3 maile... pa ni niti avtomatskega odgovora. Se mi zdi da se več posvečajo nigerijskim poslovnim ponudbam kot reševanju težav.
uf-1.gif